Marek Belka. Selfie

Okładka książki Marek Belka. Selfie
Marek BelkaMaciej Siembieda Wydawnictwo: StudioEMKA biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
StudioEMKA
2016-06-08
2016-06-08
Belka NBP

Bardzo ciekawy wywiad - rzeka z bardzo ciekawym człowiekiem.
Czyta się wręcz jak powieść!

Bardzo ciekawy wywiad - rzeka z bardzo ciekawym człowiekiem.
Czyta się wręcz jak powieść!

kolejna biografia trafiona

kolejna biografia trafiona

Nie przypuszczałem, że biografia Marka Belki okaże się tak barwna i wciągająca. Profesor zwiedził wiele krajów m.in. ogarnięty wojną Irak i spotkał wielu światowych przywódców, ekonomistów, był członkiem czołowych instytucji ekonomicznych. Wspomina również swoje trudne czasy jako ministra finansów i wreszcie premiera RP.
Jednak najbardziej byłem ciekaw poglądów ekonomicznych autora. Profesor wykazuje jasno swoje poglądy z ogromną erudycją na temat polskiego rynku pracy, systemu podatkowego i stosunku do państwa jego obywateli. Twardo przeciwstawia się popularnym w ostatnich czasach, zwłaszcza wśród młodzieży, populistycznym poglądom na temat konieczności obniżki podatków i braku interwencji państwa.

Książka świetna i wciągająca. Chciałbym jednak przeczytać kiedyś książkę profesora Belki poświęconą w całości gospodarce dzisiejszej Polski i możliwościami jej reform. Bo można mówić różne rzeczy, ale nie sposób zaprzeczyć że jest to nasz znakomity ekonomista światowego formatu.

Jednak najbardziej byłem ciekaw poglądów...

Książka znakomita. Autobiografia wybintego ekonomisty światowego formatu. Mnóstwo ciekawych historii i anegdot profesora. Podręcznik podstaw ekonomii, skrót najnowszej historii Polski, sporo ciekawych informacji nt polskiej polityki i decyzji podejmowanych w polskim rządzie. Do tego mnóstwo ciekawych opowieści z pracy w Międzynarodowych Instytucjach, odbytych podróży, historii związanych z poznaniem przez Marka Belkę światowych przywódców. Znakomita lektura. Polecam !

Marek Belka Marek Belka. Selfie Zobacz więcej
Marek Belka Marek Belka. Selfie Zobacz więcej