rozwińzwiń

Nieodnaleziona

Okładka książki Nieodnaleziona Remigiusz Mróz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Damian Werner (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Damian Werner (tom 1)
Mroczna strona
Filia
2018-01-31
2018-01-31
literatura polska mężczyzna miłość poszukiwanie thriller thriller psychologiczny

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Materiał na bestseller czy kolejna książka o tym samym?

963 142 38

Mam mieszane uczucia, choć warto...
Wartka akcja i historia która wciąga, chcesz wiedzieć czy się uda ją odnaleźć, czy to na pewno ona i dlaczego teraz daje znać jeżeli to ona. Dlatego czyta się szybko i z zainteresowaniem. Nawet jestem w stanie wybaczyć te niedopowiedzenia i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Jednym słowem jako thriller całkiem udany. Jednak mam wrażenie że nie do końca jest dobrze bo tak ważny temat jak przemoc wobec kobiet został przedstawiony jako problem nie do rozwiązania (sytuacja bez wyjścia lub do rozwiązania tylko za pomocą przestępstwa). A może tak właśnie jest ...
Polecam

Mam mieszane uczucia, choć warto...

Na początku nie mogłam się "wgryźć " w tę historię, ale z biegiem czasu robiło się ciekawiej. Całkiem przyzwoicie.

Bardzo fajna fabuła z którą jeszcze się nie spotkałam, ksiazka łatwa i przyjemna

Plusy: Sprawnie napisane, szybko się czyta. Minusy: mało logiczne, bardzo mało prawdopodobne, niewiarygodne, nieco infantylne i w sumie rozczarowujące na koniec. Przeczytam z rozpędu drugi tom, skoro już wypożyczyłam, ale bez entuzjazmu.

Moze was to zdziwi, ale jest to moje pierwsze spotkanie z twórczoscia pana
Remigiusza
nie wiem jak to sie stato, ale nigdy nie byto
jakos okazji az do teraz. Nie ukrywam miałam bardzo duże oczekiwania, o ile jestem w stanie patrzeć przychylnym okiem na literature obyczajowa, tak
wobec thrillerów jestem bardzo krytyczna bo jest to moja banka czytelnicza i thriller musi być poprostu bardzo dobry, a najlepiej wspaniały. Nie bede
streszczac książki bo moim zdaniem recenzja powinna
by o odczuciach i powiem tak: czytajac czułam cały
czas niedosyt, niby fabuła dobrze sie kręci, niby historia jest ciekawa, bohaterowie ciekawi ,ale czegos mi tu brakowało,napewno nie kunsztu bo ten ,pan Remigiusz
zdecydowanie ma na wysokim poziomie i niby plot twist byt, nie powiem zaskoczyt mnie, ale mi wciaz było mało
i nagle z nienacka dostatam pstryczka w nos, a Pan Remigiusz pokiwał palcem mówiac hola hola dopiero sie poznalismy, a juz mnie tak zle oceniasz No to mam nauczke ,ksiazke zakonczyłam z usmiechem na
ustach bo autor zwiódł mnie na manowce, dałam się podpuścić i za to kocham thrillery nigdy nie wiesz kiedy dostaniesz pstryczka w nos ,a ze ksiazka ma
kontynuace to nie zwlekatam i od razu zabratam sie za
druga część

Moze was to zdziwi, ale jest to moje pierwsze spotkanie z twórczoscia pana
Remigiusza
nie wiem jak to sie stato, ale nigdy nie byto

Słaba. Marne zakończenie, które niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. I bardzo mało w niej logiki. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu, to skąd Kasandra znała te wszystkie szczegóły z życia Ewy i Damiana? Skąd wiedziała, w jaki sposób Ewa zwracała się do Wernera? Skąd znała Blitza i jego upodobania muzyczne? Po drugie, po co w ogóle wplątała Wernera w całą tę intrygę? Nie mogła przelać pieniędzy Glazurowi i od razu z nim uciec? I wreszcie temat przemocy domowej. Bardzo dobrze, że takie tematy są poruszane, ale chyba powinno być to zrobione trochę inaczej. Myślałam, że autor pokaże co można zrobić w sytuacji, kiedy jest się ofiarą, do kogo się zwrócić po pomoc. A główna bohaterka pokazała, że nie można się do nikogo zwrócić, nikt nie może pomóc, trzeba latami wszystko znosić, a jedyne wyjście, to uknuć jakąś skomplikowaną intrygę. Słabo, naprawdę słabo.

nawet nawet

nawet nawet

Świetna książka, o ile można powiedzieć „świetna” o książce, która porusza tak trudny temat jakim jest przemoc domowa.
Bardzo mocna i ciężka książka, ale mimo tego, że wielokrotnie prawie wywoływała u mnie łzy, to przeczytałam ją w kilka godzin, bo nie mogłam się oderwać.
Według mnie jedna z lepszych książek Mroza.

Według mnie jedna z lepszych książek Mroza.

Sienkiewiczowski Petroniusz powiedziałby: "Podłe czytadło niegodne tak znakomitego autora". Sprawna narracja, poruszenie ważnego problemu społecznego i korzystanie z dobrych wzorców fabularnych (H. Coben "Nie mów nikomu") to za mało, żeby rozpływać się w zachwytach. Fragmenty o przemocy domowej wyglądają jak żywcem wyciągnięte z wikipedii, poradników psychologicznych albo książek do biologii i są pozbawione osobistej emocjonalnej nuty, akcja pędzi na łeb na szyję bez wgłębienia się w szczegóły, a końcowe plot twisty niszczą jakąkolwiek logikę. W kontynuacji ("Nieodgadniona") pewne rzeczy zostają wyjaśnione, ale i tak nie uważam tego cyklu za najwybitniejsze osiągnięcie P. Mroza.

Spodziewałam się czegoś innego. "6" za poruszony w książce problem - przemocy wobec kobiet. Zakończenie jednak mnie zawiodło.

13 721
    3 097