Królowa cieni

Okładka książki Królowa cieni
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2016-01-01
9788328021921
Marcin Mortka
Szklany tron zabójczyni magia

Nie zawiodła mnie ta część cyklu ,,Szklany tron", chociaż na początku miałam wrażenie, że tak będzie. Przez pierwsze 100 stron nie mogłam przebrnąć. Chaol irytował mnie niemiłosiernie i akcja była trochę słaba. Z czasem jednak Chaol się ogarnął, a akcja się rozpędziła do takiego stopnia, że nie mogłam się oderwać.

Uwielbiam wątek Trzynastki i wiedźm. Cieszę się, że Manon...

To już czwarty tom przygód w świecie Szklanego Tronu i dla fabuły to bardzo, ale to bardzo ważna część. Dzieje się tutaj dużo, mamy fantasy pełną gębą, akcja dzieje się na kilku frontach, poznajemy dużo bohaterów i dużo twarzy już znanych nam postaci. I "głównego" zdania nie zmienię - ta seria to moje guilty pleasure, jedna z fajniejszych "przygodówek", jakie ostatnio...

Czyta się rewelacyjnie. Nie można się oderwać. Wiele wzruszających momentów.

Uwielbiam tą serie, a momenty więszych walk czytam z mocno bijącym sercem. Uwielbiam gdy Sarah przedstawia postaci, zwłaszcza te przechodnie, lecz nie wiesz o tym, dzięki czemu każdą postać idzie zapamiętać.

Tym razem nie mam za dużo do powiedzenia. Nawiążę tylko do kliku aspektów.
Zwroty akcji zostały zostały wprowadzone w IDEALNYM momencie.
Rozwinięcie postaci Manon - perfekcja.
Rowan, jak zwykle boski.
Zaskoczeniem była postać Kaltain, która spełniła wszelkie oczekiwania, nawet te, o których nie miałam pojęcia, że istnieją.
Ogólnie, czytałam z zapartym tchem. :))

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta czesc doslownie mnie porwala na caly dzien i wieczor. Wyrwala mnie z zycia i nie moglam przestac jej czytac. Jeszcze bardziej ciekawa jestem co stanie sie w kolejnych tomach i juz sie boje tych zarwanych nocy.

"Króliwa cieni" Sarah J. Maas, czwarty tom serii "Szklany tron"

Aelin Ashryver Galathynius wraca do Adarlanu - nastaje czas zemsty, zamierza: uwolnić Aediona, odzyskać naszyjnik (jeden z kluczy Wyrda), wyrównać rachunki z Arobynnem, uwolnić magię i pokonać króla Adarlanu. Planuje każdy swój krok, jest bardzo tajemnicza, ale chce ochronić tych, którzy jej pozostali, a bez...

Męczyłam się trochę z tą książką. Czytałam ją długo i niby dużo się działo ale zaczęła mnie nużyć. Muszę sobie zrobić przerwę od tej serii.
Uwielbiam Rowana, Aelin, Chaol zachowywał się jak bubek ale pod koniec mu przeszło. Aż głowa mnie boli od nadmiaru wrażeń.

W czym tkwi sekret Sary J Maas ? Jej książki się po prostu pochłania. Nie ma znaczenia czy księga jest gruba czy chuda. Mam przeczytać 100 stron ? Proszę bardzo. A i to będzie za mało, gdy jestem głodna wrażeń.

Królowa cieni wcale nie pozostaje w cieniu swoich poprzedniczek. Mimo, że akcja toczy się trochę innym tempem niż w Dziedzictwie ognia to i tak śmiało mogę się...

Sarah J. Maas nie ustępuje i serwuje nam kolejną dawkę intryg, zwrotów akcji jak i kolejnych zaskakujących bohaterów. Książka zdecydowanie trzyma poziom poprzedniczek

7 186
    3 436