Bez mojej zgody

83-7337-909-6
Michał Juszkiewicz
miłość rodzina choroba śmierć

Opinie [1 215]

Dla mnie ta ksiażka to strzał w 10!!!

"Połowa dorosłych ludzi na tej planecie nie wie, kim jest, a mimo to codziennie mogą decydować o sobie.” – To jedno ze zdań wypowiadanych przez główną bohaterkę. Bohaterkę, która chce walczyć o coś tak z pozoru banalnego. O wolność. Możliwość wyboru. Niestety nie jest to wcale takie łatwe, kiedy przeciwna jest temu własna rodzina.

Jest to książka o poszukiwaniu samego...

Książka, od której nie sposób się oderwać. Poruszająca, nieoczywista, zaskakująca.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Na początku miałam mieszane uczucia. Temat bardzo mnie zaciekawił, ale przeszkadzała mi zbyt duża ilość niepotrzebnych opisów, jak również powtarzanie tych samych sytuacji w ujęciu różnych osób. Mniej więcej w połowie tak się wkręciłam w tę historię, że nie byłam w stanie odłożyć książki. A na końcówce już ryczałam tak bardzo, że...

Piękna i bardzo smutna.

To w jaki sposób autorka jest w stanie opisać każdą rzecz związaną z leczeniem, badaniami, chemią itp. jest niesamowite! Jestem świadoma tego, że ktoś jej pomagał jednak to nie zmienia faktu, że wykazała się niesamowitą skrupulatnością dbając o każdy szczegół. Zostaje pełna podziwu dla jej dążenia do spisania tego jak najdokładniej.
Książka o walce z czymś prawie...

Mogę przyznać szczerze że najlepsza książka jaką czytałam. Wymaga od czytającego myślenia o rzeczach ważnych i skomplikowanych. Nie za bardzo podoba mi się postawa Sary ale to mój punkt widzenia. Bardzo ale to bardzo polecam tą książkę 💖💖💖

Książka daje domyślenia. Jak zwykle u Joudi Picoult temat kontrowersyjny i taki bardzo życiowy.

Książka, która wstrzasnęła moim sposobem widzenia świata i na długo zostanie w mojej pamięci. Zwróciła uwagę na kwestie, których wcześniej nie dostrzegałam. Akcja skupia się wokół problemu etycznego, który podzielił zżytą rodzinę. Bardzo ciekawa, wiarygodna psychologicznie konstrukcja postaci nawet tych drugo- i trzecioplanowych. Ogromny plus za odważne, zaskakujące...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To pierwsze moje spotkanie z Jodi Picoult i na pewno nie ostatnie, chociaż po przeczytaniu tej książki jestem emocjonalnie znokautowana.
Chore, śmiertelnie chore dziecko to zawsze trudny do udźwignięcia temat. Zazwyczaj unikam książek i filmów o tym, choćby miały najlepsze recenzje. Zbyt wiele mnie to kosztuje, za długo potem przeżywam, analizuję i „odchorowuję”.
Autorka...

Dyskusje