Atomowe wpadki

Okładka książki Atomowe wpadki Andrzej W. Sawicki
Okładka książki Atomowe wpadki
Andrzej W. Sawicki Wydawnictwo: Storytel Original Cykl: Atomowe wpadki (tom 1) reportaż
reportaż
Atomowe wpadki (tom 1)
Storytel Original
2020-08-19
2020-08-19

Okładka książki Gdy Ziemia miała nas dość Dawid Juraszek, Bohdan Pękacki, Grzegorz Piórkowski, Andrzej W. Sawicki, Stanisław Truchan, Agnieszka Zerka-Rosik
Gdy Ziemia mia... Dawid Juraszek, Boh...
Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Rafał Dębski, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Piotr Rogoża, Arkady Saulski, Andrzej W. Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...

Miało być zabawnie, a wyszło przerażająco

Miało być zabawnie, a wyszło przerażająco

Wysłuchane w trakcie samochodowej podróży „Atomowe wpadki” idealnie spełniły swoje zadanie. Kilometry się nie dłużyły, lekki sposób narracji okraszony czarnym humorem poprawiał nastrój, pomimo dość przerażającej tematyki.

W papierowej formie raziłoby pewnie dość „podcastowe” potraktowanie tematu, ale w audiobooku idealnie sprawdziło się jako umilający czas towarzysz samotnej podróży.

Świetna ksiązka. Po jej lekturze życie staje się lżejsze bo czlowiek wie, ze to kwestia wielkiego szczescia ze jeszcze zyjemy i kwestia czasu jak długo.

Zbiór ciekawostek.
Może być uzupełnieniem poważniejszej literatury o broni atomowej np.. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/jak-powstala-bomba-atomowa/opinia/65739330

Wybrane wypadki są zaprezentowane wg własnego schematu autora: pomyłka naukowców, wypadki lotnicze, błąd ludzki itp. zamiast chronologii wydarzeń i szerszego kontekstu niż tylko rywalizacja USA-Rosja.

Nie pasował mi ironiczno-śmieszkujący styl autora. Nie dla tego, że temat jest mało śmieszny ale było to irytujące.

Zbiór ciekawostek.

Nie...

Niewiarygodne, że jeszcze żyjemy :)

Niewiarygodne, że jeszcze żyjemy :)

2078

Generalnie nie jest to moja tematyka, nie sięgam po nią i nie będę kłamać, bo moje zainteresowanie tematem jest znikome, ale ta książka weszła jak dobra kawka. Świetny lektor, ciekawe historie, które na kilometr pachną czarnym humorem i mocno mi to podpasowało. Ta książka idealnie obrazuje to, że nie ważne ile środków bezpieczeństwa podejmiemy, jak zaawansowana będzie technika i gdzie nas to wszystko zaprowadzi, to zawsze znajdzie się ta jedna rzecz, która wyrwie się algorytmom - czynnik ludzki.

Nie mogę powiedzieć, że będę jakoś mocno wyczekiwać kolejnych części, ale chętnie zerknę, jak trafię.

Przerażające przedstawienie w trochę prześmiewczy sposób jak niewiele brakuje by świat pogrążył się w nuklearnej zagładzie.

Bardzo dobra praca dziennikarska a jej efekt przedstawiony w humorystyczny i bardzo przystepny sposob. Swietnie się tego sluchalo. Człowiek po wszystkim ma w zasadzie jedna refleksję. Kiedy wysadzimy się w powietrze, zniszczymy całe życie na naszej planecie? To, że tak się stanie jest pewne jak w banku.

Nie dość że to świetnie się tego słucha to i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Od kiedy człowiek wynalazł bombę atomową rozpoczął się kolejny rozdział w historii militarnej. To słuchowisko odsłania kulisy wielu wpadek. O kilku z nich gdzieś kiedyś słyszałem ale o większość nie (choć bardzo interesuję się historią i wojskowością). I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Masa nieznanych faktów i ciekawostek. W trakcie słuchania człowiek nabiera przeświadczenia że to cud że nasza planeta jeszcze nie poszła z dymem. Może zrobią z tego książkę.

Aż ciężko uwierzyć ile mamy szczęścia, że to wszystko jeszcze nie pier***eło.

Aż ciężko uwierzyć ile mamy szczęścia, że to wszystko jeszcze nie pier***eło.

• Audiobooki
  • Storytel
  • Audio

Dodaj cytat z książki Atomowe wpadki