Księga złudzeń

literatura piękna
8373920536
Robert Sudół
Auster kino nieme proza amerykańska

Książka rewelacyjna! Jak zwykle niezwykle trafnie oddane emocje jakie towarzyszą głównemu bohaterowi. Idealny styl pisania. Polecam bardzo bardzo!

3xT!
Tragiczny początek
Tragiczna historia zagubionego lecz wspaniałego aktora
Tragiczne zakończenie.

Kolejna książka autora, w której się zakochałam. Po wielu 'słodkich' książkach taka odmiana dobrze zrobi.

Głównym bohaterem jest wdowiec, który w wypadku stracił także dwóch synów. Jego odskocznią jest pisanie książki o zapomnianym przez świat aktorze, który w nieznanych...

Nieuchronność jest jedną z twarzy historii. Wszystko ma swój czas i miejsce, ale jednocześnie wszystko jest przez te parametry ograniczane. Jedna epoka odchodzi do przeszłości, by ustąpić miejsca innej, nowe zastępuje stare, poznane i – często – pokochane. Takie są prawa, rządzące tym światem. Jednak pogodzenie się z nowością nie zawsze musi oznaczać rezygnację, a tym...

• Literatura amerykańska
  • Paul Auster
  • Chcę w prezencie
  • 1001 książek, które musisz przeczytać
  • 2021
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Księga złudzeń