Archangel's Hearts

Nalini Singh Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Guild Hunter (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Berkley Books
Guild Hunter (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

W tej opowieści Rafael jest napuszony i drętwy ale na szczeście nie tylko na jego postaci zbudowana jest seria. Sedno historii jakoś jest oczywiste po pierwszych 2 rozdziałach ale akcja leci wartko i z charakterystycznymi dla autorki wtrąceniami. W tych dalszych częściach trudno szukać dreszczyku niepokoju z Pocałunku ale czyta się to świetnie. Polecam.

W końcu przeczytana. Cieszę się, że było więcej Aodhana. Według mnie to jedna z najciekawszych postaci w całej serii. Akcja tej ksiażki była inne niż poprzednie pełne akcji. Tutaj mamy do rozwiązania tajemnicę, ale nie jest podobna do poprzednich. Mam wrażenie, że jest bardziej spokojnie i rozwiązanie problemu nie wiąże się z uratowaniem całego świata.

Przeczytałam z przyjemnością kolejny tom z cyklu Łowczyni Gildii. Elena i jej Raphael, razem z Dziesiątką Kadry, mają spotkanie w tajemniczej, odizolowanej od świata siedzibie sekty. Problemy Kadry to jedno, ale samo miejsce pełne jest tajemnic, a Elena ma nadzieję, że odnajdzie rodzinę swej matki, pochodzącej z Maroko.

Czytając poprzednią część niestety, miałam wrażenie spadku formy serii Guild Hunter, wszystko było miałkie i nijakie, a może po prostu nie przypadła mi do gustu historia Naasira... Chociaż nie ukrywam, że teraz bardziej interesują mnie drugoplanowi bohaterowie, i to na te pozycję wyczekuję, z przyjemnością czytałam o Elenie. Ten tom przygód o nich uważam za wyjątkowo udany....

Jak zwykle autorka potrafi zafascynować czytelnika. Nowe wątki, rozwój bohaterów, poszerzanie ich historii. Zdecydowanie polecam. Jeszcze żadna saga nie była w stanie utrzymać mojej uwagi na tak wysokim poziomie:)

W 9. tomie serii "Łowca Gildii" autorka zabiera nas w podróż do gorącego Maroko, do siedziby tajemniczej sekty, gdzie w korytarzach słychać mroczne szepty... Raz jeszcze to Elena i Rafael stanowili centralną parę. To mogłoby się wydawać nudne - piąty tom o bohaterach, między którymi wszystko układa się wręcz sielankowo - lecz autorka postanowiła przenieść akcję w nowe...

• Fantastyka
  • 2018