Spotlight. Zdrada

Patronat LC
Sacha PfeifferMichael Rezendes Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura faktu
2016-05-18
literatura faktu
2016-05-18
Magdalena Shaw, Aga Zano
kościół pedofilia skandal ksiądz molestowanie dziennikarstwo

Okładka książki Spotlight. Zdrada Sacha Pfeiffer, Michael Rezendes, Walter Robinson, Matt Carrol
7,4
Spotlight. Zdrada Sacha Pfeiffer, Mic...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszyscy ludzie kardynała

8 Link do recenzji

Książka zdecydowanie nie na jeden wieczór. Momentami brakuje tchu od czytania szczegółów odkrytych podczas śledztwa- ból i cierpienie ofiar jest przytłaczające. Ujawniona skala zjawiska pedofilli w Kościele jest porażająca.
Zdecydowanie warta polecenia!

Klasyczny przykład jak ciekawy temat z ogromnym potencjałem można dobić stylem i formą. Piekielnie ciężka książka - nie pod względem merytorycznym, a stylistycznym. Nic tam nie płynęło, wszystko było kwadratowe i przynudzające.

"Milczenie jest grzechem /.../ Żadne uzdrowienie nie jest możliwe, jeśli wszyscy milczą".

Ta książka czekała na swój czas od blisko dwóch lat, a impulsem do sięgnięcia po nią właśnie teraz stał się głośny film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Ci co czytali "Spotlight. Zdrada", pewnie tak jak ja, byli poruszeni rozmiarem przestępstw pedofilskich wśród duchownych...

Na półkach: , , , ,

Ta książka odkrywa skalę niezwykle palącego problemu w Kościele Katolickim i dlatego jest ważna. Stąd też bierze się moja dość wysoka ocena, bo, nie ukrywam, czytanie było ciężkie i mozolne. Moim zdaniem to ważny temat, który można było ująć inaczej, żeby jeszcze mocniej przemówić do wyobraźni czytelników. I nie chodzi o ubarwianie faktów. Te są bardziej przerażające niż...

Temat ważny, treść istotna, ale sama konstrukcja książki mnie nie ujęła, trudna w odbiorze. czytalam bardziej z powinności niż z czystej ciekawosci

Protesty w Irlandii, śledztwo w Pensylwanii jak z sensacyjniaka, tysiące świadectw o przemocy doznanej od tych, którzy mieli strzec niczym dobry pasterz - niewiele brakuje, by znany nam Kościół runął z hukiem. Śledząc obecny rozwój sytuacji warto wrócić do korzeni tego kryzysu, czyli bostońskiego śledztwa dziennikarskiego sprzed 15 lat.

Po książkę polecam sięgnąć także (a...

Zdrada/Spotlight to solidnie napisana historia dziennikarskiego dochodzenia. tym bardziej szokująca, że napisana z wnikliwością i obiektywizmem, bez popadania w osądy, przedstawiająca udokumentowane fakty i zostawiająca czytelnikowi ich ocenę.
polecam.

Spotlight przedstawia kolejny dowód na to, że w sutannie i z krzyżem w ręce można robić absolutnie WSZYSTKO.
zastanawia...

Książka, która pokazuje jak Kościół podchodzi do poważnego problemu na skale globalną.

Zamiatanie problemów pod dywan i twierdzenie, że nic się nie dzieje to nie jest rozwiązanie. Książka oparta na faktach autentycznych jest zawsze czytana z wielkimi emocjami. Zawsze zadajemy sobie nurtujące pytania, na które ciężko znaleźć odpowiedź.

Wstrząsająca, brutalna, przerażająca, doprowadzająca człowieka do bezsilności. Książka, którą musiałam czytać na raty.

Porządna dziennikarska robota. Gdzie mamy takich ludzi - społeczników, teraz? Może gdzieś się ukrywają. Niech lepiej wychodzą, bo są bardzo potrzebni.

Dyskusje

• E-book