Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy

Okładka książki Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy Jakub Porada
Okładka książki Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy
Jakub Porada Wydawnictwo: Kompania Mediowa poradniki
poradniki
Kompania Mediowa
2021-08-11
2021-08-11

Super, wartościowa pozycja. Przedstawione ciekawe i mądre podejście do otaczającego nas świata.
Gorąco polecam!!!

Gorąco polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra ksiazka, w pigolce przedstawia zdrowe podejscie do swiata, zawiera tez kilka bardzo ciekawych, konkretnych wskaozwek zwiazanych z podrozowaniem. POLECAM!

Wartościowa pozycja.

Wartościowa pozycja.

Fajna książka, taka faktycznie na aktualne czasy. Choć moje doświadczenia wynikają z zupełnie innej branży, z wieloma historiami się utożsamiałem.

Głupio mądra.

Głupio mądra.

Porada radzi. Pan Jakub ma idealne nazwisko by pisać takie poradniki. To tak słowem żartu oczywiście. Co do książki to jest naprawdę bardzo fajnie,lekko z takim flow napisana. Po lekturze nie zmienimy diametralnie naszego życia, ale spojrzymy na pewne kwestie z innej perspektywy. To pierwsza książka Jakuba Porady, którą przeczytałam, ale już wiem, że nie ostatnia.

„Każdy z nas, pragnący nauczyć się szczęścia, musi mieć świadomość tego, że ono bywa, a nie jest.”
Oto recenzja poradnika na moim bookstagramie. Trochę ich już przeczytałam. Jedne były bardziej - drugie mniej - udane.
A jak wypadł poradnik napisany przez Jakuba Poradę? Czy jego nazwisko zobowiązuje?😂
Jak sam Porada pisze „Najprościej rzecz ujmując, jest to książka o procesie zdrowienia. Zdrowienia i oczyszczania organizmu, rozumianych zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej, po ciężkim czasie zawirowań zdrowotnych i zawodowych.”
„Książka jest zatem dla tych, którzy chcieliby […] obrócić słabości w zalety.”
Autor daje wiele do myślenia swoimi rozważaniami. Angażuje czytelnika w treść książki i chce aby jak najwiecej wykorzystał tego, co w niej jest zawarte.
Porusza kwestie, z którymi zmaga się każdy z nas na co dzień. Nie skupia się na jednej sferze życia. Jak wynika z okładki to „Przewodnik na trudne czasy” - DASZ RADĘ.
Znajdziemy w niej osiem rozdziałów napisanych w całkiem interesujący sposób, zaczynajac od tematu zamartwiania się, poprzez organizowanie sobie dnia i czasu pracy, znajdziecie tajniki jakie wykorzystuje prezenter, by podróżować za grosze, jak zachęcić się do nauki i znaleźć na wszystko czas, jak znaleźć sposób na dodatkowy dochód, jak nigdy się nie nudzić aż dobrniecie do ostatniej lekcji - jak odnaleźć wewnętrzny spokój.

Myślę, ze wiele z niej wyniosłam i ją Wam serdecznie polecam. Nadaje się do przeczytania dla wielu kategorii wiekowych.
Zarejestrowałam w głowie kilka przydatnych rad, a w szczególności tych co do organizacji czasu oraz podróży.

Jak sam Porada pisze „Najprościej rzecz ujmując, jest to książka o...

Zdarza się Wam sięgnąć po poradniki? Jak tak, to z jakiej dziedziny?

Wspominałam o tym wiele razy i powiem jeszcze raz: nie jestem wielbicielką poradników. Po lekturze (a w zasadzie wysłuchaniu) "Dasz radę. Poradnik na trudne czasy" muszę przyznać, że powoli zmieniam zdanie.

Jakub Porada przekonał mnie do tej formy literatury. Być może dlatego, że przyjemnie się go słuchało (autor był lektorem),nie było przynudzania nie, nie było naukowych zagadnień. Bluza to lekko, z humorem i przede wszystkim ciekawie. Może nie wszystkie rady uważam za super cenne i przydatne (niektórych nawyków nie tak łatwo się pożyć),ale dzięki autorowi ściągnęłam aplikację do angielskiego, żeby codziennie poświęcić kilka minut na naukę. Rada autora było również notowanie. Notowanie planów na cały dzień, tydzień, ale także notowanie tego, na co mamy ochotę. Np. spisywanie obejrzanych filmów wraz z najważniejszymi danymi, spisywanie przeczytanych książek. W ten sposób m.in. ćwiczymy pamięć.

Druga sprawa to rozdział "Jak podróżować za grosze", który najbardziej mnie zaciekawił. Czy podróżowanie za grosze jest faktycznie możliwe? Chciałabym móc to sprawdzić, gdyż autor zdradził kilka cennych wskazówek.

Oprócz rad i wskazówek w poradniku autor przytacza wiele przykładów i anegdot z własnego życia.

Czy poradnik "Dasz radę" jest receptą na pandemiczne czasy, w jakich żyjemy? Na pewno warto przeczytać i zobaczyć jak autor sobie z nimi radzi. Może i Wam uda się wyjść z pandemii obronną ręką.

Zdarza się Wam sięgnąć po poradniki? Jak tak, to z jakiej dziedziny?

Czy znacie Jakuba Poradę, aktora, dziennikarza telewizyjnego i radiowego? Prowadził takie programy jak Prosto z Polski, Polska na weekend oraz cykl podróżniczy Porada na weekend. Jest również autorem ośmiu publikacji.

Jakub Porada podpowiada w jaki sposób zorganizować sobie sprawy dnia codziennego, żeby było ono łatwiejsze i przyjemniejsze, zwłaszcza w obecnych trudniejszych miesiącach. Książka napisana jest bardzo lekko i raczej nie ma w niej rzeczy odkrywczych i wynika z własnych doświadczeń autora. Porada radzi co zrobić, żeby chciało nam się "chcieć", czyli jak zwlec się z łóżka i zacząć żyć. Warto też zastosować zasadę 4 x P: poczytać, pouczyć się, popisać oraz poćwiczyć. Ile z nich stosujecie?

Jakub Porada, dziennikarz, felietonista, podróżnik, lubiany przeze mnie od lat doradza jak żyć i pracować aby się z sobą i sobą nie nudzić. Dla mnie najciekawsze było jak podróżować aby zwiedzić wiele za nieduże pieniądze. Polecam.

• WYCIECZKI
  • Audioteka