Kod gorączki

Nominacja w plebiscycie 2016
James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 0.6) fantastyka, fantasy, science fiction
The Fever Code
Data 1. wydania:
2016-09-27
Papierowy Księżyc
The Fever Code
Więzień Labiryntu (tom 0.6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Szczerze zaskoczyło mnie zakończenie (zarówno ostatni rozdział, jak i epilog). Po przeczytaniu tej książki bardziej polubiłam Thomasa, za to do Teresy zapałałam silną antypatią.

Książka trochę gorsza od swojej poprzedniczki- ,,Rozkazu zagłady",lecz tak i tak bardzo dobra. Fajnie mi się ją czytało. Nie dłużyła się, jednak akcja nie była tak szybka, że nie zorientowało się przeczytało połowę książki. ;D

Kolejna część i kolejne zaskoczenie. Powiem szczerze, że podobała mi się najbardziej z wszystkich, a została mi jeszcze tylko jedna. Samo założenie by dowiedzieć się co działo się przed labiryntem w dobry sposób zrozumieć wszystkie problemy z innych tomów. Jednak w połowie dość mocno mnie znudziła, mimo zwrotów akcji. Może być to wywołane tym, że w kółko czytamy o tych...

Jedna z nudniejszych części. Akcja włóczy się strasznie wolno, a ja dostawałam coraz mocniejsze awersji do Thomasa i do Teresy - pierwszy jest wybuchowy idiotą, a druga nieczułą i pozbawioną charakteru laską (przypominała mi naszą kochaną Bellę Swan). Jedyne ciekawe fragmenty to te poświęcone chorobie no i relacji pomiędzy przyszłymi Streferami. Polecam jedynie zagorzały fanom.

Wracamy do Thomasa i jego przyjaciół. Książka opowiada o wszystkim, co się wydarzyło przed labiryntem. Momentami jest straszna, ale też wzruszająca, a na pewno smutna. Świat, który przedstawia, ludzi, których opisuje, jest tak przerażający, że trudno jest czytać. Oczywiście, książka jest warta czasu jej poświęconego. Thomas, powodzenia!

Kolejna pozycja, której niestety nie dokończyłam. Z całą serią miałam niemały problem, bo o ile pierwsza część (zarówno powieści jak i filmu) mnie wciągnęła to z każdą następną moje zainteresowanie malało. Wg mnie ta historia staje się po prostu coraz bardziej zawiła i niezrozumiała. Nie chwytam sposobu, w jaki DRESZCZ chciał przebadać odpornych, dlaczego poddawali ich tak...

Według mnie książka przeznaczona wyłącznie dla zagorzałych fanów serii. Ogólnie kiepska i dla dokładnego czytelnika niespójna z wydarzeniami opisanymi w trylogii. Dla mnie niepotrzebna. Nudna. No ale z nudów można przeczytać.

2002

Byłam szczerze przekonana, że ta historia już niczym mnie nie zaskoczy, a wszystko zostało powiedziane. Traktowałam to raczej jako ciekawostkę i rozwinięcie niektórych wątków, opowiedzenie historii naszych bohaterów sprzed Labiryntu. No cóż, myliłam się :) Jest to wspaniałe uzupełnienie opowieści, które wyjaśnia baaardzo wiele kwestii i rozwiewa wątpliwości. Było bardzo...

Po tej części nie lubię Thomasa jak nie lubiłam ( nie wiem nie mogę się przekonać do tej postaci) moja antypatia do Teresy pozostała niezmienna, ale jeszcze bardziej polubiłam Newt'a, Minho. Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję, że przeczytałam. Dla fanów serii.

Tak naprawdę nowych (2) rzeczy dowiadujemy się na ostatanich kilkunastu stronach. Poza tym nic nowego, nie ma nawet właściwej akcji, brakuje napięcia, tajemnice są nam już znane. Mam wrażenie, ze o wiele większe korzyści możnaby odnieść, gdyby sięgnąc po tę książkę przed trylogią "Więzień labiryntu". Chore, żby czytać to tak bardzo nie pokolei, tym bardziej, że ten tom nie...

Dyskusje

1 983