Psy

YA!
2016-05-30
2016-05-30
Janusz Maćczak
literatura kanadyjska niebezpieczeństwo obsesja strach tajemnica thriller ucieczka

Między młotem a taflą szkła

📖🐲
Z punku widzenia osoby dorosłej muszę dać 6/10, bo jest trochę naiwna i rozwleczona, a duchy mało straszne, ale nastolatki powinny się przy niej dobrze bawić, bo jest na tyle interesująca, że nawet dorosły może ją bez bólu skończyć. Poza tym jest sporo o zaufaniu, konieczności szczerego rozmawiania z bliskimi, tego, czym są zdrowe związki, a dodatkowo dreszczyk emocji, więc dzieciakom powinna się spodobać.

📖🐲

"Psy" Allan Stratton

Cameron z matką uciekają przed niebezpiecznym ojcem. Kolejny miejscem ich tymczasowego pobytu staje się małe miasteczko Wolf Hollow. Wynajmują zdezelowany dom na farmie od niejakiego starca Artiego.
Cameron zaczyna uczęszczać do miejscowej szkoły, gdzie dowiaduje się o mrocznej historii farmy i tego co się na niej wydarzyło. Surrealizmu całej sytuacji dodaje moment, w którym Cameronowi ujawnia się Jack - chłopiec, który żył na farmie ponad pół wieku temu. Cameron na własną rękę próbuje rozwikłać mroczną zagadkę.

Książka pt. "Psy" to niesamowity thriller z wątkiem paranormalnym.
Skomplikowana zagadka kryminalna dodająca mrocznego efektu. Główny bohater mimo tego iż bardzo inteligentny również jest bardzo naiwny. Można mu jednak to wybaczyć w końcu to dziecko.
Powieść czyta się niesamowicie szybko i płynnie. Ciężko się oderwać.

"Psy" Allan Stratton

Spodziewałam się trochę mocniejszej końcówki, w stylu matka ma zaburzenia psychiczne i rzeczywistość Camerona to fikcja, ale nie było źle. Sam koniec już mocno przewidywalny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niepokojąca, dość zawiła i dostarczająca dreszczy. Cameron to jednocześnie sprytny i naiwny chłopiec. na początku nie byłam w stanie określić o czym dokładnie jest książka. Było tyle wątków, tyle się działo, że do tej pory nie potrafię określić jaki był główny wątek.

"Psy" to bardzo fajny thriller, który trzyma w napięciu. Fabuła jest zwarta, a momentami nawet mroczna.

Sama zagadka kryminalna jest niezbyt skomplikowana, ale tu autor bardziej skupia się na wrażeniach uciekającego z matką chłopca przed znęcającym się nad nimi ojcem.

Autor pokazuje jak brak stabilizacji potrafi wpłynąć na psychikę dorastającego dziecka i jakie uczucia nim targają.

Książka była dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem 🙂 Warto przeczytać👍

Trochę zawiodłam się na tej książce myślam że będzie bardziej trzymać mnie w napięciu, jednak było kilka sytuacji gdzie trzymała mnie w napięciu. Książkę szybko się czyta. Był poruszany ważny wątek o przemocy. Fajnym dodatkiem był wywiad autor na samym końcu.

Powieść zawsze trzyma w napięciu. Zawiera wiele wątków które są bardzo ciekawe a zarazem tajemnicze. Polecam

"Sekrety są takim ciężarem"
Cameron to chłopiec, który jest zabawny, miły, kocha swoją mamę, ale uroił sobie, że słyszy psy i cały czas rozmawia z jakimś chłopcem. Czy ten "przyjaciel" istnieje naprawdę ?
Książkę przeczytałam szybko. Podobała mi się. Polecam.

"Sekrety są takim ciężarem"
Książkę przeczytałam szybko. Podobała mi się. Polecam.

Książka stanowi o przygodach nastolatka i w sumie do takiej grupy wiekowej najlepiej trafi. Miałem okazję czytać tę książkę jakiś czas temu i to co zapamiętałem to lekkość czytania. Można by rzec "coś lekkiego do czytania". Związanie to jest trochę właśnie z grupą docelową, zapewne, żeby nie przekombinować. Całość jedna godna uwagi, taka odskocznia od tych wszystkich "poważnych" książek.

Przyjemna lekka lektura, w sam raz na jedno popołudnie. Bohaterem jest nastoletni Cameron, który wraz z matką przeprowadza się na farmę na odludziu i próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa sprzed wielu lat, a przy okazji jest nawiedzany przez ducha. Zagadka niezbyt skomplikowana, dużo się można domyślić, ale ogólne wrażenie pozytywne.

• 2017
  • Kryminał