Królowa cieni

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Queen of Shadows
fantastyka, fantasy, science fiction
9788328021921
Marcin Mortka
Szklany tron zabójczyni magia

Czwarta część serii "Szklany Tron"!

Aelin, bo już nie Celaena, przybywa z Wendlyn do Adarlanu z wizją obalenia króla. Książę Valgów w ciele Doriana, Chaol wraz ze swoją tajemniczą towarzyszką Nesryn u boku buntowników i kuzyn Aeidon krok od egzekucji do dopiero początek problemów, z którymi musi zmierzać się Aelin. Ale tym razem cel jest jasny - zdobyć Terrasen.

Kolejny...

Takich książek ze świata fantasy więcej. W tym tomie wszystkie wątki ze wcześniejszych części łączą się w jedną historię. To mogłaby być ostania część, ale cieszę się, że tak nie jest.

Ostatnimi czasy obserwuję dyskusje na Facebookowych grupach dotyczące twórczości Sarah J. Maas. I z tego, co zauważyłam, to jej czytelnicy dzielą się na tych, co ją kochają i na tych, co jej nienawidzą. Sama wciąż nie wiem, ku której stronie bardziej się skłaniam. Jestem w połowie...

Na półkach: , , , ,

Kocham po prostu kocham ten tom ❤❤❤

"Dzięki Tobie chce mi się żyć, Rowan - rzekła cicho - Nie przetrwać czy istnieć. Żyć."

To chyba najlepsza część ze wszystkich tomów szklanego tronu. Akcja toczy się niesamowicie szybko, a każdy wątek idealnie się łączy z kolejnym.
Pokochałam Manon w tym tomie myślę że jak jej postać będzie się dalej tak rozwijać to dorówna...

Wszystko to co w poprzednich książkach plus dużo więcej. Wszystkie wątki poprowadzone świetnie i każda perspektywa mnie ciekawiła (najczęściej jedna perspektywa wydaje się ciekawsza niż te inne. W tej książce wcale tak nie uważam) Przy tym tomie zdałem sobie sprawę, że Chaol to moja ulubiona i najlepiej napisana postać z tej serii bezkonkurencyjnie (niestety Rowan, nie...

Celana, a raczej Aelin przeszła duża zmianę. Poznała swoją siłę i moc ognia. Wraca by walczyć z wrogimi siłami. Na szczęście nie jest w tym sama. Pomagają jej wierni przyjaciele, jej dwór.

Zarwałam dwie noce nie mogąc się oderwać od Królowej cieni ;) Pani Maas genialnie prowadzi akcję i tworzy opowieść w stylu epickiej fantasy. Przepadłam od nowelek Zabójczyni i nic mnie nie odwiedzie od zapoznania się z ciągiem dalszym :)

Ja już nawet nie wiem jak oceniać te książki. Zaczyna mi brakować słów i czuje, że przy wszystkich recenzjach Szklanego Tronu pisze dokładnie to samo. Wiec powtórzę, jeśli ktoś nie czytał poprzednich postów. Te książki to ZŁOTO. Czytając je, zapomina się o całym świecie. Nie można się oderwać nawet na chwile. W świecie Aelin Ashryver Galathynius spisek goni za spiskiem,...

„I tak oto świat się skończył.
Zaczynał się kolejny.”
Sarah J. Maas – Królowa cieni

„Szklany tron” to seria, którą naprawdę warto przeczytać. Dlatego staram się pisać recenzje zbiorowe, gdyż nie chcę Wam zbyt wiele spoilować, a tak łatwiej tego uniknąć.

„Tęsknie za tobą - rzekła.- Każdego dnia. I zastanawiam się, co ty byś o tym wszystkim pomyślał. Co byś pomyślał o mnie....

1906

To było dobre, a nawet bardzo dobre, to po prostu trzeba przeczytać.

Dyskusje

5 297