Drogi Przywódca

Dear Leader
literatura faktu
Rafał Lisowski
Korea Północna Kim Dzon Il reżim literatura faktu

Bardzo dobra pozycja. Każdemu kto chce sięgnąć po inną książkę o Korei Północnej polecam także reportaż "Światu nie mamy czego zazdrościć".

Bardzo dobra książka o uciekinierach ("przygodach") dwóch "szych" z Korei Północnej.Autor opisuje nie tylko samą ucieczkę ale i strukturach reżimu Kimów od podstaw.Czyta się jednym tchem.Ciekaw jestem tylko co się stało z rodzicami autora ale podejrzewam ze wesoło nie było.

Do przeczytania tej opowieści zachęcił mnie kolega, który bardzo ją zachwalał. Dałem się namówić i nie żałuję. To wstrząsająca opowieść wysoko postawionego przedstawiciela północnokoreańskiej elity, który w dramatycznych okolicznościach uciekł z tego straszliwie ponurego kraju.
O Korei Płn tak naprawdę wiemy bardzo niewiele. Poza tym, że rządzi tam okrutna dyktatura klanu...

Mam wątpliwości co do 100% prawdziwości wydarzeń, opisanych w książce, i wyjątkowej nieskazitelności autora wobec wszystkich sytuacji, które mu się przytrafiły. Zbyt dobrze to brzmi, by jeden z autorów propagandy w Korei Płn. nie skusił się na zaaplikowanie nieco ze swoich dawnych umiejętności w tę książkę.

Trzymająca do ostatniej strony opowieść o ucieczce z Korei Północnej. Polecam

Niby jeden kraj a przez ludzką ambicje podzielony na dwie części, gdzie przez jedną rodzinę cierpi całe państwo. Pozostawiam to do własnych interpretacji po zapoznaniu się z tą książką...

Książka przygodowa. Lepiej czyta się z pełnym brzuchem.

1961

Na półkach: , , , , ,

W przeciwieństwie do 'Pozdrowień z Korei', ta książka wnosi wiele do sposobu postrzegania kRLD przez człowieka z zewnątrz. M.in. sposób w jaki Kim Dzong Il przejął władzę, m.in. to jak rozbudowany jest aparat kontrolny państwa. M.in to jak daleko sięga ułuda dobrobytu Chosunu. Jest też wyjaśnionych wiele kwestii jak np. stosunki koreańsko-chińskie i chińsko-koreańskie.

Co...

Bardzo dobrze się czyta...

Na książkę natrafiłem przypadkiem, ale od dłuższego czasu miałem zamiar zagłębić się w tematyce Korei Północnej, temat jak najbardziej na czasie, gdzie słowa Korea Północna budzi strach.

Książka została napisana przez jednego z uciekinierów Jang Jin- Sung, który w Korei północnej pełnił bardzo ważne stanowisko, mógłbym go nazwać nadwornym pisarzem, który zajmował się...

Dyskusje

• Korea Północna