Niewypowiedziane słowa

2016-02-04
2016-02-04
Literatura polska

Samotność we dwoje

Książkę oceniłam tylko na sześć gwiazdek, bo pomimo lekkiego pióra (co powoduje, że czytanie jest sprawne) autorka serwuje nam w zachowaniach, postawach i wypowiedziach bohaterów wyłącznie nudne stereotypy, stare klisze, sprane banały i klasyczne uprzedzenia. Nadto z opisanej historii można ewidentnie wyciągnąć taki oto wniosek: jeśli nie jesteś pewna/pewien, czy twoje małżeństwo/twój związek ci odpowiada, zafunduj sobie potajemny, ożywczy romans i zobacz, co z tego wyniknie.

Trudno się było oderwać od tej książki.
Podobał mi się też sposób narracji.
Co do postaci, nie lubiłam nadętego bufona Mariusza i divy Łucji, a sympatyzowałam z tą drugą dwójką.
Niestety historia nie skończyła się tak, jak miałam nadzieję.
Ale koncept był bardzo fajny :)

Trudno się było oderwać od tej książki.
Podobał mi się też sposób narracji.
Niestety historia nie skończyła się tak, jak miałam nadzieję.
Ale koncept był bardzo fajny :)

Książka o uczuciach i rozterkach sercowych, o miłości i zdradzie, o poszukiwaniu szczęścia. Dwie pary, których losy łączą się i przeplatają. Zakończenie nie do końca mnie przekonało. Nie uwierzyłam w szczęście bohaterów. Mimo to książkę warto przeczytać. W różnorodności bohaterów można znaleźć siebie.

Pełna uczuć, wzruszeń i emocji dostarczyła mi bardzo dużo.
Ciekawa, przepiękna książka.
Styl pisarki mi się bardzo podoba, lekkie,przyjemne pióro pisarskie.
Czyta się z czystą przyjemnością.

Pełna uczuć, wzruszeń i emocji dostarczyła mi bardzo dużo.
Ciekawa, przepiękna książka.
Styl pisarki mi się bardzo podoba, lekkie,przyjemne pióro pisarskie.
Czyta się z czystą przyjemnością.

1982

Andrzej i Łucja, oraz Hania i Mariusz. Dwie pary, na różnych etapach związków. Stabilne małżeństwo, raczej z rozsądku niż wielkiej miłości. I para, gdzie ona bardzo kocha, a on jest dużym dzieckiem. Przypadkowe spotkanie doprowadza do chwilowej ekscytacji i mnóstwa pytań co dalej? Czy warto iść w nieznane, dać się porwać namiętności, czy docenić to co się ma?
Ciekawie poprowadzona historia, o tym, że w życiu najbardziej kręcą nas nowości i to tajemnicze.I o tym jak łatwo zapomnieć co to jest prawdziwe szczęście. To też książka o trudnych wyborach i odkrywaniu samego siebie.

Ciekawie...

Moja pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia.
Los splata ze sobą dwie pary, które nie do końca czują się właściwie w swoich związkach. Łucja jest okulistką, Andrzej prowadzi rodzinną aptekę. Hania to szkolny psycholog zaś Mariusz jest muzykiem w operze.
Gdyby świat był idealny to Hania powinna znaleźć szczęście u boku Andrzeja, a Łucja swój świat budowałaby z Mariuszem.

Być może w książce został przedstawiony zbyt wielki zbieg okoliczności, ale całość przypadła mi do gustu, przede wszystkim ze względu na warstwę emocjonalną.

Szczerze powiem, że zakończenie mnie zaskoczyło! A tytuł znajduje swoje wyjaśnienie na ostatnich stronach i to że czasami ,, niewypowiedziane słowa" sprawiają, że nasze życie nie jest takie jakie sobie wyobrażamy czy bardzo pragniemy, ale takie jakie z zewnątrz wydaje się właściwe.

Moja pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia.

Kolejna świetna książka pani Kołakowskiej. Czytałam jednym tchem, bardzo ciekawa jak zakończą się uczuciowe rozterki głównych bohaterów.
Tak często w życiu nie mówimy tego, co w sercu i w głowie siedzi. Ukrywamy emocje, machamy ręką na problemy, które gdyby od razu zostały rozwiązane nie urosłyby do rangi dramatów. Tak trudno czasem powiedzieć prawdę, w obawie przed zranieniem innych. A potem żyje się latami właśnie w sieci tych - niewypowiedzianych słów..

Jedna z lepszych książek Agaty Kołakowskiej. Czytałam z zapartym tchem. Warta przeczytania bez dwóch zdań.

Nie jest to moja ulubiona książka..... sam wątek/pomysł jest w miarę ciekawy , przedstawiający dwie pary które są znudzone sobą i szukają atrakcji "na boku"... według mnie...jest to taka polska rzeczywistość...zawsze jest dobrze tam gdzie nas nie ma....
Pomimo tego "watku" to cała reszta jest zwyczajnie nudna....

Pomimo tego "watku" to cała reszta jest zwyczajnie nudna....

Bardzo ciężko czytało mi się tę książkę. Jak dla mnie było zdecydowanie za dużo bohaterów, których na początku ciężko mi było ogarnąć. Historia sama w sobie nie jest zła, jednak książka nie przypadła mi do gustu. Męczyłam się z tą historią, a szczerze mówiąc myślałam, że będzie zdecydowanie lepsza. Zawiodłam się na niej. Choć postaram się podejść do niej raz jeszcze, ale na pewno nie teraz
Dla mnie 5/10

• 2016