Zaćmienie

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Eclipse
Joanna Urban
morderstwo wampir wilkołak śmierć
32069 ocen 1251 opinii

Opinie [1 251]

Nie ma tragedii, choć mogłoby być lepiej

Najmniej ją zapamiętałam, jak dla mnie mogłoby jej nie być. Coś się dzieje, ale nie ma takiego pociągu jak w innych częściach. Nudna.

Nieco lepsza od poprzedniczki, ale nadal szału nie ma. Ogólnie dość nudnawa, nic ciekawego w mojej ocenie się nie dzieje. Gdybym miała wrócić do Zmierzchu, przeczytałabym tylko pierwszą i ostatnią część.

Najsłabiej zapamiętana przeze mnie część, jeśli chodzi o jej czytanie przed laty, nawet nie wiem dlaczego.

Bardzo przyjemna część, niestety z pewnością nie moja ulubiona. Nie wiem sama, dlaczego. Za mało akcji i za dużo małych akcji, które wszystkie są takie same. Mimo wszystko kilka momentów było na prawdę dobrych. Ogólnie bardzo polecam przeczytać, i nie kończyć na dwóch częściach, ponieważ mimo wszystko, trochę faktów wyszło na jaw, trochę rzeczy się podziało.

Ciąg dalszy popularnej sagi Twilight. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest...

Dla nastolatek

Fajna cześć ale jakoś bardziej kręcily mnie sprawy wilkolakow jak czytałam te książkę po raz pierwszy. Mimo to czytam dalej :)

Jestem zakochana w każdej części sagi. Przyjemnie się czytało :) Choć rozterki Belli czasem mnie irytowały, ale to chyba głównie dlatego, że... Zaczęłam się z nimi utożsamiać. Czytałam tą książkę dziesiątki razy, a dopiero niedawno odkryłam to coś co łączy mnie z główną bohaterką. A mianowicie relacje z Jacobem i Edwardem, pomogła mi zrozumieć dlaczego mam taki problem ze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzecia część sagi już tak nie słodzi. Poza uczuciami, wewnętrzną walką w głowie Belli która ma obok siebie dwóch mężczyzn, których chcąc nie chcąc pokochała, dostajemy też dawkę wiedzy na temat drugiego gatunku, poznajemy ich historię, legendy. A także dawkę emocji jakie towarzyszą wielkiej bitwie. Relacje między bohaterami stają się jaśniejsze, oni sami bardziej się...

Dyskusje

46 464