Większy kawałek nieba

Okładka książki Większy kawałek nieba Krystyna Mirek Patronat LC
Okładka książki Większy kawałek nieba
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Znak Cykl: Iga i Wiktor (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Iga i Wiktor (tom 1)
Znak
2016-04-27
2016-04-27
literatura polska

Oficjalne recenzje i

A może by tak... bogato wyjść za mąż?

907 21 25

Pani Krystyna Mirek pisze wspaniałe powieści a "Większy kawałek nieba" jest wznowieniem powieści z roku 2016 i to była fantastyczna decyzja, że wcześniej nie czytałam tej powieści, jestem w niej po prostu zakochana, niby z opisu zwykła powieść niczym się nie wyróżniająca a jednak ma w sobie urok i wciąga od samego początku 😍. Iga to niezwykle sympatyczna młoda kobieta, która stawia czoła trudnej rzeczywistości a ojciec alkoholik w niczym jej nie pomaga... Dziewczyna wróciła do Polski aby jak zwykle ratować ojca ale tak naprawdę obawa przed spotkaniem z nim powoduje w Idze niechęć, dziewczyna przypadkowo wstępuje do restauracji na kawę i niespodziewanie podejmuje spontaniczną decyzję i podejmuje pracę jako kelnerka w Krakowskiej restauracji z tradycjami... Wiktor, szef restauracji a zarazem wdowiec wychowujący nastolatka Oliwiera na domiar wszystkiego Natalia dziewczyna Wiktora, która za wszelką cenę dąży do ślubu z nim, choć on takiej potrzeby nie widzi... Czy Iga zdoła się odnaleźć w nowej pracy? I czy Wiktor zmieni coś w swoim dotychczasowym życiu? Na pierwszy rzut oka taka słodka powieść ona biedna on bogaty, lecz z każdą przewracaną stroną zatapiamy się w tej historii i uważnie śledzimy kroki tej dwójki z czystym zaciekawieniem. Jednym słowem autorka stworzyła kawał świetnej kobiecej literatury, o potrzebie kochania i bycia kochanym, ta powieść nieźle chwyta za serducho a co najważniejsze czyta się ją z czystą przyjemnością. Z całego serducha polecam wam tą książkę ❤

Ciekawa, trochę przewidywalna, momentami nieprawdopodobna, lecz i tak dobra.

Ciekawa, trochę przewidywalna, momentami nieprawdopodobna, lecz i tak dobra.

Na półkach: , , , ,

Bardzo przyjemna książka, wciągająca. Nie przesadzona z ochami i achami. Taka normalna z nutką romantyzmu.

Obyczajówka, którą dobrze i szybko się czyta. Trochę naiwna, trochę naciągana, ale całkiem przyjemna i, mimo nielekkiej tematyki, optymistyczna. Opowiada głównie o ludziach, którzy mają za sobą bolesne przeżycia, mocno utrudniające ułożenie sobie życia w sposób, jaki pragną.

Wiktor – nieco zagubiony wdowiec, od trzech lat spotyka się z Natalią – kobietą przebojową, gotową zrobić wszystko, aby tylko zostać jego żoną. W tym celu, dziewczyna, mając w swych poczynaniach pełną aprobatę przyszłej teściowej, w perfekcyjny sposób odgrywa osobę, którą nie jest, ale która podoba się Wiktorowi. I gdy wreszcie wszystko zaczyna wskazywać na to, że już tylko mały kroczek dzieli ją od ślubu i wesela marzeń, nagle i niespodziewanie pojawia się Iga – dziewczyna z trudną przeszłością, ale naturalna, ładna i mająca coś, co przyciąga do niej Wiktora. No i w tym miejscu pojawia się pytanie: kogo mężczyzna wybierze? Bogatą, pewną siebie, posiadającą odpowiednią pozycję społeczną Natalię? Czy ledwo wiążącą koniec z końcem, wychowaną w patologicznej rodzinie Igę?

Niestety książka jest w niektórych kwestiach bardzo przewidywalna. Już na początku można się domyślić, w jakim kierunku będzie się rozwijać znajomość na linii Wiktor – Natalia oraz Wiktor – Iga. Nie trudno było też przewidzieć, że Wiktor prędzej czy później przejrzy na oczy i dostrzeże swe błędy wychowawcze, które mogły doprowadzić do tragedii. Można się też było spodziewać, że uzależniony od alkoholu ojciec Igi, w końcu narobi jej wstydu przed nowymi znajomymi. Ale obok tych „pewniaków” pojawiły się też wątki, które były dla mnie sporym zaskoczeniem. Tak więc, mimo przewidywalności fabuły, czytaniu towarzyszyła również ciekawość. I właśnie to wzbudzone we mnie zainteresowanie, w połączeniu z prosto i lekko przedstawionymi życiowymi wątkami, pozwalały cieszyć się lekturą.

„Większy kawałek nieba” nie jest dziełem najwyższych lotów. Opisana historia ani nie wzbudza większych emocji ani nie trzyma w napięciu. Chwilami jest też denerwująco naiwna. Ale jednak na tyle dobrze się ją czyta, że mogę tę lekturę spokojnie polecić.

Uwaga książka nie kończy się, ale urywa. Dodatkowo drugi tom jest już inny w stylu.

No nie lubie dodawać opini do tego rodzaju listeratury... bo wiem, że jest wielu fanów Pani Mirek. Ja tez ja lubię chociaż nie są to górne loty. Ale czytam jak jest mi żle, jak potrzebuję czegoś lekkiego i czegoś co mogę przeczytać i zapomnieć.. I cieszę się, że jest ! bo wiem, że zawsze dostanę od Niej tą ciepłą literaturę i poczuję się jak otulona iepłym kocem bez nadwyrężania głowy :)

Lekka pozycja, ale poruszająca ważne tematy. Obok rodzącej się miłości autorka opisuje różne ludzkie problemy, od biedy do uzależnień. Z ciekawością sięgam po drugi tom.

Przyjemna książka nie wyróżniająca się niczym i nie wnosząca niczego. Nadaje się na zabicie nudy w zimowe wieczory

Książki Krystyny Mirek, które dotychczas przeczytałam to jak miód dla duszy - ta też taka jest. Trochę naiwna, trochę za słodka, ale napawająca optymizmem. Bohaterowie książki są sympatyczni, dobrzy, przyjacielscy. Wszystko dzieje się na zasadzie "mówisz i masz" - potrzebujesz pomocy? zawsze znajdzie się ktoś wyciągający rękę, podający pomysł, rozwiązujący problem. Trochę budzi to moją nieufność, ale chyba też dlatego wracam do książek tej autorki.

Wprost cudowna książka 😀

Wprost cudowna książka 😀