Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach

Okładka książki Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach Przemek Bucharowski, Agata Włodarczyk
Okładka książki Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach
Przemek BucharowskiAgata Włodarczyk Wydawnictwo: Bezdroża literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach
Bezdroża
2015-06-09
2015-06-09
wataha w podróży 3wilki himalaje Garhwal pies Diuna dogtrekking podróż góry literatura górska

Okładka książki BLIZA - Kwartalnik artystyczny nr 1 (31) 2018 - Władza Małgorzata Czermińska, Krystyna Dąbrowska, Rafał Gawin, Julia Gierczak, Przemysław Gulda, Iza Klementowska, Piotr Kurpiewski, Małgorzata Major, Marta Maliszewska, Julia Niedziejko, Redakcja kwartalnika Bliza, Monika Samsel-Chojnacka, Michał Trusewicz, Agata Włodarczyk
BLIZA - Kwarta... Małgorzata Czermińs...

Spoko książka pokazująca nieco inne aspekt podróżowania/trekingu po Indiach z psem. Porusza kilka tematów nowych ze względu na obecność psa.

Bardzo ciekawa książka, którą przeczytałam w jeden dzień. Niestety utwierdziła mnie w przekonaniu, że Indie to nie moja bajka ;) Dodatkowym plusem są niesamowite zdjęcia.

Warto przeczytać!

Warto przeczytać!

Dość chaotycznie napisana książka, której albo zabrakło dobrego redaktora, albo dopisania kilku rozdziałów, albo krytycznego czytelnika na etapie kreacji.
O autorach-bohaterach wiemy niewiele, znamy raptem ich imiona i psa. Wspominają, że są wspinaczami, nawet za granicą się wspinali, ale nie widać doświadczenia podróżniczego w ich działaniach. Niby marzą im się podróże, ale nie planują ich jak chociażby Maja Sontag. Niby kochają zwierzęta, a bez szczególnego problemu oddają swoje koty. Konflikt z przełożonym-Francuzem zrzucają na karb różnic kulturowych/ cech narodowych.
Publikację ratują ładne zdjęcia, ale BARDZO brakuje mapy, sensownego wprowadzania kolejnych bohaterów i jakiegoś bardziej pogłębionego spojrzenia na wycieczkę, bo to bardziej zbiór impresji niż książka podróżnicza.
Pod koniec chwaliłam sobie niewielką objętość książeczki, bo mogłam ją szybko skończyć. Nie świadczy to najlepiej o jakości tej pozycji...
Chyba jest ona tylko dla zagorzałych fanów Wszystkiego-co-związane-z-Indiami i samych autorów.

Dla mnie ta książka jest fascynująca przede wszystkim dlatego, że zadaje bardzo trudne pytanie, o to czy można pogodzić bycie odpowiedzialnym właścicielem psa oraz nieskrępowane, trochę szalone podróżowanie.

Czyli, upraszczając, czy rzeczywiscie trzeba wybierać miedzy posiadaniem psa, i podróżowaniem.
Czyli - na ile naprawdę mozliwe jest podróżowanie z psem - w praktyce.

I na to pytanie książka nie odpowiada jednoznacznie.

To znaczy autorom udało się przeżyć wspaniałą podróż z psem, i można-by powiedzieć że jest to pochwała podróżowania z psem, że się da, że oczywiscie "bierzcie swoje psy i jedźcie przed siebie".

Ale z samej opowieści wynika, ze było bardzo wiele sytuacji, które mogły się skończyć bardzo źle dla tego psa.

Więc może raczej "weźcie psa i jedźcie, ale nie na żywioł jednak -najpierw przemyślcie warunki, i możliwości, żeby to było przemyślane i bezpieczne dla psa".

I pewnie dlatego, ze wcale to nie jest takie proste, ani bezpieczne dla psa - nie ma własciwie prawie wcale książek podróżniczych o wyprawach z psem w NIEZNANE. Psy się gdzieś tam przewijają raczej w tle.

Tym bardziej cieszę się kiedy taka książka zostanie napisana -i czytając ją można pomarzyć o wyprawach z własnym psem.

Książka zawiera naprawdę przepiękne zdjęcia.
I jej bohaterem jest wilczak - a wilczaki są bardzo interesujące

Czyli - na ile naprawdę mozliwe jest podróżowanie z psem - w...

Książka bardzo przyjemna i ciekawa. Piękne zdjęcia.
Na jeden wieczór.

Książka bardzo przyjemna i ciekawa. Piękne zdjęcia.
Na jeden wieczór.

Jeśli ktoś zastanawia się nad podróżą z czworonożnym przyjacielem to powinien przeczytać tą książkę. Autorzy wybrali się do Indii ze swoim psiakiem. Ostatecznie ich celem stał się trekking po Himalajach. Książka napisana prostym językiem, w miarę ciekawa a jej głównym aktorem jest wilczak Diuna. Brakuje mi trochę relacji ze spotkań z tubylcami, więcej opisu otaczającej Autorów rzeczywistości, czegoś nowego czego nie wiem o Indiach bo to że Indie można kochać albo nienawidzić dowiadujemy się prawie z każdej książki o Indiach. Natomiast dzięki tej książce dowiedziałem się na co wstępnie zwrócić uwagę, gdybym chciał zabrać ze sobą psiaka, poznaję zagrożęnia i trudności. Czy głównej bohaterce ta podróż się podobała? Cieżko powiedzieć. Bez wątpienia była to dla wilczaka trudna i wyczerpująca podróż i raczej na tego typu wyprawy nie można zabrać rasę psa która jest z samej natury niewytrzymała. Wilczak dał radę ale pudel chyba rady by nie dał. Generalnie książkę mogę polecić. Może nie porywa ale też nie zawodzi.

2041

Różne są oblicza miłości.

Uwielbiam podróżować, kocham psy. Dlatego myślę, że mogę mieć własne zdanie na temat podróżowania z psiakami. Oczywiście, każda podróż jest inna i każdy pies jest inny. Jestem więc daleka od krytyki, jednak moje podejście do podróżowania z psem jest skrajnie inne od podejścia Autorów książki.

Autorzy zabrali swojego psa w Himalaje i do Indii z miłości, podczas gdy ja z miłości nie zabrałabym tam psa.

Opisy przygód super, zdjęcia urocze.

Różne są oblicza miłości.

Autorzy zabrali swojego psa w Himalaje i do Indii z...

Czytając "Watahe w podróży' przeniosłem się w Indii, miałem wrażenie że podrózuje razem z autorami. Na bardzo duży plus zasługuje to że książkę czyta się bez chwili znnużenia. Uroku dodają też bardzo ładne zdjęcia oraz ładny papier na jakim została wydana :) Nie myślałem wcześniej że można w taką podróż wybrac się z psem, a jednak jak się okazuje nie jest to niemożiwe a nawet dodaje uroku takiej przygodzie.
Zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie czytałem :)

Mało psa w tej książce. Więcej Indii. No ludzie poświęcili wiele dla swojego psa... ale momentami miałam wrażenie, że ten pies za bardzo cierpi przedzierając się przez góry, głodny i wypalony słońcem:/

• Góry
  • Podróżnicze
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach