Dobry kłamca

Nicholas Searle Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
The Good Liar
Tomasz Kłoszewski
W.A.B.
intryga kłamstwo manipulacja oszustwo podstęp półświatek relacje damsko-męskie thriller uczucie
The Good Liar
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Kłoszewski

Głównymi bohaterami książki jest dwóch staruszków: Roy-oszusta, oraz wdowę Betty, kolejną ofiarę mężczyzny. Para poznaje się na portalu randkowym. Roy po wprowadzeniu się do kobiety, ma wrażenie, że jego ostatnie oszustwo będzie dziecinnie łatwe. Szybko okazuje się jednak, że nie tylko on ma wiele "za uszami".

Gdybym nie widziała końcówki filmu zrealizowanego na podstawie tej powieści, na pewno bym po tę książkę nie sięgnęła. Okładka odstrasza! Ale przeczytałam "Dobrego kłamcę" choć na początku łatwo nie było. Do połowy powieści trzeba się naprawdę zmuszać, żeby czytać dalej. Jest jakoś tak smętnie, wolno, nie wiadomo dokąd to wszystko zmierza (ja wiedziałam, bo widziałam...

Książka podobała mi się bardzo gdzieś do połowy. Fajny, błyskotliwy język. Potem pojawiły się retrospekcje z czasów hitlerowskich i poczułam się rozczarowana. Uważam, że nadużywanie tego „chodliwego” okresu historii w książkach jest pójściem na łatwiznę i uczyniło z tego tematu komunał. Szkoda, że autorzy nie wykorzystują wielu innych miejsc na świecie, które równie dobrze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra powieść. Akcja rozgrywa się na dwóch planach narracyjnych: jednej, opisującej teraźniejszy czas zdarzeń i drugiej - retrospektywnej. Moim zdaniem właśnie ta druga narracja zawiera w sobie wartość intelektualną utworu. Większość tu opinii lekceważy ten plan zdarzeń, a to przecież on stanowi clou utworu i to dzięki niemu ta powieść została nagrodzona. A co jest...

Bardzo dobra książka.Czytałam z zainteresowaniem.Przez cały czas zastanawiałam się kto kogo i w jaki sposób oszuka. Nie spodziewałam się takiego finału , sprytnie uknuta intryga. Polecam.

Jakie życie bywa zaskakujące...

Nie było źle. Choć zapowiedź książki za bardzo zdradza nam, że oszust zapewne zostanie oszukany. A szkoda, wolałabym mieć większe zaskoczenie. Cała intryga dość fajnie poprowadzona, ale bohaterowie nie byli na tyle prawdziwi by się bardzo nimi przejmować.

Miałam nieco większe oczekiwania co do tej pozycji... książka reklamowana jako jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych 2016 r. powinna jednak być nieco lepsza :)

Fabuła toczy się wokół Roy-a Courtnaya, człowieka, który całe życie manipule innymi i oszukuje. Uczynił z tego niejako swój sposób na życie, nie potrafi inaczej - ma pieniądze, ale to nadal nie zaspakaja...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przewrotna opowieść o ludzkiej naturze z historią w tle. O winie, zbrodni, zemście i wybaczeniu. Zaskakująca, barwna fabuła, suspens i emocje. Dobrze się czyta i wciąga od pierwszych stron.

"Dobry kłamca" Nicolasa Searle... - jak ja na tę książkę polowałam... Chciałam ebooka, ale wiadomo, czekałam na dobrą cenę... I w końcu jest. Upolowałam!
Jak na książkę tak wyczekaną, to się trochę rozczarowałam. Nawet bardziej niż trochę.
Styl jest drewniany, rozwleczony i jakoś długo zajęło autorowi dojście do sedna i w ogóle jakoś niekoniecznie polecam tę książkę. Jednak...

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • 2018
  • Audiobooki
  • E-book
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Dobry kłamca