Zaklinacz koni

literatura piękna
Paweł Witkowski
Kameleon
zaklinacz koni

Podobała mi się, ale wiele wątków mogłoby być dopracowane. Końcówka mnie nie powaliła, ale ogólnie czytało się bardzo przyjemnie :)

Film zobaczyłam po raz pierwszy kilkanaście lat temu i byłam nim oczarowana, nawet łezkę uroniłam. Kupiłam wtedy książkę, która czekała na półce aż do teraz. Chyba po prostu czekała na właściwy moment. Z pewnym bagażem życiowych doświadczeń odbiera się tę historię inaczej. Nie jest to tylko romans. To historia o relacjach i decyzjach. Miłe czytadło :-).

„Zaklinacz koni” jest historią, która towarzyszyła mi od dzieciństwa. Najpierw film z 1998 o tym samym tytule z Robertem Redfordem i Scarlett Johansson na czele. Wiele lat później książka, kupiona w pośpiechu na dworcu kolejowym, która pokazała się w witrynie sklepowej niczym znak z niebios. Ryzykując spóźnieniem na pociąg kupiłam ją - książkę, która do tej pory majaczyła...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Film lubię bardzo i chętnie do niego wracam. Redford fantastyczny! Natomiast książka bez szału. Przeczytałam zachęcona pozytywnym wrażeniem jakim wywołał u mnie film. Okazało się, że film to jedno a książka to drugie. Przeczytałam ale zdecydowanie wolę film.

Piękna, wzruszająca opowieść.
Jedna z tych nielicznych książek, której ekranizacja podobała mi się o wiele bardziej.

Redford dobrze zrobił, nie eksponując w filmie wątku romansowego, bo w książce autor nieco przesadził

Książka do bólu rozczarowująca. Niby ładnie napisana. Ale naiwna i pretensjonalna. O zakończeniu nie wspomnę.

Na półkach: , , , ,

Ciężko byłoby mi zgadywać skąd te pozytywne opinie. Chociaż sama fabuła jest pomysłowa oraz intryguje, tak im dalej w las, tym gorzej. Najpierw autor skoncentrował się na relacji matki-córka oraz rodzinnym dramacie, co bardzo przypadło mi do gustu. Była trauma, próba odnalezienia porozumienia z rodziną, szukanie pomocy. Wszystko było ciekawe gdzieś tak do połowy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Udany melodramat. Wątek romantyczny zgrabnie rozpisany i nie przejeżdżał. Najlepiej czytało się o życiu na ranczo i pracy z koniami. Pozwala wczuć się w klimat.

Piękna książka, do przeczytania której zachęcił mnie równie piękny film. Od fabuły nie da się oderwać, a zakończenie jest dramatyczne i wyciska łzy. Bohaterowie budzą żywe emocje. Czytając, zapomina się o całym świecie, do którego aż nie chce się wracać.

Dyskusje

5 432