Zaćmienie

Okładka książki Zaćmienie
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2009-01-01
Joanna Urban
morderstwo wampir wilkołak śmierć

więcej Więcej

Jestem jednym z tych szczęśliwców, co przeczytał serię jeszcze zanim powstał ogólnoświatowy hejt na jej temat.
Książka jest lekka i przyjemnie się czyta. Chociaż tłumacz przez pośpiech w pracy popełnił sporo błędów, co wpłynęło na spłycenie jakości historii.

Kontynuacja powieści o życiu Belli i Edwarda, która pomimo bycia romansem posiada sporo wydarzeń, które tworzą...

Czy kogokolwiek jeszcze może zdziwić moja ocena? Uważam że cała seria ,,Sagi Zmierzch" jest fenomenalna!

1927

Romans w świecie wampirów - ckliwy, przesłodzony i przerysowany. Słodycz aż się wylewa. Ale dla fanów romasideł idealny. Volturi trochę to równoważą, ten lukier ale nieudolnie. Im dalej w las tym większe bagno. Ciągnie się.

Uwielbiam wszystkie części tej serii dużo przemyśleń bohaterki ale też poznanie pozostałej części bohaterów sprawia że nie można oderwać się od czytania. Oglądałam film ale czytając książkę miałam wrażenie iż całą historię poznają na nowo. Porównując film do książki od razu rzuca się w oczy to że dużo bardziej poznać wampirzego bohatera. Niestety nie mogę pomimo...

Kolejna część sagi rewelacyjna. Autorka nie zawodzi i tym razem. Ciekawa i wciągająca historia Belli i Edwarda. Jest jeszcze wątek z Jacobem , który kończy się po mojej myśli ;) Podziwiam autorkę za tak bujną wyobraźnię.

Wampiry, wilkołaki i nastoletnia miłość, czego chcieć więcej? Idealny materiał dla nastolatków, rozkosznie naiwny i napisany w tak lekkim stylu, że całą książkę można przeczytać w jeden dzień. Czytałam to jako nastolatka i nie żałuję.

A więc okazuje się, że przeczytałem 3 część sagi... ale dopóki nie sięgnąłem do swoich notatek, byłem przekonany, że przeczytałem tylko pierwsze dwie. No myślę, że taka recenzja tej książce wystarczy. Meyer skończyły się pomysły przy drugiej części, wątki wymyśla na siłę, ale i tak wieje nudą.

O ile przy poprzednich częściach mogłam ponarzekać na fabułę, tutaj nie mam nic do zarzucenia. Akcja utrzymywała dobre tempo a rozwiązania nie były oczywiste.

Doskonale rozumiem Belle, moje serce również dzieli się na ich dwóch, zarówno Edward jak i Jacob mnie oczarowali.

,, Zaćmienie '' podobnie jak poprzedniczki ogromnie mi się podobało.
Dużym plusem jest bezstronność książki i poruszenie zarówno wątków miłości z Edwardem i Jacobem, ale bez faworyzacji.
Przynajmniej ja jej nie dostrzegłam.
Jest to najbardziej dynamiczna z książek w porównaniu do poprzedniczek, ale czeka mnie również lektura,, Przed świtem ''.
Książka ta rozjaśniła wiele...

48 653
    12 431