Jeździec miedziany

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Bronze Horseman
9788324720279
Jan Kraśko
Świat Książki
The Bronze Horseman
Jeździec miedziany (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
9788324720279
Jan Kraśko

Opinie [1 342]

Mimo wszystko ciekawa jest historia i dobrze sie czyta.

Ciekawa historia, ale tak rozwleczona, że trochę ciężko się czytało.

Na miejscu Aleksandra oszalałabym z tymi wszystkimi kobietami... A powieść niby ciekawa ale wg mnie za dużo w niej zbędnych, przeciągniętych do granic rozmów czy opisów wydarzeń.

Najlepsza książką o miłości i wojnie. Miałam tyle emocji podczas czytania, a to dopiero pierwsza część trylogii. Styl pisania autorki i to, jak potrafi zaskoczyć czytelnika rozwojem wydarzeń, sprawia, że chcę mi się przeczytać wszystkie dzieła tej pisarki. Polecam.

Sięgnęłam po powieść po przeczytaniu miliona bardzo pozytywnych recenzji. Nistety w moim odczuciu wielkie rozczarowanie. Temat oczywiście chwytający za serce i teoretycznie doskonały do wyciskania łez, jednak wielka miłość głównych bohaterów przedstawiona została niesamowicie infantylnie, Tatiana jako głupia gęś, jej siostra jako totalna kretynka, Aleksander chyba jeszcze...

Książka bardzo poruszająca i wciągająca od samego początku.

Stała się moją książką nr 1. Miłość na tle historii - nie można sobie wyobrazić bardziej burzliwej opowieści. Dramatyczne czasy, a w nich miłość. Czytałam ją całą noc. Nie mogłam zasnąć nie wiedząc co dalej. Żadna książka tak mnie nie wciągnęła. Właściwie całą trylogia mnie wciągnęła. Najlepsza książka jaką czytałam.

Wciąga od samego początku. Jednak jest sporo rzeczy powtarzalnych, np. dialogi głównych bohaterów. Niektóre sytuacje również rozwleczone. No i tło historyczne jest rzeczywiście tylko tłem, mało tutaj o samej wojnie. Ale rzeczywiście pozycja warta przeczytania.

Najbardziej podobała mi się że wszystkich tomów. Wzruszająca i trudna historia miłości dwojga ludzi w ciężkich czasach.

Na początku główna bohaterka wzbudza mieszane uczucia, później akcja przyspiesza i pokazuje reali ZSRR w czasie IIWŚ. Historia bardzo wzruszająca i romantyczna.

Dyskusje

11 708