Mój Nowy Jork

My New York: Celebrities Talk about the City
literatura podróżnicza
Jacek Sikora
USA Nowy Jork

Treść bardzo średnia, zdjęcia bardzo fajne.

Nie rozumiem tak negatywnej oceny treści książki. Ja skończyłam czytać i miałam ochotę zacząć od nowa! To z założenia nie miał być przewodnik, stąd twierdzenie że za mało w niej Nowego Jorku jest bezzasadne. Moim zdaniem każde zdanie wypowiedziane w książce jest o Nowym Jorku pomimo, że nie w każdym zdaniu pada nazwa ,,Nowy Jork". Skoro o mieście mówią ludzie (faktycznie...

3 gwiazdki bo piękne zdjęcia, bez nich książka nie zasługiwałaby nawet na jedną.

Potężne rozczarowanie. Pięknie wydana książka ze wspaniałymi zdjęciami. Temat potencjalnie niezwykle ciekawy... a potraktowany miałko, amatorsko. Tekst ciężkostrawny i pseudo-artystyczny. Zamiast głębokiego poznania miasta oczami jego wybitnych mieszkańców, mamy płytkie opisy rodem z Wikipedii "okraszone" dziwnymi epitetami autorki. Zdecydowanie odradzam!

Niestety rozczarowanie. Książka sygnowana znaczkiem National Geographic nawet nie zbliża się do poziomu artykułów, które można znaleźć w tym popularnym czasopiśmie geograficznym. W zamyśle miał to być zbiór opowieści sławnych Nowojorczyków o swoim mieście. Gdyby rzeczywiście tak było, gdyby autorka w pełni oddała im głos, gdyby im ciągle nie przerywała, gdyby zamilkła i...

Bardzo ładne zdjęcia, jednak treść mnie nie zachwyciła. Więcej tam biografii, niż historii miasta.

Słaba. Nie są to opowieści znanych osób o NY, raczej zbiór ich wypowiedzi wymieszany z historią ich życia. Genialne zdjęcia!

Treść książki zasługuje na ocenę "przeciętna", jednak gwiazdka wyżej należy się za naprawdę przepiękne zdjęcia.
Osobiście lepszą koncepcją na książkę o Nowym Jorku byłby opis najważniejszych wydarzeń (sylwester na Times Square, parada balonów z okazji Święta Dziękczynienia), historia drużyny baseball'owej, którą chyba każdy zna: New York Yankees, historia miasta (jak...

Książka "Mój Nowy Jork" mnie rozczarowała, nie spełniła moich oczekiwań. Twarda okładka, pięknie wydany "quasi" album, zdjęcia Nowego Jorku zachęcały do zapoznania się z nią.
Książka była obietnicą bliższego poznania sławnego miasta poprzez opowiadania słynnych nowojorczyków. I faktycznie połowę z tych osób znam, a reszta nazwisk nic mi nie mówiła. Ale to nieważne. Miałam...

Za treść - przeciętna ; za zdjęcia - 10. Pięknie wydana. Zdjęcia niebanalne, ale trochę "pocztówek" też się znajdzie. To miasto, które zachwyca. Tych odwiedzających i tych mieszkających. Wypowiedzi na jego temat to jednak raczej zbiór wycinków zdań, wplecionych w biografię. Ale nic to. I tak kupiłam do oglądania:D

• Chcę w prezencie
  • USA