Marna karma

2014-11-18
9788324151912
Inez Aleksandra Okulska
literatura niemiecka

Ta książka to gotowy scenariusz na telenowelę. Idiotyczną telenowelę.

Główna bohaterka zajęła zaszczytne 1 miejsce w moim rankingu na najbardziej irytującą postać literacką ostatnich lat.

Ta książka to gotowy scenariusz na telenowelę. Idiotyczną telenowelę.

W rok 2022 wszedłem z książką pod tytułem „Marna Karma” David’a Safier’a. Książka opowiada historie prezenterki telewizyjnej Kim, która pochodzi z Niemiec. Kim prowadzi intensywne życie w pogoni za karierą i uniesieniami, przy czym zapomina o tym co najważniejsze. Rodzina. Pewnego dnia po zdradzie, po najlepszym seksie w jej życiu wchodzi na dach hotelu i zostaje zabita. Zostaje zabita przez umywalke z rosyjskiego satelity, który przez zły kąt wejścia w atmosferę nie spalił się całkowicie. Kim odradza się w ciele mrówki, a przed jej oczami ukazuje się Budda. Tak o to zaczyna się przygoda, przygoda zbierania dobrej karmy, aby odzyskać rodzinę. Przygoda, aby poznać, to co naprawdę jest wartościowe. Przygoda, aby nauczyć się tego, czym w życiu należy się kierować.
Książkę oceniam na mocno średnią, ponieważ w gruncie rzeczy, bohaterka nie przechodzi wielkich zmian, ciągle dąży do swojego jednego celu, tak naprawdę „po trupach” czyniąc niewielkie/przypadkowe dobro, które pozwala jej się do celu dostać. Super postacią był Kasanova, dodawał trochę humoru do opowieści.
Ni mniej jednak, książka może podsunęła mi idee, że może warto jest zbierać dobrą karmę.

Jak kobieta sukcesu odnajdzie się w roli mrówki? Czy uda jej się uzbierać na tyle dobrej karmy, aby móc wpływać na losy córki i męża? Zabawna historia, skłaniająca do refleksji nad tym co w życiu i po życiu naprawdę istotne. Osobiście trochę przeszkadzał mi charakter i motywacje głównej bohaterki - totalnej egoistki, ale bez niej nie było by tej opowieści.

Niby dowcipne, ale chyba nie trawię niemieckiego dowcipu

Niby dowcipne, ale chyba nie trawię niemieckiego dowcipu

Lekka i banalna, ale byłby z tego dobry film.

Lekka i banalna, ale byłby z tego dobry film.

Główna bohaterka jest wkurzająca. Po zebraniu dobrej karmy.. nadal jest wkurzająca. Jedyne, co mnie ujęło w tej książce to pomysłowe przygody. Ale ta główna bohaterka...
Po zastanowieniu, to jest świetny scenariusz na telenowele.

Po zastanowieniu, to jest świetny scenariusz na telenowele.

Zabawna, lekka a zarazem inteligenta powieść, której każda następna strona wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. W prosty, bezpretensjonalny sposób nakłania do refleksji.

zabawne czytadło

zabawne czytadło

Bawi do lez!
Polecam

Bawi do lez!
Polecam

Lekka i przyjemna, zabawna ksiazka.

Lekka i przyjemna, zabawna ksiazka.

• Auf Deutsch
  • 2017
  • Powieści i opowiadania
  • Przeczytane '2015

Dodaj cytat z książki Marna karma