Cienie nocy

Night Tales
G+J
kryminał, sensacja, thriller
thriller sensacja kava spindler

Meh. Szybko się czyta i nawet wciąga, ale sprawa jest banalna. Mają wizerunek sprawcy, ale nie szukają przez media, są różne informacje i poszlaki jakimi można szukać sprawcy a udaje się go złapać chodząc po ulicy i udając bezdomnego... Taaa. Trochę żenada. Trzy autorki i nie mogły wymyślić lepszego zakończenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzy kobiety, trzy kryminalne historie, trzy bohaterki.
Pościg za przestępcą prowadzi nas przez kilka miast aż do zaskakującego końca.
Książka na jeden wieczór.

Spodziewałam się czegoś lepszego🙄 Książka jest prosta, mało w niej akcji, morderca słabo opisany, w ogóle nie zagłębiamy się w jego psychikę. Z nudów można przeczytać, ale za parę dni na pewno nie będę już pamiętać o czym czytałam😕

Napisana w sposób łatwy , bardzo szybko się czyta.

Mi się podobała, lubię Alex Kawa i Ericę Spindler. Dobrze mi się tą książkę czytało.

O ile z twórczością Alex Kavy miałam do czynienia i to dużo (Maggie <3), to pozostałych dwóch nie znałam, ale po przeczytaniu tej książeczki (no halo, 180 stron?) mam ochotę poznać nie tyle co twórczość, co te dwie bohaterki, bo nic o nich nie wiem. Książeczka taka sobie. Strasznie mało akcji, strasznie szybko minęła (serio, miałam wrażenie, że coś mi umknęło). Drastyczny...

Kupiłam z uwagi na nazwiska Kavy i Spindler. Trzeciej autorki nie znam. Jednak forma opowiadania jest chyba trochę za krótka, żeby wykorzystać zwykły kunszt autorek. Zabrakło mi opisów, rozterek bohaterów. Niemniej jednak jeśli Panie jeszcze napiszą coś wspólnie to na pewno po taka twórczość sięgnę.

Czyta się bardzo szybko. Wrażenie zrobiła na mnie tylko pierwsza historia. Sam pomysł ciekawy, zabrakło lepszego wykonania.

Czytało się szybko, ale zabrakło mi napięcia i emocji. Można przeczytać w chwili kiedy nie trzeba się specjalnie skupiać na treścią.

Dobra próbka, gdy ktoś chce sprawdzić styl autorek, sama jestem fanką Kavy, a po resztę w końcu sięgnę :)

• Alex Kava
  • 2013