Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji

Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności poradniki
Instytut Kreowania Skuteczności
poradniki
2013-10-15

Uwielbiam słuchać Miłosza Brzezińskiego - zawsze mówi nie tylko mądrze, ale i w interesujący, humorystyczny sposób. Nie mogłam się doczekać tej książki i może przez moje wysokie oczekiwania, ale jednak czuję po niej pewien niedosyt. Choć z lektury wyciągnęłam kilka interesujących praktyk, które zamierzam wdrożyć, układ książki nie jest dla mnie na tyle czytelny, by móc do...

W książce jest za dużo opisów badań. Nie mogłem się przez to skoncentrować na książce. Moim zdaniem Pana Miłosza lepiej się słucha, na szkoleniach czy podczas audycji podcastowych, niż czyta.

Zdecydowanie plus za to, że książka w przystępny sposób, nawet dla osób niezbyt zorientowanych w temacie, przekazuje wiedzę psychologiczną. Poza tym bardzo swobodna, lekka narracja umila lekturę.
W książce zabrakło mi jedynie bibliografii, zamiast podawania samych nazwisk. No i z racji na datę wydania książki - wyniki jednego z przytaczanych eksperymentów obecnie nie są...

Bardzo łatwo czytająca się pozycja. Autor bardzo celnie i dobitnie pokazuje co służy, a co nie służy nam w relacjach z innymi. Oceniam ją jako bardzo pomocną w zrozumieniu innych oraz ich potrzeb.

ale fajna książka. Można ją czytać co roku, bo nigdy się nie znudzi- naukowe badania są podane w cudownie humorystyczny sposób, i miałam wrażenie że tak wiele się mogłam nauczyć o psychice człowieka. A dlaczego co roku- hmmm, bo naukę należy utrwalać. A ja książkę słuchałam i czasami nie zdążyłam przyswoić sobie jakiejś kwestii, a już mózg się interesował następnym...

Jedna z nielicznych książek coachingowych po które sięgnąłem i byłem w stanie doczytać. Momentów zażenowania było bardzo mało natomiast pomocnych rad, obrazowych przykładów, badań naukowych czy poczucia humoru pod dostatkiem. Samo clou książki opiera się na wartościach, które warto wdrażać w swoją codzienność na tym padole łez, aby nam wszystkim było trochę lepiej. Wysoki...

Zainteresował mnie intrygujący tytuł, postanowiłem kupić, pomyślałem, że może się przydać w pracy i życiu. Muszę stwierdzić, że książka spełniła moje oczekiwania. Nie mówię, że wszystkie rady da się łatwo wykorzystać do motywowania innych (i siebie) ale to na pewno pomocna pozycja. Poza tym sporo ciekawych badań przytoczonych przez autora.
Polecam!

Naprawdę interesująca książka. Precyzyjnie i merytorycznie opisuje sporo mechanizmów. Jest również sporo odniesień do innej świetnej książki Pantalona o motywacji, uzupełniając o ciekawe fakty i doniesienia ze świata nauki. Pozwoliła mi zrozumieć niektóre rzeczy, niemniej wrócę do niej, by wyciągnąć kolejną porcję wartości. Sugeruje notować ciekawe rzeczy, bo można się...

Jedna z najlepszych książek o psychice człowieka jakie czytałam. Lekko coachingowa, ale jeśli pominąć ten aspekt to jest naprawdę ok.

Książka na długo zostawi odcisk na mich działaniach. Autor podpierając się masą badań naukowych pokazuje nam jak być lepszym szefem, mężem/żoną a chyba najważniejsze - jak być lepszym człowiekiem. A wszystko napisane piękną prostą polszczyzną!
Polecam.

• 2019
  • Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki

Miłosz Brzeziński Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji Zobacz więcej