Sztukmistrz w Tczewie, czyli mów, co chcesz. Poradnik skutecznego mówienia

Okładka książki Sztukmistrz w Tczewie, czyli mów, co chcesz. Poradnik skutecznego mówienia Jakub Porada
Jakub Porada Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Burda Publishing Polska
2017-05-24
2017-05-24

Książka jest dla znakomitych mówców, dla ludzi którzy chcą brylować w towarzystwie czy zaprezentować prezentację przed pełną aulą słuchaczy. Porada radzi, wskazuje, poprawia, a zwłaszcza inspiruje do zmian w sposobie mówienia i prezentowania się przed rozmówcami. Jest to książka dla wszystkich Polaków, którzy chcą udoskonalić swój warsztat pracy nad mową. Książkę czyta się bardzo szybko i z zaciekawieniem, gdyż pan Jakub jest świetnie wykształconym i inteligentnym człowiekiem, a zarazem potrafi nas rozbawić i udzielić cennych wskazówek popartymi wieloma życiowymi przykładami. Strzał w dychę!

Ciekawie, lekko i zabawnie napisany poradnik.Temat dosyć znany i często eksploatowany ale ta książka dostarczyła mi kilku nowych pomysłów. Myślę, że warto przeczytać.

Czytając poradnik (a może książkę poniekąd biograficzną?) odkryłem, że z Panem Jakubem jesteśmy rówieśnikami, mamy podobne doświadczenia życiowe i spojrzenie na otaczający świat, mówiąc wprost - znalazłem w Nim bratnią duszę. Czyta się lekko, jakby słuchało się przyjaźnie opowiadającego kumpla. Jest szczery i bezpretensjonalny a rady warte uwagi. Ale żeby nie było tak różowo – za dużo moim zdaniem opisów konia, który jaki jest każdy widzi. Momentami zbyt rozwlekle i szczegółowo pisze o rzeczach oczywistych, które czytelnik wie lub wyczuwa intuicyjnie. Tak czy inaczej polecam!

Doskonała książka, pełna wielu inspirujących spostrzeżeń. Na pewno przewertuję ją jeszcze nie raz.

• Poradniki, rozwój osobisty
  • Dobre rady