Porada na Europę. Tanie podróżowanie

National Geographic
2014-04-13
2014-04-13
podróże

Nie wiem, co mam napisac w recenzji. Wyciagnalem z niej tylko kierunki. Nie wszystkie zreszta.
Wtracane przez autora dygresje sa troche denerwujace.
Tanie podrozowanie to wybor taniego biletu lotniczego, zabranie kanapek z domu i zerkanie na atrakcje.
Chyba sam napisze taki przewodnik, ale bardziej ambitny i nie taki bardzo bardzo budzetowy...
W sam raz na popoludnie dla tych, ktorze jeszcze nigdzie nie byli.

Wtracane przez autora dygresje sa troche denerwujace.
W sam raz na popoludnie dla...

Po przeczytaniu "Porada da radę. Tanie latanie" z wielką ciekawością sięgnęłam po książkę w której Jakub Porada dzieli się z czytelnikami informacjami na temat taniego podróżowania po Europie. Znalazło się w niej sporo krajów do których po przeczytaniu tej książki mam ochotę się wybrać.
Jakub Porada po raz kolejny udowodnił, że podróżowanie jest naprawdę pasjonujące i nie musi przy tym być drogie. Wielki plus za wskazówki gdzie coś zjeść dobrego, gdzie przenocować i jak znaleźć tanie połączenia.

Macie ochotę na krótki wypad, czy to do Berlina, czy Rzymu a może Barcelona, Dublin ...
To fajnie jest poznać jak to inni robią, gdzie znaleźć coś w przystępnej cenie, a może i z tanim dojazdem co warto zobaczyć i za ile, czyli ile nas może kosztować wycieczka w przystępnej cenie ;)
Przykre jest tylko jedno, że to my mało zarabiamy w stosunku do naszych sąsiadów, a ceny w sklepach podobne ... Świetne rady i porady 2016 r wy ....oj z chęcią bym tak po podróżowała :)

Chyba każdy gdzieś kiedyś wyjechał – wakacje, wycieczka, odwiedziny rodziny bądź znajomych czy też wspólny wypad. Nie ważne co jest powodem wyruszenia z domu, tylko co dzięki temu można zobaczyć, poznać, posmakować oraz nauczyć się czegoś nowego.

Porada na Europę. Tanie podróżowanie to opis dziesięciu wypadów Jakuba Porady, które nie trwały dłużej niż dwa dni. Tak zwane citybreaki można zaplanować na weekend lub nawet w środku tygodnia jeśli ma się tyle potrzebnego wolnego czasu. Porada w tej publikacji udowadnia, że przy odpowiednim planowaniu oraz przygotowaniu można zwiedzić wiele ciekawych miejsc i przy tym się nie wykosztować.

Praktyczne wskazówki i inspirację na tzw. citybreaki czyli krótkie, zwykle weekendowe ale niekoniecznie wypady poza Polskę. Jakub Porada relacjonując swoje wyjazdy udziela nam wskazówek gdzie tanio i dobrze zjeść, nocować czy jak dotrzeć nie przeciążając budżetu. Porada udowadnia nam, że podróże nie muszą być drogie i dostępne tylko dla elity. W dobie promocji wystarczy być czujnym i uważnym na wszystko co nas otacza. Dla początkującego podróżnika i dla tego doświadczonego też.

Uważam,że to przydatna książka. Zawiera ciekawe inspiracje na temat krótkich wycieczek, udziela informacji co watro zobaczyć w danym mieście, gdzie tanio zanocować, zjeść. Czyta się lekko. Posiada ładnie zdjęcia.

Niestety nie dotrwałam do końca, być może gdybym szukała przewodnika po konkretnych miejscach, byłabym bardziej zadowolona. Jako lektura do po południowej herbaty średnio się sprawdziła.

Irytujący styl pisania autora

Irytujący styl pisania autora

Polecam

Polecam

Lekka do czytania, żadne arcydzieło, ale na działkę Jak ulał :)

Lekka do czytania, żadne arcydzieło, ale na działkę Jak ulał :)

• Podróżnicze
  • Polscy autorzy