Odcienie czerwieni

Marta Motyl Wydawnictwo: Edipresse literatura piękna
Edipresse
2016-04-01
2016-04-01

czytałom ją bardzo dawno i szczerze mało co pamiętam, bo ta pozycja średnio co dała z siebie, jednak na jeden wieczór, w którym nie ma nic do zrobienia jest nawet w porządku.

Bardzo szkodliwa książka. Trudno jej dać mniej niż 4 gwiazdki bo: bohaterka dobrze zarysowana i ciągle toczy się akcja. Minus jest natomiast potężny. Bohaterka nie mądrzeje, cały czas wpada w to samo bagno. Wręcz dochodzi do wniosku takiego samego jak ja że ona zasługuje na to co ją spotyka. Żadnej autorefleksji, podtekstu że może trzeba iść na terapię? Nie polecam.

Książka jest przesiąknięta erotyzmem i wulgaryzmem. Jest narracją studentki historii sztuki, prymuski - tak twierdzi narratorka. A jednak język nie należy do takiej osoby. Czytając, miałam wrażenie, że jest to opowieść napisana na siłę. Patologiczna rodzina, schematy - wszystko tu jest. Nie ma puenty. Najważniejsze są oklepane i powtarzające się sceny erotyczne. Wolę autorów, którzy cenią bardziej od ilości jakość swoich utworów. Zawiodłam się.

Magda jest studentką historii sztuki. Podczas lunchu w MC Donalds, taksuje wzrokiem młode dziewczyny. Jej uwagę przyciąga jedna, która udaje się do toalety, a zaraz za nią idzie mężczyzna. Wie, że nakryła tę dwójkę na baraszkowaniu w publicznej toalecie. Po złożeniu zamówienia, zagaduje do kobiety i od słowa do słowa umawia się z nią i owym mężczyzną na łóżkowy trójkąt. Tylko, że Magda jest bardziej zainteresowana Majką niż nim... dlatego pod byle pretekstem doprowadza do ich spotkania wcześniej.... * * *

@motyl.m
@edipresseksiazki
Czytam literaturę obyczajową, erotyczną, więc ta książka mi nie przeszkadzała. Jest w niej tak samo wiele emocji co w tradycyjnych książkach dla kobiet. Wolę związki damsko-męskie i tego nie ukrywam, jednak mam wśród znajomych koleżankę homoseksualną, dlatego sięgnęłam po tę serię. Zdecydowanie polecam dla osób szukających swojego "ja" w życiu, które dokładnie jak bohaterka powieści czują się zagubieni Szczęścia nikt nie może nam narzucić, tak samo jak uczuć i pragnień. Żyjemy w świecie, który nie wszystko jeszcze akceptuje, ale starajmy się o wszystkim rozmawiać. Punkt widzenia naprawdę zależy od punktu siedzenia.... Książka dla chcących poszerzyć swoje horyzonty, aby spojrzeć na problemy innych ich oczyma. Podtrzymuje jak poprzednio: książka potrzebna na naszym rynku wydawniczym. Tak, to mój temat na #instawtorek chociaż wiem, że tym postem mogę wywołać niesmak wśród wielu z Was.

"Odcienie czerwieni" są tak beznadziejną książką, że godzinami można wymieniać jej grzechy, na co nie mam ochoty. Myślę, że wszystko można podsumować w jednym zdaniu. Autorka cytuje teksty piosenek używając odnośników do tekstowo.pl...
Serdecznie nie polecam.

Serdecznie nie polecam.

Po opisie książki zdecydowałam się ją przeczytać. Nie ukrywam, że się rozczarowałam. Kobieta opisuje swoje życie chcąc odkryć w 100% swoją orientację. Przedstawia życie rodzinne oraz to podczas studiów, jak poczuła się wolna i znajdowała się co tydzień z przypadkowymi facetami w łóżku. Nie wciągnęła mnie zupełnie, smętnie się czytało. Zdecydowanie to jedna z książek, które nie zaistniały w moim dotychczasowym doświadczeniu z książkami. Nie polecam.

Sięgając po książkę, myślałam, że sięgam po kolejny erotyk. Owszem erotyk to jest, ale niebanalny. Seks w książce nie łączy się z miłością, ale nie jest to wyuzdana opowieść, ale historia życia erotycznego młodej studentki Magda, która dojrzewa do seksu, u podstaw którego leży coś więcej niż uciecha cielesna. Jest zdecydowanie historia zaliczana do LGBT.
Bałam się, że będę zniesmaczona historią, ale w żadnym jej momencie do tego nie doszło. Może dlatego, że nie było tu opisów łóżkowych aktów miłosnych. Bohaterka, została przez autorkę wykreowana w bardzo delikatny, a zarazem dosadny sposób, ale tak, że nie wzbudziła we mnie pogardy, muszę przyznać, że nawet zaczęłam ją rozumieć.
Język bardzo przystępny, nieoperujący górnolotnymi zwrotami, a nawet wprowadzający odniesienia do współczesnych trendów.
Czy poleciłabym książkę? Zdecydowanie tak. Mnie dała ona zrozumienie i wiele do myślenia.

Bałam się, że będę...

Ilość stron: 271
To pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Główną bohaterką jest Magda, studentka historii sztuki. Ona jest narratorem powieści. Opisuje swoje związki z mężczyznami i nie tylko. Historie są wesołe i smutne jak w życiu. Czyta się bardzo dobrze i szybko. Lektura na jeden wiosenny wieczór. Polecam każdemu, kto lubi wątki psychologiczne.

Ilość stron: 271

Książkę fajnie się czytało, okładka przykuwa uwagę. Polecam jest to erotyk połączony z psychologią.

Ta publikacja to koszmarek anty -literacki. Przez duże K - kto to napisał, kto to dopuścił do druku i wreszcie, kto to wydrukował. Katastrofa.

• Erotyka
  • Literatura współczesna