Nieodnaleziona

Okładka książki Nieodnaleziona Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Damian Werner (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Damian Werner (tom 1)
Mroczna strona
Filia
2018-01-31
2018-01-31
literatura polska mężczyzna miłość poszukiwanie thriller thriller psychologiczny

Materiał na bestseller czy kolejna książka o tym samym?

Książkę przeczytałam z polecenia. Nie zachwyciła. Autor chce zwrócić uwagę na przemoc domową wobec kobiet i to szanuję ale fabuła nie dla mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wzięłam tą książkę w maju na wakacje. Czyta się jak to wszystkie książki Mroza - przyjemnie, dynamicznie, a końcówka obfituje w dynamiczne zwroty akcji, których trudno się spodziewać. Przyznam, że mnie końcówka bardzo zaskoczyła. Jednak chyba nie aż tak by sięgnąć po drugą część, ta jedna mi wystarczy.

Ciekawa i wciągająca fabuła. Zaskakujące zakończenie😁

Ciekawa i wciągająca fabuła. Zaskakujące zakończenie😁

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze się czyta tę książkę. Fabuła wciąga. Historia momentami jest mocna, drastyczna, osoby wrażliwe powinny uważać. Koncepcja książki ciekawa. Dobry kryminał. Niespodziewane zakończenie. Ciekawa jestem drugiej części.

Trochę się zawiodłam na fabule

Trochę się zawiodłam na fabule

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czyta się szybko, ale chwilami bardziej interesowały mnie rozdziały z perspektywy Kasandry, niż te dotyczące sprawy. Na plus zdecydowanie zwroty akcji!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Płaski, banalny język, płaskie, szablonowe postacie. Fabuła nielogiczna i poplątana, a z tego poplątania nic ciekawego nie wynika. Mimo poplątania nudna. Fragmenty dialogów jakby pisał jakiś program komputerowy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie lubie kiedy mam dostep do myśli jednego z bohaterów, a on ukrywa przede mną dość istotny fakt. Czuje się wtedy oszukiwany przez autora, wiec w pewnym momencie porzuciłem serię. I to mimio milosci do Chóru oraz Glocke. Też te zagrania z tym, że nikt nie potrafi się wypowiedzieć do konca, to jest takie troche irytujące i sztuczne. Biore sie za inna serię, może te kryminały mają taki styl.

Dobra książka. Na początku bardzo dużo niewiadomych zaintrygowało. Czytałem dużo głównie po to, aby poznać odpowiedzi, jak to bywa przy dobrych kryminałach. Nie można się oderwać, aż się ich nie pozna, lecz kilka z nich mnie rozczarowało. Zrekompensowały to jednak zaskakujące zwroty akcji i zakończenie, które było dla mnie satysfakcjonujące oraz przemycenie kilku ważnych zagadnień. Ostatecznie bardzo polecam 😉

Nie była to jakaś bardzo realistyczna książka, powiedziałabym nawet, że może inwencja twórcza poszła za daleko, ale mimo wszystko przyjemna. Chętnie się wracało do słuchania (to był mój pierwszy przesłuchany w całości audiobook),zwłaszcza że czytana była przez Dawida Ogrodnika i Agnieszkę Dygant, a podział „na dwa głosy” dużo pomagał w odbiorze.

Miałam styczność z lepszymi książkami Remigiusza Mroza, ale ogólnie oceniam pozytywnie.

Miałam styczność z...

• Przeczytane 2018