Królestwo jakich wiele

Okładka książki Królestwo jakich wiele Nikola Kucharska, Katarzyna Wasilkowska
Okładka książki Królestwo jakich wiele
Nikola KucharskaKatarzyna Wasilkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce bajki
bajki
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2016-01-01
2016-01-01
humor

„Było gdzieś kiedyś królestwo. Nie pamiętam dokładnie, jak się nazywało ani gdzie leżało. Wiem, że było wyjątkowe”. O tak! Uwierzcie mi na słowo, było wyjątkowe. Pod pewnymi względami przypominało wiele innych królestw, ale jednocześnie różniło się od nich. Królestwo znajdowało się na wyspie. Panował tu hawajski klimat i rosły palmy kokosowe. Pośrodku była góra, na którą padał śnieg. Od góry aż po piaszczyste plaże ciągnęły się pola ziemniaków. Superziemniaków! Pewien ogrodnik naukowiec wyhodował ziemniaki, które rosły już jako gotowe usmażone frytki. Pychota! Ludzie nie musieli obierać ziemniaków, tylko od razu mieli gotowe frytki. Poznajcie króla, królową, do której wszyscy mówią „miłościwa pani”, ich córkę królewnę Tuberozę, królową bakę i jej mopsa Pusia.Pewnego dnia królewna zaczęła się nudzić, choć miała wszystko. Wszystko było dla niej bez sensu. No bo jaki jest sens w pościeleniu łóżka rano, kiedy wieczorem znów trzeba je pościelić?

Recenzja na: http://zycieipasje.net/2020/06/01/poczytaj-mi-na-ucho-krolestwo-jakich-wiele-katarzyna-wasilkowska-recenzja-audiobooka/

Książka jest przezabawna, trochę jak Shrek - i dla rodziców i dla dzieci. Bawi, jest nowoczesna i z przekazem. Trochę może zbyt nowoczesna jak na bajkę dla 5-latka, bo właśnie w tym wieku był mój syn kiedy mu ją pierwszy raz czytałam. Ale teraz po roku bawi nas jeszcze bardziej, bo mały więcej rozumie i trochę zaczyna rozwijać się u niego NA SZCZĘŚCIE poczucie humoru :)

Ta książka jest genialna. Kto sięgnie po tę pozycję, ten się nie zawiedzie. Dodam tylko, że to jest książka raczej dla troszkę starszych dzieci lub nawet dla dorosłych, bo male dzieciaki niestety nie bardzo chwytają o co chodzi.

Kapitalne, choć nie wiem czy do poduszki, lektura raczej rozkręca dzieciaki zamiast usypiać (seria "Poduszkowce"). Jedna wada - za krótkie, tylko pięć opowiadań :/

Podsumowując, Królestwo jakich wiele to bardzo dobra książka dla najmłodszych czytelników. Świetnie się przy niej bawiłam! To jedna z najlepszych powieści, jakie czytałam, a było ich naprawdę wiele. Jej treść jest zabawna, a świetny klimat dodają jej ilustracje. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze usłyszymy o tej wspaniałej, królewskiej rodzinie. Wybryki familii są niespotykane, zabawne i interesujące. Więcej na ten temat dowiecie się, czytając tę cudowną bajkę. Mam nadzieję, że duża część z was ją przeczyta, bo to lektura na pewno godna polecenia!

Więcej: https://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2016/11/krolestwo-jakich-wiele.html#more

• Dziecięce
  • Prezentownik