Jeździec miedziany

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Bronze Horseman
Jan Kraśko
Świat Książki
romans historyczny Rosja
The Bronze Horseman
Jeździec miedziany (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Jan Kraśko
romans historyczny Rosja

Opinie [1 353]

Piękna historia czystej, wyjątkowej i jakże trudnej miłości. Książkę czyta jest bardzo przyjemnie, pomimo swej objętości. Jest inna niż wszystkie i na pewno pozostanie w moich myślach na długo. Polecam

Na półkach: , , , ,

Co łączy „Jeźdźca miedzianego” z Australian Open?
Zapraszam do zapoznania z moją opinią :)

Przepiękna książka o miłości i chęci przeżycia za wszelką cenę
w warunkach okrucieństw wojny.
Dowiadujemy się jak wyglądało życie w okupowanym przez faszystów Leningradzie.
Czytając tą historię powinniśmy docenić to co posiadamy w naszym życiu i w jakich warunkach żyjemy.
Stukrotnie polecam

Teraz nie mam co wypominać, że same dłużyzny, powtórki i brak sensu w treści, trzeba było nie kupować i nie czytać. No ale przeczytałam i już wiem, że więcej książek tej autorki nie wezmę do ręki. Chociaż trzeba przyznać, że pani Simons z talentem wyprodukowała tomisko 700 stron o niczym. Dwie gwiazdki dałam za wydanie książki.

rzewna ale fajnie się czyta

Na półkach: , , , ,

W trakcie lektury towarzyszyły mi różne uczucia, od radości przez smutek do złości na autorkę. Książka opowiada o losach Tani i Aleksandra, którzy poznają się w dniu wybuchu II wojny światowej pomiędzy Niemcami a ZSSR. Pomimo okrucieństwa wojny, otaczającej ich śmierci i głodu w zablokowanym Leningradzie udaje im się przeżyć, a łączące ich uczucie zdaje się przetrwać...

Gdybym miała streścić na krótko tę książkę, to brzmiało, by to tak "Wow, co to było?" w pozytywnym znaczeniu.

"Jeździec Miedziany" krążył nade mną od lat. Broniłam się przed nim, ponieważ, nie przepadam za tematyką wojenną. Ale Nowy Rok, nowa ja, prawda?

Książka zaczyna się niewinnie- siedemnastoletnia Tatiana wstaje, by dowiedzieć się z radia, że wybuchła wojna. Że...

Ta książka wzruszyła mnie do łez, podkreślił, że istnieje prawdziwa i piękna miłość. Powieść osadzono jest w dramatycznych czasach, jednak miłości udało się przetrwać największe burze.

Książka jest bardzo wciągająca i bardzo, ale to bardzo infantylna. Bardzo cenię sobie dramatyzm wojenny, natomiast infantylność relacji Daszy, Tatiany i Aleksandra nie mieści mi się w głowie. NIe rozumiem jak można kochać mężczyznę, który jest chłopakiem siostry i śpi z nią w łóżku głównej bohaterki za jej przyzwoleniem. Nie rozumiem jak głęboko można wikłać się w kłamstwa....

Przepiękna opowieść o prawdziwej miłości. Najprawdziwszej jaka istnieje.

Dyskusje

11 819