Wstyd

Okładka książki Wstyd Helen FitzGerald Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Wstyd
Helen FitzGerald Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
Viral
Burda Publishing Polska
2016-07-06
2016-07-06

Alkohol, narkotyki i seks, czyli wakacje na Majorce

Fajne, takie na raz

Fajne, takie na raz

Książka, którą w miarę szybko się czyta. Jeden główny wątek. Czasami trochę za bardzo przerysowane, ale ogólnie polecam.

Początkowo mi się podobała, a potem juz mniej 🙈

Początkowo mi się podobała, a potem juz mniej 🙈

Wpadłam na tą książkę przypadkiem , ale nie zawiodłam się. Historii takich, jak ta jest wiele... i mogą się przytrafić każdemu z nas.

Generalnie książka mnie nie powaliła. Jakoś mi się ją nudno czytało, miałam wrażenie, że autorka wpadła na pomysł, dość interesujący zresztą, ale nie do końca wiedziała jak ubrać swoje myśli w słowa. Powieść bardzo płytka, trochę stereotypowa wręcz, bohaterowie nie mieli żadnych cech, tylko zachowania, niczym nie popierane.
Ani to nie ciekawiło ani nic, po prostu przeczytać i zapomnieć.
Su jest stereotypową postacią ''Mary Sue'', która z jednej strony jest idealna, a nagle, z dnia na dzień, odkrywa swoje ciemniejsze ''ja''.
Nie polecam, chyba, że kogoś aż nader zainteresuje opis.

Ani to nie ciekawiło ani nic, po prostu przeczytać...

Książkę wziełam pod wpływem impulsu z półki w bibliotece bo inaczej nie zwróciłabym na nią uwagi.
Książkę czyta się szybko i jest ok napisana, ale jest słaba bardzo dziwne zachowania bohaterów, chaotyczna, jak dla mnie strata czasu. Chociaż opis wykazywał pewien potencjał.

Gdy Leah i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje, aby świętować zdaną naturę. Podczas jednej imprezy zostaje nagrany filmik i puszczony w eter internetu. Niestety główną gwiazdą wydarzeń filmu jest Su, dotąd zdolna i utalentowana dziewczyna nie wiadomo czemu, zboczyła na złą drogę i dopuściła się zachowań bulwersujących społeczeństwo, a ktoś to nagrał i perfidnie wykorzystał, upubliczniając na cały świat. Niestety dziewczyna ze strachu i wstydu nie wraca do domu i chwilowo znika, bojąc się dalszych reakcji rodziny i znajomych.
Książka bardzo na czasie, gdzie dziś życie dzieje się w świecie internetu. Bardzo konkretnie obrazuje sprawę, jak ludzie wierzą i oceniają to co widzą np.w jednym kadrze filmu czy zdjęcia, nie znając całej dalszej historii. Jak łatwo oceniają drugiego człowieka po pierwszym wrażeniu, spojrzeniu czy jednym zachowaniu w danej sytuacji. Historia pokazuje także wielką popularność mediów społecznościowych czy youtube. Ogolnie porusza trudny temat hejtu, nienawiści i braku reakcji osób, które są świadkami czegoś złego,a zamiast pomóc w jakiś sposób, to nic nie robią, nie reagują.Polecam bardzo🥰

Przeczytałam w dzień, bardzo mnie wciągnęła. Trzyma w napięciu do samego końca. Warto!

Temat przewodni książki bardzo ciekawy, jednak samo przedstawienie go już mniej. Temat trudny i niestety traktowany po macoszemu a tak ważny w dzisiejszych czasach. Mowa tu o przemocy seksualnej (poniekąd na własne życzenie),o tym jak szybko się rozprzestrzeniają wydarzenia w sieci. I o walce o dobre imię i ratowanie rodziny i życia... W sumie warta przeczytania.

Szczerze nie mam pojęcia, jak ta książka znalazła się na mojej półce - po prostu pewnego dnia zauważyłam ją tam i zdecydowałam się po nią sięgnąć.
"Wstyd" towarzyszył mi przez jakiś czas podczas długich jazd tramwajem, co było dla niej świetnym środowiskiem - książka nie wymagała ogromnego skupienia, także zgiełk i rozmowy innym w tle nie utrudniły w żaden sposób zrozumienia pozycji.
Po zapoznaniu się z opisem, spodziewałam się czegoś przejmującego i wciągającego, od czego nie będę mogła się oderwać. Tak jednak nie było. Książka sama w sobie nie była zła, lecz przeciętna. Brakowało w niej wielkiego wow, wykorzystania potencjału, jaki miał pomysł na fabułę. Główna bohaterka - odrobinę irytująca, jak w większości powieści skierowanych do młodego społeczeństwa, podejmowała decyzje, które momentami ciężko było zrozumieć. Zakończenie, choć zaskakujące, którego się w żaden sposób nie spodziewałam, nie satysfakcjonuje.
Gdyby ktoś zapytał mnie, czy polecam mu tę książkę, a miał by do wyboru inne dzieło, najprawdopodobniej poleciłabym mu tę drugą pozycję.

• 2016
  • Ebooki