Ku twej wieczności #1

Okładka książki Ku twej wieczności #1 Yoshitoki Oima
Okładka książki Ku twej wieczności #1
Yoshitoki Oima Wydawnictwo: Kotori Cykl: Ku twej wieczności (tom 1) komiksy
komiksy
Ku twej wieczności (tom 1)
不滅のあなたへ (Fumetsu no Anata e)
Kotori
2018-05-18
2018-05-18
Tomasz Molski
manga shounen fantasy przygoda dramat siły nadprzyrodzone

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Początek pięknej podróży bytu, który uczy się ludzkich uczuć i emocji. Wyjątkowy, cudownie przedstawiony koncept!! To w jaki sposób zostajemy do niego wprowadzeni powala na łopatki... Mało kogo nie zaangażuje emocjonalnie historia chłopca i jego wilka, a każda kolejna postać wcale nie budzi mniej sympatii!! Wcześniej oglądałam anime na podstawie mangi. Bardzo polecam!!!

Bardzo dobry komiks.

Bardzo dobry komiks.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękny początek wspaniałej historii. Historię znam już z anime, ale ta kreska bardzo jej dodaje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobre manga ciężko mi wyobrazić sobie inny początek tej historii. Po przeczytaniu wiem że anime wiernie oddaje opowieść z mangi i jej klimat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Solidna pozycja o bytach, co przejmują oraz przybierają cudze formy. Przygoda prowadząca na szlak (zgodnie z zasadami Sapkowskiego) - potomkowie tradycji i duchowych sygnałów. Spodziewałem się mitologii na wzór ,,Kino no Tabi'', ale to dwie półki niżej. Filozofia nie wypływa na brzeg, konwersacje oraz postacie wykute z excela - standardowe w japońskich wierzeniach. Z pozoru odważna opowieść o skutkach przywiązania do ludzkiej formy, ale wrzucona w nonszalancki dialog. Z luźnym nastrojem, gdzie śmierć nie stanowi o źródle przegranej. Do szybkiego przekartkowania, ponieważ historia nie zaskakuje, a próba wzruszenia czytelnika nie wyszukanymi chwytami (jak przytulanie wilka) ograne w popkulturze. Relaksująca lektura, po której spodziewałem się więcej psychologii behawioralnej.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tajemnicza opowieść o nieśmiertelnym Bycie, który został zesłany na ziemię w postaci kuli. Przybierał postacie różnych rzeczy, zwierząt i ludzi, poznając przy tym smaki, zapachy, emocje i inne bodźce.
Jest to fascynująca manga o wędrówce dusz i poznawaniu życia. Nie brakuje w niej wątków śmierci, przez co ma smutne oblicze. Radzę nie przywiązywać się do żadnego z bohaterów.
Bardzo ciekawy początek serii.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opinia zbiorcza dla tomów 1-3.

Świetne komiksowe rzemiosło z duszą, paroma lotnymi myślami i garścią niespotykanych pomysłów. Brakuje czegoś by nazwać tę serię wybitną ale to tak czy siak top ongoingów i komiksowych i mangowych.

Co do polskiego wydania. Szkoda, że nie zdecydowano się na powiększony format. Na niektórych panelach jest straszliwie gęsto.

Opinia zbiorcza dla tomów 1-3.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo niestandardowa a jednocześnie rodząca ciekawość opowieść o bycie, który zaczyna zyskiwać świadomość siebie i świata. Byt powstały z kulki posiada umiejętność pozyskiwania otoczki fizycznej innych form z którymi ma styczność i które zmarły. Dzięki czemu w pierwszym tomie posiadł formę wilka, oraz człowieka. Jest to o tyle ciekawe, że byt ten uczy się wszystkiego od zera. Będąc człowiekiem nie ma świadomości potrzebny żywienia przez co początkowo wielokrotnie umiera z głodu. Posiada umiejętność regeneracji i przywracania się do życia, dzięki czemu jest nieśmiertelny. Z biegiem historii rozwija w sobie nowe umiejętności, staje się bardziej ludzki i przyjmuje nowe formy. Całość jest dość nierówna, czasem dalsze czytanie zaczyna nudzić, aby na koniec zainteresować lub po przeczytaniu skłonić odbiorcę do zadawania sobie dość egzystencjalnych ;) pytań i rozmyślań. Ale nie jest to jakieś szczególnie "głębokie dzieło" ;) Graficznie mi się średnio podoba, ale historia mnie zainteresowała, więc brnę dalej :)

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie rozumiem.moze powinnam przeczytac wszystkie części ale jak 1 nie zaxiekawila to bie chce sie kolejnych czytac

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niedawno zachwycałem się tutaj „Kształtem twojego głosu” - dziś rozpływam się nad kolejnym tytułem Yoshitoki Oimy.

Trudno porównać „Ku twej wieczności” do jakiejkolwiek innej mangi, bo seria wymyka się schematom znanym z tytułów dedykowanych grupie demograficznej określanej jako shonen.

Może wyobraźcie sobie „Coś” Carpentera w wersji fantasy, w której tytułowa obca forma życia zamiast zjadać ludzi i przejmować ich kształty, postanawia się z potencjalnymi ofiarami zaprzyjaźnić, aby samemu nauczyć się, jak być człowiekiem. Brzmi abstrakcyjnie? To oczywiście spore - krzywdzące wręcz - uproszczenie. Komiks zaskakuje bogactwem treści i nagromadzeniem niekonwencjonalnych rozwiązań fabularnych. Autorka umiejętnie myli tropy i często okrutnie trolluje swoich czytelników (serio, tutaj nie można ufać nawet ilustracjom na okładkach!).

Bardziej niecierpliwych odbiorców irytować może fakt, że po czterech tomach nadal nie wiadomo, o co tu tak właściwie chodzi i dokąd to wszystko zmierza. Normalnie też bym pewnie kręcił nosem, ale sam koncept i sposób prowadzenia fabuły jest tutaj tak świeży, że zamiast narzekać, wolę po prostu skupić się pozytywach. A jest ich naprawdę sporo.

instagram.com/polishpopkulture

• Manga