Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji

Okładka książki Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności poradniki
poradniki
Instytut Kreowania Skuteczności
2013-10-15
2013-10-15

Wiedziałam, że warto chwalić ludzi, ale nie sądziłam, że aż tyle badań to potwierdza. Książka zmienia perspektywę. Warto przeczytać. żeby po prostu być lepszym człowiekiem (i wiedzieć, że to się nam po prostu opłaci!)

Tyle podkreślania, że może Ci zakreślacza zabraknąć:). Jeśli również jesteś entuzjastą przekazywania wiedzy popartej badaniami - nie zawiedziesz się. Mało tego, oszalejesz od ilości przykładów i badań, jaką spotkasz w tej książce.
Pamiętaj tylko, żeby zrobić sobie po przeczytaniu notatkę - zostanie z Tobą na dłużej (i dobrze!).

Zabawna lektura, poradnik jak postępować z ludźmi by ułożyć dobre relacje i żyło się łatwiej między ludźmi.

Staram się być miły, szczery i uprzejmy Niestety jestem zadaniowy, beznadziejny we wszelkiego rodzaju "small talkach", słabo potrafiący mieszać świat zawodowy z przyjemnościami. Mam wrażenie, że zmieniająca się ludzka wrażliwość i oczekiwania sprawiają, że niektórzy odbierają mnie więc prawie jak osobnika prawie socjopatycznego. Stąd konieczność sięgania od czasu do czasu po pozycje, które podpowiedzą jak postępować z bliźnimi, aby nie dewastować relacji i skuteczniej poruszać się w świecie.

„Głaskologia” Miłosza Brzezińskiego nadaje się do tego wyśmienicie. Brak w niej tej nieznośnej nuty przemądrzałości, obecnej w wielu podobnych pracach. Niepotrzebnej „waty” i powtórzeń jest podobna ilość co u konkurencji, za to humoru i swoistego rodzaju ciepła dużo więcej.

Niespecjalnie niestety spodobał mi się fikuśny skład i szata graficzna, utrudniająca zakreślanie „złotych myśli” i późniejszą nawigację po najistotniejszych dla czytelnika fragmentach. A szkoda, bo jest tu wiele przemawiających do mnie rad i myśli, jak np.: „W stworzenie jajecznicy na boczku kura się zaangażowała, a świnia poświęciła”.

Mimo tych ułomności polecam wszystkim, którzy odczuwają potrzebę poprawy komunikacji, zarówno wśród najbliższych, jak i ze współpracownikami.

Jak dla mnie fantastyczna; sluchalam audiobooka. Na początku myslalam "ah kolejna kołczingowa", ale z biegiem czasu zaczelam sie łapać na tym, ze te historie sa mi bliskie i to wszystko jest tak wiarygodne, tak oczywiste; a przy tym napisane z humorem, blyskotliwie i w punkt. Bardzo jestem zadowolona z lektury. Kupilam książkę, bo audiobook to mało :) Życzyłabym sobie, aby autor ksiazki pisał jedna za drugą w tym stylu. Mysle, ze to jedna z takich ksiazek, o ktorą kazdy powinien sie "otrzeć". Wycofac jakas lekturę z kanonu lektur i wprowadzić ta. Klasa. :)

Uważam, że Głaskologia zyskałaby jako audiobook lub jeszcze lepiej - wystąpienie na żywo. W czytaniu uwiera mnie trochę forma, kolory czcionki, skakanie z anegdoty na anegdotę i zawiłości stylistyczne ze zbyt solidną porcją żartów. Merytorycznie jestem bardzo na "tak"!

Bardzo pozytywna książka. Dużo opisów ciekawych badań z zakresu motywacji. Wiele odniesień do polskich realiów i brak nadęcia, jakie występuje u amerykańskich autorów. Warto przeczytać.

Książki wysłuchałem w formie audiobooka, więc nie wiem czy podane w niej wyliczenia opatrzone są odpowiednimi przypisami, tym nie mniej wszystko, co w niej zawarte mieści się w granicach logicznego, zdrowego rozsądku i na pierwszy rzut ucha wygląda, że pan Miłosz przyłożył się do roboty i nie pudruje faktów na potrzeby własnych teorii.

Kto zyskuje więcej - ten co dba o siebie czy ten co dba o innych?

Tym razem to nie klasyczna literatura psychologiczno - motywacyjna, tylko próba przekonania nas do bycia lepszymi dla innych, bo to sprawia, że możemy więcej zyskać. To próba wtłoczenia w umysł jak rodzi się efekt synergii i co tak naprawdę za nim stoi. Mogę polecić.

Kto zyskuje więcej - ten co dba o...

Bardzo mądra książka. Wywraca do góry nogami polskie zachowanie, że jak jest dobrze do jest dobrze, a jak źle to należy się opr. Jak w książce przedstawia autor, dużo waznejsze są "głaski" niż opeery. Polecam wszystkim, którzy mają kontakt z innymi ludźmi.

ważna, dużo, ciekawie - najważniejsze przyjąć zrozumieć stosować

ważna, dużo, ciekawie - najważniejsze przyjąć zrozumieć stosować

Miłosz Brzeziński Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji Zobacz więcej