Beside Myself

angielski
Bloomsbury
literatura piękna
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

W trakcie czytania głowiłam się dlaczego ma ocenę 5. Przeczytałam i już wiem. Książka z potencjałem, rozwinięcie średnie i zakończone na szybko. Wydaje mi się że powinna mieć jakieś dwieście stron więcej, na spokojnie wszystko rozwinąć. Nie ma tu żadnych tajemnic, wszystko w opisie z tyłu książki.

Jestem zszokowana. Książka która była tak bardzo nieobiecujaca okazała się taka perełka.. i powiem szczerze, fabuła była co najwyżej ciekawa. Ale język... Język autorki (tłumaczki) to uczta dla wielbicieli .. rozkosz sama..

Ksiazka naprawde ciekawa robi sie dopiero od polowy.

Zamysl fabularny swietny, wykonanie juz gorsze.
Ciekawa pozycja dla fanow gatunku, czytalam lepsze ale ta nie jest najgorsza i zaskakuje.

Debiutancka powieść Ann Morgan to thriller psychologiczny, którego fabuła mocno mnie zaciekawiła. Dwie sześcioletnie bliźniaczki wychowywane przez oziębłą matkę, dwa lata wcześniej w tragicznych okolicznościach straciły ojca, który popełnił samobójstwo. Matka związała się z nowym partnerem, co było dla dziewczynek szokiem. Chociaż nie tracą przyrodzonej dzieciom radości...

Jak można zrujnować komuś życie będąc kimś innym. Przekonała się na własnej skórze Hellen..czy można odebrać komuś życie tak po prostu i udawać, że jest się kimś innym...na dodatek własna matka uważa, że kłamiesz ,a miała to być tylko niewinna zabawa z siostrą bliźniaczką, która przerodziła się w koszmar.

Opinie o tej książce jak i oceny były tak wysokie, że spodziewałam się jakiegoś szaleństwa i emocjonalnej ekscytacji.
Jednak jedyne, co mogę o tej powieści powiedzieć to to, że w końcu ją "wymęczyłam".
Pomysł na fabułę był doskonały. Niezwykły temat. Ale to, w jaki sposób autorka opisała to wszystko, był dla mnie ciągnącą się i nudną opowiastką.
Zabrakło mi w tej książce i...

To wypociny tak nędzne, że można polecić je jedynie najgorszemu wrogowi. Nie będę się rozpisywać na temat fabuły, ponieważ już sama narracja leży, kwiczy i błaga, by ją dobić

Dramat. Dzieci w podstawówce po lekcji polskiego mają lepszy warsztat pisarski niż ta pani. Wydawało mi się, że narracja, to pierwsze co ustala się, podczas pisania powieści. Myliłam się. Narracyjny burdel pełen tanich wulgaryzmów rzucanych bez kontekstu.

Po przeczytaniu opinii internautów, byłam nastawiona na wielkie zaskoczenie. Cóż, jestem rozczarowana. Książka napisana chaotycznie, momentami trzeba by kilka razy czytać parę zdań by zrozumieć o czym pisze autorka... Akcja również rozwleczona, skupiająca się na bezproduktywnych rozmowach głównej bohaterki z "głosami" czy córką siostry pomijając sytuacje które mają miejsce,...

Książka doskonale pokazuje to, że głupia zabawa może już nigdy się nie skończyć, a poza tym zmienić całe życie. Pewnego dnia obydwie bliźniaczki postanawiają, że zabawiają się w udawanie siebie nawzajem. Z początku zabawa im się podoba, lecz potem jedna z bliźniaczek nie chce powrotu do starej siebie... W taki sposób muszą udawać przez całe życie kogoś innego. W końcu...

• 2018
  • E-book