Zbrodnie UB

Okładka książki Zbrodnie UB Jerzy Robert Nowak
Okładka książki Zbrodnie UB
Jerzy Robert Nowak Wydawnictwo: MaRoN Seria: Biblioteka Książek "Niepoprawnych Politycznie" historia
historia
Biblioteka Książek "Niepoprawnych Politycznie"
MaRoN
2001-08-20
2001-08-20

Zastanawiające, kiedy powstanie pierwsza obszerna i wnikliwa praca naukowa o roli Żydów chociażby w centralnym aparacie bezpieczeństwa PRL i pionie politycznym. Nikt specjalnie się do takiego zadania nie rwie, pamiętając zapewne historię prof. Jasiewicza, który poznawszy nowe dokumenty o zachowaniach Żydów w czasie niewoli sowieckiej, postanowił umieścić to w swojej książce, zapominając chyba, że nie o naukę tu chodzi, tylko o to, aby nie urazić narodu wybranego. I co się stało? Profesor czym prędzej wyleciał z grona salonowców, dołączając do hordy obrzydliwych antysemitników. Wracając jednak do spraw centralnych, może naukowcy jasno odczytują aluzję „udającego przyjaciela Polski” ambasadora Szewacha Weissa, oznajmiającego że tak naprawdę to tych Żydów umacniających w Polsce komunizm było kilku. Kto zapoznał się choć ze szczątkowymi źródłami powinien momentalnie odrzucić powyższą konstatację. Warto zapoznać się z „zespołem personalnym”, który odpowiadał za skazanie na śmierć szefa KEDYWU, generała Fieldorfa „Nila”. Przywołać należy jeszcze choćby notkę ambasadora Związku Sowieckiego w Polsce Wiktora Lebiediewa, który wyznał Berii, że Hilary Minc „za współpracowników dobiera samych Żydów”. Tu dochodzi kolejna znamienita rzecz, a mianowicie dobór na zasadzie przynależności rasowej lub narodowej. Jak wiemy w „nowoczesnej Europie” takie działanie grozi wiadomymi skutkami, włącznie z oskarżeniem o nacjonalizm, ksenofobię, faszyzm, rasizm, antysemityzm itd. Co wolno wojewodzie to nie tobie, smrodzie! My możemy tworzyć swoje gazety czy wytwórnie filmowe na zasadzie bezsprzecznie narodowej, a wy nawet nie myślcie. No.

Tematem tej krótkiej książeczki są zbrodnie ludobójstwa dokonane na narodzie polskim przez żydowskich komunistów. Autor przedstawia tu takich zbrodniarzy żydowskich jak:
Jakub Berman,
Stefan Michnik (Szechter),
Salomon Morel,
Zygmunt Bauman,
i wielu, wielu innych...
Profesor Nowak opisuje jak i dlaczego z inicjatywy Stalina następowało instalowanie sowieckich żydów w polskich instytucjach i urzędach. Mimo że nie mieli oni praktycznie żadnego wykształcenia, to zajmowali najwyższe stanowiska w Urzędzie Bezpieczeństwa, sądownictwie, prokuraturze, prasie. Mordowali żołnierzy AK, NSZ, WiN, wydawali wyroki śmierci na polskich bohaterach pod byle pretekstem, zwalczali Kościół katolicki, nieludzko znęcali się nad więźniami, prześladowali członków ruchu narodowego. Ostatecznie nie ponieśli żadnej kary i odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Ci żydzi, którym udało się uciec za granicę, rozpoczęli tam antypolską działalność, kłamliwie oczerniając Polaków na arenie międzynarodowej, nazywając ich niesłusznie antysemitami, po tym jak całą swoją komunistyczną działalność sami poświęcili w chorej nienawiści na eksterminację narodu polskiego.
Precz z żydokomuną!

Jakub Berman,