Zaćmienie

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Eclipse
2009-11-01
Joanna Urban
morderstwo wampir wilkołak śmierć

Opinie [1 260]

Już po raz trzeci wkroczyłam w świat wampirów i wilkołaków a to wszystko w książce autorstwa Stephenie Meyer pod tytułem „Zmierzch zaćmienie”. Jak to było dwóch ostatnich poprzednich tomach tak i tym razem głównymi bohaterami są: Bella Swan, Edward Cullen i Jacob Black. Tym razem córka komendanta policji w Forks kończy liceum. A razem za tym idzie wytyczony termin przemiany...

Kompletna klapa. Ze wszystkich części najgorszy tom. Nie dotarłam do zakończenia. Fabuła strasznie się ciągnie. Nic mnie w tej części nie urzekło.

Nigdy nie czytałam tak świetnych książek jak
z tej serii.

Mam wrażenie, że ten tom wypada lepiej w porównaniu do poprzedniego. Niestety nadal postaci potraktowane są po macoszemu, niby są, ale są bo są. Owszem, poznajemy historię członków rodziny Cullenów i indian, ale nie zapewnia to jakiegoś pełnowymiarowego obrazu, sam ogół. Relacja Belli i Edwarda w tym tomie, to znak zapytania. Od poprzedniej książki mam wrażenie, że trzeba...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Trzeci tom serii Zmierzch. Bella i Edward znów są razem. Cieszą się swoim ciągłym towarzystwem. Jednak w mediach pojawiają się coraz to nowsze informacje o „seryjnym mordercy w Seattle”.

Belli po raz kolejny grozi niebezpieczeństwo. W lasach w Forks grasuje Victoria. A do Cullenów zbliża się armia nowonarodzonych wampirów.

Ponadto zbliża się zakończenie roku szkolnego, a...

Bardzo przyjemna w odbiorze. Nie jakieś wielkie dzieło, ale godna polecenia. Ciekawy klimat.

Zapewne w tym przedziwnym okresie izolacji spowodowanej pandemią, wszyscy znajdujemy czas na coś, co czekało na nas bardzo długo. Ta książka na przykład czekała na mnie jakieś 10 lat nim w końcu ją dokończyłam. Mogę spokojnie zwalić winę na ekranizacje, które są dość dobrym odwzorowaniem historii Belli i Edwarda. Nie ma między nimi drastycznych różnic, sceny są...

Moim zdaniem najgorsza z całej serii. Wygląda to trochę tak, jak gdyby autorce brakło już pomysłu i ciągnęła fabułę na siłę. Mimo to, uważam, że może zainteresować wiele młodych osób, szczególnie dziewcząt.

Nie pamiętam, co dokładnie mi się tak podobało, ale pamiętam, że przeczytanie jej poszło mi za szybko.

Nie spodziewałam się, ze tak samo i zarazem tak bardzo wciągnę się w tę sagę jak wtedy gdy byłam młodsza. Wydaje mi się, że fabuła porywa bardziej niż w poprzednich dwóch częściach. Może to dlatego, że trzecia cześć nie jest tak oklepana jak pierwsza i więcej się dzieje niż w drugiej?

Dyskusje

46 826