Jak dobrze mieć sąsiadów.

Okładka książki Jak dobrze mieć sąsiadów. Ciara Flood
Okładka książki Jak dobrze mieć sąsiadów.
Ciara Flood Wydawnictwo: Debit literatura dziecięca
2015-06-08
38 min.
Patrycja Zarawska
Miś sąsiad morał

Okładka książki Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio. Przyjęc... Marc Boutavant, Ast...
Okładka książki Koala nie pozwala! Emilia Dziubak, Rafał Witek
Koala nie pozw... Emilia Dziubak, Raf...
Okładka książki Nie trzeba słów Armando Quintero, Marco Somá
Nie trzeba słów Armando Quintero, M...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki O zimie Kristina Digman, Görel Kristina Näslund
O zimie Kristina Digman, Gö...

Nie ma w klasie mojego starszego i grupie przedszkolnej młodszego z synów dzieciaka, która za naszą przyczyną nie znałoby tej historii. Ciepła, rodzinna, z morałem i przekazem... "Wielki, zwalisty Pan Misio, mieszkał sobie samotnie..." Zakochacie się, gwarantuję!

Prosta historia, piękne ilustracje, cudowna bajka z morałem. Mało słów dużo treści :)

Zgrabnie opowiedziana historyjka, ciekawe ilustracje. Polecam.

Zgrabnie opowiedziana historyjka, ciekawe ilustracje. Polecam.

Książka godna polecenia. W prosty, a zarazem zabawny sposób opowiada o tym, jak żyć wśród innych, być życzliwym i otwartym na ich potrzeby. W dzisiejszych zabieganych czasach, w których ginie gdzieś tzw. "sąsiedzka pomoc" - nieoceniona historia dla najmłodszych. Dodatkowym walorem jest piękne wydanie, bogate w barwne ilustracje.

To niepozorna książka z bardzo głębokim przesłaniem dla młodego czytelnika, który dopiero robi pierwsze kroczki w baśniowej krainie.

Na jej kilku prześlicznie zdobionych kartach dowiemy się o burkliwym zwalistym Panu Misiu, który mieszka na pustkowiu i nie wyobraża sobie by to miało się zmienić do czasu, gdy jego spokój burzy rodzina królików, które wprowadzają się do opuszczonego domku obok jego domku.

Mogę zapewnić Was, że będzie dużo śmiechu, trochę smutku, ale finalnie dzieci będą zaskoczone nieoczekiwanym zwrotem akcji .

Na tej książce mój trzyletni synek uczył się powtarzać słowa na przykład :drewno, ciastko oraz miód.

Zaskoczony jestem, że po kilkunastu wieczorach spędzonych na czytaniu synowi tej bajki sam zaczął powtarzać pełne zdania. "Drogi Panie Misiu wiem, że nie ma Pan miodu"

Dla rodziców ta książeczka daje wiele możliwości w tworzenia własnych niepowtarzalnych historii i opisywaniu dzieciom,co pokazują obrazki z własną ciekawą interpretacją

Rodzice mogą opowiadać o tym jak nie powinien zachować się Pan Miś na przykład nie krzycz na nikogo, bo to niegrzeczne i nikt tego nie lubi. Będziesz smutny, bo nikt nie będzie chciał zaprosić Ciebie do wspólnej zabawy etc.Dzieci szybko utożsamiają się z postacią Pana Misia, gdyż jest on w gruncie rzeczy stworzeniem bardzo uczynnym i miłym.

Podsumowując uważam, że książka jest doskonałym sposobem na spędzanie wspólnego czasu z dziećmi. One to widzą i potrafią się odwdzięczyć.

Opublikowane :

• Dla dzieci
  • 2017
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Zuśka
  • 2015
  • Książki dla dzieci 2018/2019

Dodaj cytat z książki Jak dobrze mieć sąsiadów.