Bez mojej zgody

2005-01-17
83-7337-909-6
Michał Juszkiewicz
miłość rodzina choroba śmierć

Ciekawa książka. Kompletnie nie spodziewałam się tego co tam się wydarzyło.. oglądałam tez film jednak książka o wiele lepsza.

Z BIBLIOTEKI BRATA, U KTÓREGO JESZCZE PRZEBYWAM.

Między życiem, a świadomością. Między rozsądkiem, a miłością. Przepiękna książka o tym co w życiu powinno grac główną rolę - rodzina.
Choroba, która dzieli a zarazem łączy, strach, który boli i jednocześnie koi.
Piękna historia chorej na raka dziewczynki, która w swoim cierpieniu stara się uchronić przed cierpieniem swoich...

Książkę świetnie się czyta, nawet po obejrzeniu filmu. Świetne opisy, które umożliwiają przeżyć historię na nowo.
Jednak zakończenie mnie zaskoczyło, gdyż jest odmienne od tego filmowego.

Myślałam, że po zaznajomieniu się z filmem, książka mnie nie zaintryguje i nie zaskoczy. Myliłam się. Wciągająca od samego początku. Poruszająca kilka tematów. Bez żadnych oczywistych odpowiedzi. Dobrze rozpisana, plus za oddanie rozdziałów każdemu ważniejszemu bohaterowi, co sprawia, że czytelnik może odczuć przedstawione problemy z kilku perspektyw i zwyczajnie zrozumieć...

Jodi Picoult pisze dużo, pisze świetnie, jej książki wydawane są na całym świecie, I sukces amerykańskiej pisarki jest w pełni zasłużony.

"Bez mojej zgody" jest powieścią znakomkitą, fantastyczną i jeśliby nie Deux ex machina, którą w tej książce odgrywa katastrofa samochodowa, w jakiej traci życie główna bohaterka i jeśliby nie zapożyczone z amerykańskiej literatury...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka opowiadająca o siostrzanej miłości, rodzicielskim poświęceniu i strachu w obliczu śmiertelnej choroby dziecka.

"- Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. W takiej sytuacji my, czyli rodzice, lekarze, sędziowie, członkowie społeczeństwa, musimy działać niejako na oślep i wybierać takie rozwiązania, które pozwolą nam spokojnie spać w nocy, albowiem moralność jest ważniejsza niż etyka, a miłość większa niż prawo."
Książka została mi polecona i jeszcze nad nią myślę i mam ją nadal w...

Bardzo emocjonalna, zmuszająca do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem, książka. Polecam

Świetna. Zakończenie łamie moje serce.
Książka lepsza jak film.
W książce ukazane jest bardziej szczegółowo i dramatyczniej.
Nie ma dobrego wyboru.
Każdy wybór skrzywdzi któraś stronę.

Wzruszająca, dobra książka, której historia pokazuje nam, że nie wszystko jest z pozoru takie na jakie wygląda.

13 691
    6 946