Kicia Kocia w bibliotece

Okładka książki Kicia Kocia w bibliotece Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia w bibliotece
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 20) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 20)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
Kicia Kocia biblioteka książki anita głowińska

Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część zapoznaje dziecko z biblioteką, taką prawdziwą publiczną, a nie półeczkami we własnym domu. Dziecko , które idzie pierwszy raz zakłada u pani bibliotekarki kartę biblioteczną. Trzymając ją w rączce już czuje się bardzo ważne. Jest to taki pierwszy bilet wstępu do dorosłości. Maluchy szybko się przekonują ,że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki do domu czy czyta na miejscu w czytelni. Tu można obejrzeć bajkę czy film na dużym ekranie, zagrać w przedstawieniu teatralnym, namalować obrazek do książki, czy nauczyć się składać origami. A clou programu jest spotkanie autorskie z ulubionym pisarzem i zdobycie jego autografu z dedykacją na karcie książki.
Prześliczna książeczka, bardzo pouczająca dla dzieci.

Polecam całą serię!

Polecam każdej bibliotekarce tę książeczkę do zajęć z dziećmi. Przyjemna, pouczająca i fascynująca.

2066

Książka „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej zabiera nas do trzeciego tomu cyklu „Kicia Kocia”.
Poznajemy małą kotkę, która przeżywa różne przygody i rozterki związane z okresem przedszkolnym.
W tej części Kicia Kocia idzie z mamą do biblioteki. Tam mała kotka poznaje wyposażenie biblioteki, dostaje kartę biblioteczną, dowiaduje się co można robić w takim miejscu. Kicia Kocia będzie mogła uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, gdzie dowiaduje się jak powstają bajki.
To świetna okazja, aby zarazić dzieci od małego czytaniem książek, dzięki którym rozwijana jest wyobraźnia, empatia, koncentracja uwagi, a w późniejszych latach sprzyja to nauce.
Przedszkolaki zachwycone. Przybliżane są ich ważne problemy z jakimi borykają się każdego dnia.
Książka posiada piękne ilustracje, którymi zachwycały się moje przedszkolaki.
Czekam, aż kiedyś wszystkie części bohaterki zostaną wydane w twardej oprawie.

Książeczka z biblioteki, idealna dla 3 letniej córeczki. O wypożyczaniu książeczek i spotkaniu autorskim :)

Kocham Kicię Kocię na zawsze miłością bezbrzeżną :) Pouczająca, ciekawa i przyciągająca uwagę. Nie trzeba niczego więcej przed pierwszą wizytą w bibliotece. Apeluję do nauczycieli przedszkola, żeby kupować Kicię Kocię na wszelkiego rodzaju nagrody/prezenty dla dzieci :)

Tradycyjna w formie kolejna część przygód Kici Koci, tym razem edukujące dzieci w zakresie zachowania w bibliotece. Jak zawsze książeczka zachęca do dobrych podstaw i zachowań najmłodszych.

Kolejna książeczka z serii Kicia Kocia ktora otrzymali moi synkowie. Bardzo fajna i zawierająca przydatne informacje dla dzieci. Zawiera piekne ilustracje

dla 3 latków

dla 3 latków

My z moim synkiem, to już jesteśmy fanami Kici Koci. Po nowe pozycje chodzimy właśnie do biblioteki i korzystamy z takich dobrodziejstw, jakie są w książeczce.

Zdecydowanie lubimy ta serie Kici koci! Jest napisana łatwym językiem -dobrze przyswajalnym dla dzieci.

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia