My, marzyciele

Imbolo Mbue Wydawnictwo: Sonia Draga literatura piękna
Behold the Dreamers
Ewa Borówka
Sonia Draga
debiut literacki amerykański sen imigrant kryzys finansowy małżeństwo miłość odmiana losu oszustwo relacje rodzinne USA walka o byt Afrykanerzy Kamerun Kameruńczyk
Behold the Dreamers
literatura piękna
Ewa Borówka
Inne

nawet ambitnym emigrantom jest ciężko za granicą.

Nic szczególnego w tej książce nie dostrzegłam. Tradycyjny schemat, oni z Kamerunu marząc o lepszym świecie, o Ameryce ze snów. A Ameryka ze snów okazuje się nie takim Edenem, o jakim marzyli.

Strasznie ciekawa. Raz przez tematykę - czyli sytuacja imigrantów w Nowym Jorku przebywających nielegalnie. Ich nadzieje związane z możliwościami kojarzonymi z Ameryką oraz ich wiara, że dla dzieci warto wiele wycierpieć. Z drugiej strony - bardzo konserwatywne podejście do podziału ról w małżeństwie, które jednak w dużej mierze w ich przypadku się sprawdzało dla...

'American dream' w jego najbardziej spektakularnym wydaniu: Nowy Jork, miasto marzeń dla tysięcy ludzi na całym świecie, jest miejscem akcji powieści „My, marzyciele”.
Imbolo Mbue kreśli w niej losy młodego małżeństwa, które przyjechało do Stanów z Kamerunu i każdego dnia walczy o możliwość zalegalizowania swojego pobytu w USA.
Powieść młodej kameruńskiej pisarki...

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało - niemal czułam emocje bohaterów, ich strach, bezsilność, rozpacz i nadzieję. Polecam!

Pięknie napisana powieść o tym, że czasem w pogoni za swoim największym marzeniem zapominamy o tym, co znacznie ważniejsze - o życiu, które trwa dookoła nas, o bliskich i codzienności, którą trzeba celebrować nie czekając na lepsze jutro. Książka bardzo mi się podobała!

"My, marzyciele" to historia Jenge Kameruńskiego nielegalnego imigranta, on wspólnie ze swoją rodziną zaczyna mozolnie budować do swojego lepszego jutra.Wisi nad nim bardzo widmo deportacji musi zapracować sobie na zieloną kartę, a również na miejsce dla swojej własnej rodziny w tym złotem gdzie płynie rzeka Eldorado.Po kilku bardzo trudnych latach wreszcie los do niego się...

Ameryka wydaje się rajem, ale gdzieś słyszałam, ze Ameryka lubi show, trzeba się czymś wykazać aby tam przetrwać, nie lubią "zwyklych" ludzi.Ale trafiający tam obywatele biedniejszych krajów cieszą się gdy złapią jakakolwiek pracę np.kierowcy, za która mogą utrzymać rodzinę, bo to i tak jest luksusem w porównaniu z tym co było w ich rodzinnym kraju.Z drugiej strony mamy...

Przeczytałam po prawie miesiącu.... masakra.... za dużo opisów, przemyśleń, uczuć a mało akcji. Monotonna... Tak dobrze oceniana a jednak mi nieprzypadła do gustu.

Ciekawe spojrzenie na losy poszukujących lepszego życia w Ameryce. Autorka przedstawia nam historię małżeństwa z Kamerunu, których urzekł "american dream". Jednak rzeczywistość okazuje się niezwykle gorzka.Czy warto za wszelką cenę starać się pozostać w kraju, w którym słynne hasło "od pucybuta do milionera" nie ma już racji bytu?

Dyskusje

• 2018