Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę

Tony Kososki Wydawnictwo: Muza literatura faktu
Muza
Brazylia Boliwia Peru Ameryka Łacińska Ameryka Południowa Brazylijczycy samba Tony Kososki reportaż podróże
literatura faktu

Oficjalne recenzje i

Autostopem po marzenia

[ 6 ] Link do recenzji

No niestety, mimo naprawdę szczerych chęci dobrnąłem tylko do połowy. Styl jest tak mdły, niedojrzały i infantylny, że aż zgrzytały mi zęby. Tematyka mega ciekawa, ale żeby była tam jakaś głębia to nie bardzo. Nie przeczę, że autor przeżył przygodę życia i bardzo mu jej zazdroszczę, ale przelanie jej na papier to lekki niewypał. A szkoda, bo potencjał duży.

Nieśmiały, prosty chłopak przenosi nas w świat marzeń o podróżach i pokazuje prawdziwe oblicze Ameryki Południowej. Piękna historia, dzięki której sami przenosimy się do innego świata, a to jeszcze nie koniec. Gratuluje Tony przede wszystkim odwagi, ale też wiary w samego siebie!

Sympatyczna lektura, jeśli bardziej zależy ci na reportażu o podróży niż o samych mieszkańcach :)

Osoba po trzydziestce niewiele jest w stanie z tej książki wyciągnąć.

Płytki pamiętniczek mentalnego 12-latka o zwodniczym, zachęcającym tytule, opisujący problemy gastryczne autora, dylematy dotyczące: braku kasy, braku pracy inżynierskiej, braku miejsca do rozbicia namiotu, zabarwiony skąpymi informacjami o żyjącej w Ameryce Południowej społeczności.
Bezużyteczna papka, niezasilająca w żaden sposób stanu wiedzy czytelnika na temat...

Czyta się jednym tchem, teraz poluję na drugą część. Mimo że ja sama nie odważyłabym się na podróż autostopem po Ameryce Łacińskiej i wolę wygodniejszy sposób podróżowania, to jednak zdaję sobie sprawę, że wiele mnie omija przez to. Dlatego czytam takie książki, żeby uzupełnić swoją wiedzę o historie bardziej życiowe niż turystyczne.

Książka napisana przez młodego podróżnika który swoją podróż rozpoczął od Brazylii . Pojechał tam przed Mistrzostwami Świata jako wolontariusz i w Ameryce pozostał przez kolejne miesiące podróżując po kolejnych krajach Ameryki Południowej. Autor opowiada jak udało mu się pokonać tysiące klientów za pomocą autostopa.

Sięgałem po tę książkę z nadzieją na świetną zabawę, moc informacji na temat kultury, ludzi, przyrody. Jako fan Arkadego Fiedlera liczyłem na pełną przygód historię, która pozwoli mi poznać ten tak inny od naszego świat. Niestety nie udało się. Książka napisana jest dokładnie tak jak młodzi ludzie widzą świat. Migawka za migawką, bez żadnych szczegółów.
"Poznałem ciekawych...

Czytam mnóstwo literatury podróżniczej, sama też sporo podróżuje. Dlatego też, pomimo obiecujących recenzji, książka (mimo kilku podejść i najlepszych chęci) jest dla mnie nie do przebrnięcia. Pomijając styl autora przywodzący na myśl gimnazjalne wypracowanie, najbardziej irytuje maniera, wielokrotnie powtarzane przekonanie,że Ameryka Południowa to kraina złodziei i...

Rewelacja!
Tony oczarował mnie od pierwszej strony swojej książki, swojej wielkiej przygody.

Ameryka Południowa jest moim uwielbieniem, zakochana jestem w niej od X czasu, a dzięki Toniemu vel Przemkowi pokochałam ją jeszcze mocniej. Jestem pełna podziwu dla jego stylu przemieszczania się po obczyźnie, po miejscach niedostępnych, czasami strasznych a czasami czarujących i...

Dyskusje

• Podróżnicze