Jeszcze pięć minutek

Znak
2016-10-24
2016-10-24
literatura polska Bóg wiara Szustak

Ma ojciec Adam niesamowity talent do opowiadania. Zarówno takiego na żywo, bardziej wirtualnego lub zupełnie pisanego. Niesamowita jest jego spostrzegawczość oraz wnioski jakie potrafi wyciągać. To Łaska. Łaska od Boga. Książka jest nietypowa, nie są to ani rekolekcje ani biblijne rozważania duchowe. Jest zapisem jego krótkich filmików zamieszczanych na jego portalu w serwisie YouTube poświęconych, no właśnie trudno powiedzieć czemu. Chyba przyrodzie i rzeczywistości społecznej, która nas otacza oraz niesamowitym zjawiskom naukowym dziejącym się we świecie. We wszystkim potrafi odnaleźć duchową prawdę, niezależnie czy to będzie opowieść o pliszce, świetliku, midowodzie, jerzyku, stożku, locie pająka, nawigacji ciem, kocim spadaniu na cztery łapy czy niesporczaku czyli najbardziej szpetnym zwierzątku świata. Nie ma w tej książce niczego czego nie można by odczytać w duchowym kluczu.

Świetna, polecam!!Mnóstwo niesamowitych ciekawostek przyrodniczych połączonych bardzo inteligentnie z nauką duchową i odpowiednio dopasowanym fragmentem, czy psalmem z Bibliii. Krótkie rozdziały na każdy dzień czy wolną chwilkę, skłaniają do refleksji.

Fajna książka pełna ciekawostek przedstawionych w interesujacy sposób.

Fajna książka pełna ciekawostek przedstawionych w interesujacy sposób.

Bardzo pomysłowe rekolekcje. Historyjki, które zamazują wiele znaków zapytania z bazy nabytych kiedyś faktów. Jako miłośnik znajdowania analogii w codziennym życiu, myślę, że książka o. Szustaka jest dobrym źródłem inspiracji do rozbudowania własnej przestrzeni duchowej. Najbardziej podobały mi się historie o zebrze i klawiaturze.

Zbiór serii internetowych filmików o. Adasia. Codziennie nowa, interesująca ciekawostka z duchowym przesłaniem.

Świetna książka, na pewno sięgnę po wiecej, bo to pierwsza książka o.Adama, którą przeczytałam. Mnóstwo ciekawostek, naprawdę wystarczy pięć minut, aby zastanowić się nad swoim życiem i zrobić kilka przemyśleń. Ja nauczyłam się wielu rzeczy, zrobiłam sobie nią małe rekolekcje.

Jestem fanką konferencji i rekolekcji o. Szustaka. Pamiętam czasy kiedy np. na UW zbierały się tłumy, żeby Go posłuchać. Kupując tą książkę nie spodziewałam się jednak, że oprócz wielu wskazówek duchowych znajdę w niej również ciekawostki przyrodnicze (i nie tylko)! Niech zachęci Was ten cytat: "O tym, że lubimy świetliki, choć mają w sobie coś mrocznego, i dlaczego ćmy latają wokół lampy".
Polecam :)

Czytałam kilka miesięcy, tak po 5 minutek. Czasem jedne przemyślenia dziennie, czasem kilka.
Książka do bardzo indywidualnej oceny, bo dotyka spraw tak delikatnych jak wiara. A przemyślenia każdego mogą poprowadzić inną ścieżką, w innym miejscu można się zatrzymać i rozglądać.
Myślę, że to książka dla każdego. Można podążać tropami wiary, ale również niby zwykłego, ale coraz trudniejszego, człowieczeństwa.
Polecam

fajna, luzna, duuuzo ciekawych ciekawostek 😅

fajna, luzna, duuuzo ciekawych ciekawostek 😅

Czytałam kilka książek o. Szustaka i ta niestety podobała mi się najmniej. W moim odczuciu ciekawostki na siłę były łączone z przesłaniem biblijnym. Wszystkie tematy są pobieżnie omówione i wydaje mi się, że niewiele z nich wyciągnęłam .

• Religia

Dodaj cytat z książki Jeszcze pięć minutek