Dziennik Rachel. lat 13 i 3/4

Okładka książki Dziennik Rachel. lat 13 i 3/4
Joanna Nadin Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Dziennik Rachel (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dziennik Rachel (tom 1)
Tthe Rachel Riley Diares: My so-called life
Akapit Press
2016-06-15
2016-06-15
Joanna Dyła-Urbańska

Nie wiem czy tylko ja odniosłam takie wrażenie, ale ta książka bardzo mi się nie podobała. Kupiłam ją z myślą, że będzie lekka i szybka - ani to lekkie, ani to szybkie, ani przyjemne. Główna bohaterka "podważa" choroby np. depresję, w pewnym momencie mówi coś, że żałuje, że jej nie ma. No trochę to żenujące. Wątki niektóre bez sensu, jak ten z wyborami a z ciążą bardzo słaby, łatwo było się domyślić a ciągnęło się to niemiłosiernie. Nie wiem czy tylko ja miałam jakieś wadliwe wydanie, ale było dużo błędów. Jednym z nich było pomylenie dni tygodnia, na 270 stronie, przed piątkiem 30 września powinien być czwartek 29 września, a jest wtorek, nie dość, że pomylone to jeszcze ta data jest jako jedyna napisana inną czcionką i jest wyśrodkowana. Kurczę byłam bardzo dobrze nastawiona na ten tytuł, ale się zawiodłam. Jedynym wątkiem, który mnie śmieszył był pies. (i kanarek a dokładnie zjedzenie go) Wszystkie inne wątki były albo nudne, albo żenujące. Przed chwilą ją skończyłam i jestem na maxa wkurzona, że sylwester nie został opisany> I mam teraz dylemat czy będzie to opisane w kolejnej książce i czy opłaca się ją kupić?

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jedna z tych książek, przez które chce się przebrnąć jak najszybciej się da. Nie ukazuje zupełnie żadnych pozytywnych wartości. Głowna bohaterka jest bardzo, bardzo irytująca, a jej rodzina i przyjaciele wcale nie lepsi. Źle się czyta, ponieważ w książce nie ma dialogów - wszystko opisywane jest przez Rachel. Jedyne plusy tej książki to ładna oprawa graficzna oraz humor - często się zdarzało, że wybuchałam niepohamowanym śmiechem. Pies to zdecydowanie najlepsza postać tej książki.
Myślę, że "Dziennik Rachel" spodoba się bardziej co najwyżej trzynastolatkom.

Na początku książka bardzo mi się podobała. Polubiłam główną bohaterkę i sposób pisania autorki, jednak w pewnym momencie Rachel stała się tępa i płytka, a sytuacje opisane w tym pamiętniku - absurdalne. To nie książka o nudnym życiu sympatycznej nastolatki, tylko księga dziwactw opisanych jako rzeczy naturalne. Daję pięć gwiazdek tylko dlatego, że wiele razy się z tych głupot śmiałam.

Spodziewałam się pustego, płytkiego słodkiego romansu. Bardzo się myliłam. ,,Rachel [...]" jest zabawną książką, którą szybko się czyta. Tylko na końcu robi się dość romantyczna. Jak dla mnie nie w zadowalającym stopniu.Czy się zawiodłam? Trochę tak, ale nie żałuję, że przeczytałam tą książkę i mam nadzieję, że niedługo zostanie przetłumaczona też drugą część ;)

W internecie brakuje opisu fabuły po polsku więc ja ją dodam: 13-letnia Rachel jest znudzona swoim zwyczajnym życiem (skąd ja to znam...) i postanawia w zbliżającym się nowym roku totalnie zmienić swoje życie. Jedną z rzeczy, które chce zrobić jest rozkochanie w sobie Justina- chłopaka, który od dawna jej się podoba. Jest on jednak zajęty przez Sophie- uroczą, wredną blondynkę, która nienawidzi Rachel.
Kiedy Chuda Kylie (najlepsza przyjaciółka Grubej Kylie xd) zaprzyjaźnia się z Rachel, jej BFF- gotka Scarlett jest zazdrosna i tak kończy się ich przyjaźń... Do tego Rachel nie widzi rzeczy, których zobaczenie zmieniłoby jej życie na lepsze.
Ogółem: Taka ,,Moda na sukces" dla nastolatek... Dziwi mnie tylko, że autorka nie jest amerykanką, bo tylko amerykanie wymyślają takie bzdury, które kocham czytać lub oglądać ;)

W...

Nie powiem,że była rewelacyjna ale całkiem przyjemna i luźna.

Nie powiem,że była rewelacyjna ale całkiem przyjemna i luźna.