Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji

Okładka książki Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji Miłosz Brzeziński
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności poradniki
poradniki
Instytut Kreowania Skuteczności
2013-10-15
2013-10-15

Bardzo dobry poradnik. Według mnie każdy znajdzie tu coś dla siebie, mimo że mam wrażenie, że książka jest skierowana do pracowników korporacji. Dużo jest tu też odwołań do różnych książek i badań, które już czytałam, więc utrwaliłam sobie informacje. Zawiera dużo fajnych przykładów z życia. Polecam audiobook, gdyż autor świetnie czyta i przez książkę drukowaną raczej bym nie przebrnęła. Polecam!

Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z ogromnej roli motywacji. W pracy czy w życiu, bez odpowiedniego zapału rzeczy nie będą szły naprzód zbyt łatwo. Często jednak zapominamy o potrzebie jej pogłebiania zarówno u siebie jak i u innych.
Autor ukuwa pojęcia głasków - pozytywnego feedbacku, który, jak twierdzi, jest niezbędny dla każdego człowieka do prawidłowego funkcjonowania.

Jak myślicie, przy jakim stosunku pozytywnego do negatywnego feedbacku mamy wrażenie, że jest go po równo? Nie zdziwi was pewnie, że nie jest to 1:1. Co więcej, czy można przesadzić z ilością pieśni pochwalnych wobec innych osób, czy istnieje górna granica po której przekroczeniu uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego?

Muszę przyznać, że aż do momentu sięgniecią po "Głaskologię" nie zdawałem sobie sprawy z istotności "głasków" i w jaki prosty sposób możemy napełnić czyjś "kubek zaufania" ciepłym kakałkiem, niczym konto w banku gotówką znalezioną w starych spodniach :)

Całą książka poprowadzona jest w przyjemny sposób, mam wrażenie jakbyśmy czytali zbiór opowiadań (z morałem),a nie poważną książkę naukową. Polecam serdecznie 9/10

Świetna książka! Treści są przydatne zarówno dla rodzica, współmałżonka, szefa, jak i wszystkich innych osób. Do tej lektury można wracać ciągle. Polecam!

Lektura przekartkowana.

Mam wrażenie, że idee autora bardziej służą kierownikom którzy mają motywować pracowników do robienia KPIs, aniżeli do faktycznej poprawy zawodowego życia pracownika.

W ogóle jest z tym obecnie problem - zamiast bata czy realnej oceny wydajności pracownika, nastąpiła zmiana w HRowe mambo jambo, gdzie zamiast powiedzieć coś wprost tańczy się dokoła tematu i używa pustych słów byleby wypełnić ciszę, po której to protezie rozmowy pracownik i tak nie wie o co chodzi, bo praktycy głaskania nie potrafią powiedzieć wprost o co im chodzi.

Lektura przekartkowana.

Wszystko super, ale błagam, kto decyduje się na taki format książki…

Wszystko super, ale błagam, kto decyduje się na taki format książki…

Odkryj tajemnicę motywacji z "Głaskologią"!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co naprawdę napędza ludzkie działania? "Głaskologia" to klucz do zrozumienia motywacji na zupełnie nowym poziomie. Ta niezwykła książka wciąga każdego, kto pragnie zrozumieć ludzkie zachowania i wpłynąć na innych w sposób pełen pozytywnej energii.

To nie jest zwykła lektura. To kompendium mądrości, którą powinien opanować każdy, kto pragnie osiągnąć sukces w relacjach osobistych i zawodowych. Niezależnie czy jesteś rodzicem, liderem, partnerem czy przyjacielem - "Głaskologia" otworzy przed Tobą drzwi do skutecznego motywowania i zrozumienia motywacji innych.

To nie jest tylko książka. To filozofia, która przenika Twoje myśli. Autor porusza się swobodnie między przykładami, najnowszymi badaniami a metaforami, które pozostają w pamięci na zawsze. Rzeczowa, mądra, czasem nawet bezpardonowa - "Głaskologia" to kopalnia wiedzy, która nie pozwala oderwać się od jej stron.

Ale uwaga! Jeśli sięgniesz po "Głaskologię", koniecznie miej marker w zasięgu ręki. Wiedz, że ta lektura towarzyszyć Ci będzie na długo, a jej mądrość zechcesz wracać do Twoich myśli. Jeśli otrzymałeś tę książkę w prezencie, zrozum, że to nie tylko dar, ale także dowód na to, że ktoś wierzy w Twój sukces i rozkwit.

Przygotuj się na podróż do wnętrza ludzkiej motywacji. "Głaskologia" to klucz do lepszego zrozumienia siebie i innych. Odkryj, jak wpływać na innych w sposób, który naprawdę działa. To nie jest tylko książka - to droga do pozytywnej zmiany.

Odkryj tajemnicę motywacji z "Głaskologią"!

To nie jest zwykła lektura. To...

Świetna książka. Jestem coraz bardziej zafascynowany twórczością M. Brzezińskiego :) Książka pomocna zarówno w biznesie jak i pozostałych relacjach międzyludzkich. Bardzo polecam :)

To była moja pierwsza książka autorstwa Miłosza Brzezińskiego i na pewno nie ostatnia. Książka ma tylko niecałe 200 stron, ale to dlatego, że nie ma tam lania wody. Jest wypakowana rzeczową treścią po same brzegi, pełna opisów "brutalnych" praw i prawd, które choć są nie po drodze pracodawcom, to co tu dużo mówić - po prostu obowiązują. Moim zdaniem to jest obowiązkowa lektura dla każdego pracownika i pracodawcy, bo obala wiele mitów związanych z pracą, zarządzaniem ludźmi etc. Dla mnie jest to jedna z tych książek, które chciałabym mieć na półce, żebym mogła do niej wracać. Polecam.

Dla mnie jedna z najlepszych książek o motywacji, które czytałam, bo dla mnie kluczowe jest studium przypadków i konkrety co można zrobić. Wiele rzeczy zaczerpnęłam do pracy, ale i znalazłam nowe pomysły na motywowanie dzieci.
Po lekturze zaczęłam nosić zdjęcie synów w portfelu ;-)

Po lekturze zaczęłam nosić zdjęcie synów w portfelu ;-)

Bardziej przemówiła do mnie Życiologia, ale ta pozycja też jest wartościowa!

Bardziej przemówiła do mnie Życiologia, ale ta pozycja też jest wartościowa!

• Psychologia
  • Rozwój osobisty

Miłosz Brzeziński Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji Zobacz więcej