Uśpione morderstwo

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Panna Marple (tom 12) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Sleeping Murder
Anna Minczewska-Przeczek
Wydawnictwo Dolnośląskie
Sleeping Murder
Panna Marple (tom 12)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Minczewska-Przeczek
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Panna Marple tym razem w roli anioła stróża dwójki młodych ludzi, którzy zaczynają drążyć "uśpione morderstwo" - pomaga im rozgryźć tajemnicę delikatnie naprowadzając i tłumacząc wiele aspektów, a przy okazji czuwa nad ich bezpieczeństwem. Szkoda, że to już ostatnia część z serii o pannie Marple bo bardzo polubiłam tą uroczą staruszkę i jej zamiłowanie do zbrodni.

2014

Tą książką zakończyłam moją przygodą z nieomylną panną Marple. "Uśpione morderstwo" to niestety ostatnia część tego cyklu Agathy Christie. Dużo z tych książek czytałam w gimnazjum, ale i tak dobrze było przypomnieć sobie przygody zabawnej starej kobiety, która zawsze wszystko wiedziała najlepiej.

Na pewno to nie koniec mojej przygody z twórczością tej autorki. W 2021 roku...

Dobra pozycja, szkoda że to była ostatnia książka Agathy Christie :(

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

1933

Wyczuwalny jest klimat starego domu, dawnej przeszłości, intryga również ciekawa, a bohaterowie wyraziści.
Zbrodzień niby oczywisty, ale nie taki oczywisty. ;)

W książce nie brakuje świetnych spostrzeżeń psychologicznych, powieść ta jest ostatnią, jaką napisała A. Christie, pisarka zaś zastrzegła, że może zostać wydana dopiero po jej śmierci. Wiedzę psychologiczną Królowa Kryminału miała zawsze ogromną, w miarę upływu lat przybywało jej jeszcze doświadczenia życiowego, a znajomość psychologii się jeszcze bardziej pogłębiała. Tutaj...

Świetny kryminał. Młoda Gwenda Reed przyjeżdża do nadmorskiego Dillmouth, aby kupić dom dla siebie i małżonka. Jedna z oglądanych nieruchomości bardzo przypada jej do gustu. Radość z zakupu mącą jednak dziwne wydarzenia: Gwenda "wie" jaki kolor tapet miał pokój dziecinny, gdzie znajdowały się schodki na taras... Dziewczyna podejrzewa u siebie zaburzenia umysłowe. Jej...

Nie bez powodu Agatha Christie nazywana jest Królową Kryminału. Autorka nie napisała "słabej" książki. Każdą czytałam z przyjemnością. Może panna Marple nie należy do moich ulubienic, niemniej podobała mi się historia przedstawiona w tym kryminale.

Typowa, dobra powieść detektywistyczna w stylu Agathy Christie. Tym razem odpowiadająca o młodym małżeństwie, które zakupiło dom, gdzie popełniono przed laty zbrodnię. Zbrodnia ta dotyczyła głównych bohaterów, stąd też postanowili oni za wszelką cenę poznać prawdę, a towarzyszyła im znana wszystkim czytelnikom powieści Christie - Panna Marple.

Fabuła ciekawa, postacie...

Bez zbędnych wstępów - fabuła książki bardzo mi się podobała, całość historii mnie zaciekawiła i z chęcią brnęłam przez kolejne rozdziały. Ale! - są dwa minusy. Po pierwsze w śledztwie tym razem nie przewodniczyła Panna Marple i w zasadzie to nic złego, ale troszkę jednak za bardzo była "schowana", mimo, że przewijała się przez całą historię. Tak naprawdę z tak niewielkim...

Świetna książka, jednak nie wyłamuje się zbytnio poza standardową Agathę Christie - mimo to zdecydowanie polecam. Nastrój i historia są świetnie dopasowane. Jedyne, co mogę zarzucić tej pozycji to nieco przydługie dialogi, w których łatwo się pogubić.

Dyskusje

2 246