Nadzieje i marzenia

Okładka książki Nadzieje i marzenia Magdalena Kordel Patronat LC
Okładka książki Nadzieje i marzenia
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Malownicze (tom 4) Seria: Kolory życia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Malownicze (tom 4)
Kolory życia
Znak
2016-06-01
2016-06-01
Malownicze Magda Kordel

#948 - Nadzieje i marzenia - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#98/52/2022

Książka ma 432 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 01.06.2016 roku. Jest to czwarty tom cyklu Malownicze.

"A pokrewnych dusz nigdy nie powinno się porzucać i zostawiać samym sobie."

Magda otrzymuje list z francuskiej kancelarii. Czy z tym listem wiąże się spadek, o którym plotkuje już całe Malownicze ?

Magda nie jest pewna, czy chce być z Michałem i teraz właśnie to najbardziej zajmuje jej głowę.

Poznajemy także Sabinę i jej sekret z przeszłości. Polecam Wam tą ksiażkę. Kolejny tom, czyli Pejzaż z Aniołem, pojawi się u mnie jutro.

#98/52/2022

"A pokrewnych dusz nigdy nie powinno się porzucać i zostawiać samym sobie."

Główna bohaterka Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Malownicze zaczyna plotkować o spadku który otrzyma. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień główna bohaterka stanie się bajecznie bogata. Magda ma jednak inne kłopoty, musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź na te pytania nie są takie proste.
Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę chce uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej. Więc co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

Czytam i mi lepiej w życiu. To moja terapia na dni codziennie. Chociaż w tej książce ominęłam kilka stron z uwagi na dla mnie zbyt smutne wydarzenia to oceniam wysoko i już zabieram się za kolejną

Kolejna cześć historii Magdaleny, w końcu znajdzie się we Francji, czy spełni jej oczekiwania. A poza tym również i tym razem autorka zabiera nas w podróż w czasie… jeszcze dalej niż ostatnio. Czyta się z ciekawością, bo historie toczą się wartko, a bohaterowi są pełni emocji i pasji.

Kolejna książka z serii "Malownicze", która jest dowodem na to, że jeśli autorka wplata w swoją opowieść wątki z dawnych epok, to od razu robi się ciekawiej.
Pani Magdo, takich książek potrzebujemy więcej!

Pani Magdo, takich książek potrzebujemy więcej!

To moja 4 przeczytana książka z tej serii. Według mnie dość przeciętna….znużyła mnie wpleciona historia Sabiny żyjącej w XIX w. Zbyt wiele miejsca jej poświecono w książce. Czytając zastanawiałam się, czy przypadkiem nie zaczęłam czytać innej książki.

Cóż za niezwykła i ciepła opowieść. Taki mix- obyczajówki, powieści historycznej i romansu- i trzeba przyznać zupełnie udany.

Chyba tylko jedną uwagę mogę mieć do autorki - kto dostaje tyle spadków? ;) A tak całkiem serio - polecam bardzo.

Kolejna część w której poznajemy tajemnice z dalekiej przeszłości. Powiem szczerze, że bardziej mnie fascynują te historie sprzed 150 lat niż obecne. Zupełnie zapomniałam o Magdzie i jej losie.

Jestem fanką książek Magdaleny Kordel. Najciekawsza jest seria ,,Malownicze”: pełna nadzieji, optymistyczna, ale też ciekawa i zaskakująca..
Autorka daje w swych powieściach nadzieję na to, że marzenia się spełniają, wszystko jest możliwe, a miłość innych ludzi jest tym, co potrzebne nam do życia.
Polecam również serię ,,Uroczysko”.

Polecam również serię ,,Uroczysko”.