Gole wszech czasów

Okładka książki Gole wszech czasów Jarosław Kaczmarek
Okładka książki Gole wszech czasów
Jarosław Kaczmarek Wydawnictwo: Egmont Polska sport
sport
Egmont Polska
2016-11-09
2016-11-09
gole historyczne dla dzieci dla młodzieży historia piłki

Mistrzowsko opowiedziana historia piłki nożnej, piłkarzy i finałów mistrzostw na tle wydarzeń historycznych i politycznych. Dla mnie, czyli osoby, którą interesują wyłącznie mecze reprezentacji w MŚ i ME, pozycja idealna, ale polecam też tatusiom do poczytania z synami z podziałem na role, do obsadzenia jest komentator sportowy;)
Zabrało mi tylko opowieści o spalonym.

Zabrało mi tylko opowieści o spalonym.

Wyzwanie czytelnicze na sierpień. Debiut.

Nie jestem fanem piłki nożnej, ale oglądam mecze kluczowe, finały na mundialu, czy olimpiadach, ważniejsze spotkania naszej reprezentacji, niestety nie rozumiem z tego zbyt wiele, ale wiem co to aut, faul, spalony i gol. A „Gole wszech czasów” to książka dla dzieci i prosto napisana, więc pomyślałam sobie, że dla takiego laika jak ja. O autorze piszą, że uprawia literaturę opowiadaną, więc sięgnęłam po jego pierwszą książkę (czyli debiut) przy okazji finałowego meczu na olimpiadzie i innym okiem spojrzałam na piłkarzy Brazylii i 3 strzelone gole.
„Gole wszech czasów” to bardzo wartościowa książka dla najmłodszych i takich pań jak ja. Ciekawe opowiastki o technice strzelania, wadze zdobytych bramek, niesamowitych strzałach i obronach. Pooglądałam potem te gole w internecie. No, no, no! Wiem dlaczego w Brazylii piłka nożna to prawie religia, kto jest najlepszym bramkarzem, co to gol wielkiej ciszy i czy można zostać znakomitym piłkarzem będąc kaleką (lewa noga krótsza o sześć centymetrów, wygięta na zewnątrz, a prawa do środka). Poczytałam o Pele, Maradonie, Ronaldo i Lewandowskim oraz o Garrinchy - piłkarzu, który wymyślił na boisku gest fair play. Co ja piszę: poczytałam - wszystkich tych opowieści wysłuchałam na audiobooku. Z jednej strony to świetne posunięcie, bo czułam się, jakbym słuchała relacji sprawozdawcy sportowego na żywo, ale pozbawiłam się możliwości oglądania zdjęć, a podobno wydanie papierowe jest bogato ilustrowane.
Takich książek autor napisał kilka, o bramkarzach, napastnikach, a także o siatkówce i skokach narciarskich. Na pewno przed sportowymi transmisjami sięgnę po kolejne.

Wyzwanie czytelnicze na sierpień. Debiut.

Magiczne chwile, w których piłka trafia do siatki.

Futbol to gra, która kochają miliony. I jak w każdej takiej grze, są w niej momenty, które zapadają w pamięć i przechodzą tym samym do historii. W piłce nożnej momentami tymi są gole. Zwłaszcza te piękne, wyjątkowej urody, roztrzygające o losach meczów, tytułów, pucharów. Właśnie o takich golach jest ta książka.

"Gole wszech czasów" to piękna podróż przez przeszłość i teraźniejszość piłki nożnej. Czytelnik ma niepowtarzalną okazję przeżyć w przytoczonych relacjach emocje towarzyszące najważniejszym golom w historii piłki nożnej, od bramki dla Urugwaju, która uciszyła Maracanę w meczu z Brazylią w finale mistrzostw świata w 1950 roku, poprzez piękne bramki innych finałów i niezapomniane chwile również z czasów obecnych, jak choćby 5 bramek Lewandowskiego zdobytych w jednym meczu w ciągu 9 minut. Książka pełna jest wspomnień o pięknych akcjach, trafieniach - po prostu o najsilniejszych emocjach płynących z futbolu.

Bogato ilustrowane strony, grafiki, schematy, zdjęcia, wiernie przytoczone komentarze spikerów, szczegółowe przedstawienie tła wydarzeń, okoliczności towarzyszących meczom - oto siła tej książki. Jest naprawdę bardzo pięknie wydana. Kolejne strony cieszą oczy. Dla fana piłki nożnej ta pozycja to nie lada gratka. I to dla fana w każdym wieku - książka jest adresowana zarówno do najmłodszych, jak i do tych nieco starszych fanów.

Świetna rzecz. Naprawdę godna polecenia.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie niniejszej pozycji.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Magiczne chwile, w których piłka trafia do siatki.

"Gole...

Kiedy pada gol w wielkim meczu, najwspanialsze zagrania zapisują się w futbolowym czasie, który jest opowieścią.Posłuchajcie zatem opowieści o niesamowitych golach i bohaterach stadionów. O golu wielkiej ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach... Przeżyjcie jeszcze raz wspaniałe zagrania Maradony i Messiego, Garrinchy i Pelego, Ronaldo i Lewandowskiego.

Opowieść, tak jak piłka, liczy się wtedy, kiedy jest w grze!

W tej książce oprócz emocjonujących historii znajdziecie infografiki ilustrujące akcje na boisku, a na kolorowych zdjęciach zobaczycie, jak na przestrzeni lat zmieniał się świat piłki nożnej.

Opowieść,...

• Sportowe
  • 2017 rok
  • Na półce J.
  • Audiobooki
  • LEGIMI

Dodaj cytat z książki Gole wszech czasów