Jaś i Małgosia

Okładka książki Jaś i Małgosia
Zofia Stanecka Wydawnictwo: Muchomor Seria: Baśniowy Muchomor opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Baśniowy Muchomor
Muchomor
2004-01-01
2004-01-01
24 min.

Okładka książki Zagadki babci Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka
Ocena 7,7
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Basia i skarby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i skarby Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , ,

Nigdy nie lubiłam tej bajki. Nie rozumiałam okrucieństwa oryginału i mniej lub bardziej udanych, także okrutnych, przeróbek.
Myślałam, że to będzie wersja "light", ale nic z tego. Opowieść o Jasiu i Małgosi musi być z jakimś koszmarkiem, wszak Jaś ma być pożarty i nie da się o tym napisać łagodniej. Ileż ja się namęczyłam, żeby przerobić i tę wersję na przyswajalną dla moich synów!
Plus za koci wątek, brak macochy i ojca czekającego na dziatki. I za usiłowania wprowadzenia dowcipu słownego.
Minus za ilustracje - nie podobały nam się. Poza kotem.

Dodaj cytat z książki Jaś i Małgosia