Uśpione morderstwo

Agatha Christie Cykl: Panna Marple (tom 12)
kryminał, sensacja, thriller 232 str.
Sleeping Murder

Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
panna marple kryminał

Kup książkę

Świetna książka, jednak nie wyłamuje się zbytnio poza standardową Agathę Christie - mimo to zdecydowanie polecam. Nastrój i historia są świetnie dopasowane. Jedyne, co mogę zarzucić tej pozycji to nieco przydługie dialogi, w których łatwo się pogubić.

Bardzo wciągające, niestety można szybko zgadnąć tożsamość mordercy:(

Historia o miłości która niszczy.
Do pewnego momentu przygody bohaterki można odbierać jako zdarzenia napdprzrodzone, autorka bardzo sprytnie zwodzi czytelnika. Ale w trakcie czytania można się przekonać że wszystko da się logicznie wytłumaczyć.
Panna Marple jak zawsze jest przenikliwa i nie daje się długo zwodzić mordercy.

Jestem trochę zawiedziona. Książka była dość naiwna, a do tego wcześnie domyśliłam się, kto jest mordercą. Nie polecam czytać jako pierwszą powieść Christie, można sie zniechęcić do wspaniałej pisarki.

Agata Christie, bezsprzeczna a dla mnie jedyna Królowa Kryminału (żadna tam Bonda czy Chmielewska) w ostatniej książce odchodzi on motywu zamkniętego pokoju i daje swoim czytelnikom delikatnie inną powieść.
Akcja jak zwykle osadzona w wielkim domu, bohaterami są damy i dżentelmeni, "czyste morderstwo" i sprawa z przeszłości. W zaledwie 170 stronach udaje się zbudować...

po książkę sięgnęłam ze względu na wyzwanie lubimyczytac na kwiecień

niestety jakoś specjalnie nie spodobało mi się śledztwo prowadzone przez panne marple
jakoś brakowało mi w nim iskry, jakiegoś polotu... chociaż końcówka rzeczywiście zadziwiła i takiego zakończenia się nie spodziewałam

chyba na razie odpuszczę sobie inne książki z panną marple w roli głównej

"Uśpione morderstwo" to całkiem udany kryminał. Fabuła jest na tyle interesująca by lektura nie była męcząca, ale nie tak bardzo by nie można było się od niej oderwać. Tym razem udało mi się przewidzieć rozwiązanie zagadkowej śmierci sprzed niemal 20 lat, co spowodowało obniżenie oceny. I choć bohaterowie dają się lubić, przede wszystkim z panną Marple na czele, to tytuł...

Jak do tej pory to moja najlepsza część z panną Marple!

Już północ, ale to nic czytaj dalej.
Ale to już po północy, co ty gadasz, przecież i tak nie musisz jutro wstać.
No, ale... CZYTAJ!
Trudno wygrać z mózgiem, więc tak o to dopiero po pólnocy skończyłam czytać, szybciej niż Murzynków, więc jest sukces, a co do samej książki.
Jestem wielka - domyśliłam się, kto jest zabójcą już na początku. Książka trzymała w napięciu....

230 stron. Napięcie stopniowane. Jeżeli nawet odgadniesz kto był mordercą, zaskoczy cię motyw. A jeżeli nie zaskoczy cię ani fakt, kto był mordercą, nie zaskoczy ciebie motyw, to zaskoczy czytelnika na pewno sposób w jaki została popełniona i zatuszowana skrzętnie zbrodnia. W kadym bądź razie Agata Christie zawsze czymś zaskoczy czytelnika.

Polecam :) / nie tylko fanom...

Dyskusje

2 029