Nie ma tego złego

Katarzyna Żak literatura piękna 392 str.
seria z babeczką

Czwarta Strona
literatura piękna
literatura polska

Porównaj ceny i

To kolejna przyjemna historia, która nie powala, ale też nie nudzi. Miło spędziłam czas.

Książka z świetnym poczuciem humoru, do tego dobry wątek małomiasteczkowej społeczności, gdzie wszyscy wszystko o wszystkich wiedzą. Ja dałam się porwać autorce i jej bohaterce Zuzannie, która po zerwanie zaręczyn, utracie pracy, wraca w rodzinne strony. I tak nasza Zuzia została z ogromnym kredytem i troską bliskich, czasem przytłaczającą oraz nową pracą u wujka,...

1963

Fajna, ale miałam nieodparte wrażenie, że czytam ciąg dalszy innej książki. Częste wspominanie wydarzeń i osób z przeszłości, bez wyjaśnienia o co chodzi jest dla mnie irytujące. Możliwe, że wszystko wyjaśni się w drugiej części, "Niedaleko pada jabłko".

Młoda dziewczyna porzucona przez narzeczonego zaczyna pracę w lokalnej gazecie. Małe miasteczko . Układy , układziki , znajomości , powiązania . Wraz ze starszą Pani, która jest dobrze poinformowana i przed którą czują respekt wszyscy, poszukuje mordercy swojej przyjaciółki.

Lekki, momentalnie zabawny kryminał, który trochę mi się dłużył.

Niech Was nie zwiedzie ta okładka, która sugeruje słodki romansik. Muszę przyznać, że początkowo byłam sceptyczna, tymczasem jest to ciekawy komedio-kryminał. Czyta się bardzo szybko, żałuję tylko, że motyw zbrodni nie został jakoś szerzej ujęty i bardziej tajemniczy, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego ;) Lektura na jeden, góra dwa dni :)

Nie byłam w stanie dobrnąć do końca. Ciągnie się jak flaki z olejem.

No niestety - nuda, chaos i urwane wątki. Cała kolekcja strzelb, które nie wystrzeliły. Panna Krystyna pretendująca do roli panny Marple ale niestety mocno szeleści papierem i daleko jej do pierwowzoru. Bardzo szybko zorientowałam się, kim jest morderca, ale do samego końca książki nie załapałam po czym morderca poznał, że został zdemaskowany. Autorka enigmatycznie pisze,...

,,Nie ma tego złego” może Was nieźle zaskoczyć. Okładka mówi coś innego niż znajdziemy w środku. A w środku czeka na nas obyczajowy kryminał. Zuzanna to główna bohaterka ,która nie potrafi poradzić sobie po zdradzie narzeczonego. Na dodatek została z kredytem na mieszkanie i bez pracy. Dlatego, gdy wraca do swojej rodzinnej miejscowości jest zmuszona do podjęcia pracy w...

Książka na miły relaks i nic poza tym. Dość dobrze się czyta, ale po lekturze szybko zapomina. "Nie ma tego złego" to dość zgrabnie napisana książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle.
Dla chętnych.

• 2019
  • 2017
  • 2017
  • Chcę w prezencie
  • Ebooki
  • E-book

Dodaj cytat z książki Nie ma tego złego