Kup teraz - 7 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.99 zł

lesio dzikie białko kryminały polskie spisek
kryminał, sensacja, thriller
9788388791918
lesio dzikie białko kryminały polskie spisek

To niestety, moim zdaniem , jedna z gorszych powieści Chmielewskiej. Książki nie ratuje nawet mój ukochany Lesio, który tutaj zatracił cały swój urok i komizm. Oczywiście pojawiają się sporadycznie zabawne scenki, ale całość trochę się dłuży i,co jest raczej rzadkością u tej autorki, trochę.... nudzi.

Humor i sposób pisania Joanny Chmielewskiej od zawsze mi się podobał i chyba tak już zostanie. To kontynuacja Lesia, jest może mniej porywająca, ale dość dobra dla relaksu.

Dzikie białko stanowi drugi tom cyklu o Lesiu. Mimo, że dobrze się czyta to nie dorasta pierwszej części do pięt.
Dlatego polecam ją tylko chcącym zobaczyć jak potoczyły się dalsze losy niezgułowatego architekta i jego przyjaciół.

Chmielewska w powieści "ekologicznej"...Jak zwykle genialna. W akcji można się czasem trochę zgubić, ale zbrodniarz trzymający ludzkie mięso w lodówce i scena polowania na dziki przy użyciu siatki z hamaków wynagradzają to z nawiązką. No i genialna akcja przerzucania stonki ziemniaczanej z Polski do USA...Majstersztyk!

Proszę o dodanie wydania z poprzedniej Kolekcji

Jak lubię Chielewską, tak ta książka mi się nieco dłużyła... Nienajsłabsza, ale poza pierwszą dziesiątką 😉

Zabawna, ciekawa, ale w żadnym stopniu nie dorównuje "Lesiowi".

Kolejna porcja przygód Lesia i jego współpracowników. Jest afera z rakotwórczymi materiałami budowlanymi, trująca żywność, próba odesłania stonki ziemniaczanej do Stanów Zjednoczonych, świnie na wysokich stanowiskach, kłusownicy, nocne polowanie na dziki i wiele wiele innych atrakcji jak zawsze w otoczce absurdu i humoru. Polecam!

W Lesiu akcja jakoś szybciej się kręci. Tutaj jest fragmentami zabawnie, ale czasem jakby zbyt na siłę.

Mój maraton z opowieściami chmielewskiej trwa, teraz przyszła pora na “Dzikie białko”.

Tym razem odpoczywamy od Joanny i wracamy do starych znajomych z pracowni architektonicznej - Lesia i spółki. Z racji że “Dzikie białko” jest kontynuacją “Lesia” ciężko się powstrzymać od ich ciągłego porównywania.

Fabuła składa się z trzech pomniejszych historyjek, które luźno łączy...

3 167
  • Joanna Chmielewska