Ostatnia piosenka

Albatros
2013-08-23
2013-08-23
Magdalena Słysz
miłość muzyka śmierć piosenka ostatnia the last song sparks problemy sekrety tajemnice walka

Lekka fabuła, bohaterowie tacy "zwykli", przewidywalne zachowania, bez zaskoczeń na końcu.

"Ostatnia piosenka". Już nawet tytuł pobudza do refleksji.
Książkę otrzymałam w prezencie od bliskiej mi osoby. Miała mnie odprężyć a wywołała lawinę łez. Dobrych i wartościowych łez. Lubię jak tak sobie płyną a ja w głowie mama jeszcze tamtą, inną przestrzeń.
To przepiękna historia przede wszystkim o relacji córki z ojcem. Choć może bardziej przygody, która jest odzwierciedleniem miłości. Dlaczego przygody...? Przeczytajcie. Na tę relację Ronnie ma dwa miesiące ale to wystarczy aby doświadczyć ojcowskiego uczucia. To też historia o miłości młodzieńczej. Niezwykle dojrzałej. To w końcu historia o symbiozie człowieka z przyrodą. Cudna, cudna książka. bardzo wzruszająca.
Polecam !

"Ostatnia piosenka". Już nawet tytuł pobudza do refleksji.

Kolejna książka Sparksa który wzrusza, rozśmiesza, bawi ale też wywołuje smutek, gniew, łzy... lekko napisana, i z ogromnym poczuciem ze życie to nie bajka. I każdy z swoimi górami i dołami musi się zmagać.

Książka przedstawia emocjonalny i uczuciowy rollercoaster jej bohaterów. Jest przy tym niezwykle życiowa. Miejscami wzrusza i niewątpliwie wciąga czytelnika w jej fabułę.

Szczęśliwe życie Iris i Will, piękny dom, w exkluzywnej dzielnicy Atlanty kończy się katastrofą samolotu .Will znajduje się na liście pasażerów, mimo, że nie powinno go tam być.. Niesamowity opis uczuć, emocji, żałoby oraz nadziei... Książka tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać. Polecam !!!

Książka „Ostatnia piosenka” Nicholas'a Sparks'a jest bardzo życiowa i przejmująca.
Veronika "Ronnie" Miller w wieku 17 lat doświadcza rozwodu rodziców, gdzie winą obarcza ojca, który wyprowadza się z Nowego Jorku do Karoliny Północnej - nadmorskiej miejscowości. Mija kilka lat, a uczucia niechęci do ojca nie mijają, dodatkowo dorastanie i buzujące emocje sprawiają, że niechętnie spędzi lato z ojcem w Wrightsville Beatch. Jej ojciec to pianista, nauczyciel, który w miasteczku wykonuje pewne ważne zadanie. Ronnie podczas pobytu u ojca doświadcza pierwszej miłości, nieodpowiedniego towarzystwa, rodzinnych rozterek i wielu innych.
Książka jest rewelacyjna. Nadrabiam zaległości w literaturze tego autora.

Moja czwarta powieść tego autora i obecnie najsłabsza według mnie. Nie bardzo się pokrywa ten młodzieżowy romantyzm z tym, co zaserwował Sparks. Może młodzież tak się zachowywała, kiedy autor miał naście lat. Taki miszmasz różnych historyjek w jednym tomie. Końcówka trochę podratowała ocenę, ale to koniec mojej przygody z książkami Sparksa.

Bardzo urzekła mnie ta książka. Obawiałam się literatury młodzieżowej i przez dłuższy czas twierdziłam, że sięgnęłam po "Ostatnią piosenkę" o 10 lat za późno. Jednak ostatnie 80 stron uświadomiło mi jak głęboki przekaz ma książka, jakie emocje skrywa i tak samo jak "Pamiętnik" okazała się dla mnie wyciskaczem łez. Bardzo szybko się ją czyta, gwarantuje rollercoaster emocjonalny.

Każda historia Nicholasa Sparksa jest wyjątkowa i Ostatnia piosenka nie jest wyjątkiem. Główna bohaterka przeżywa uczucia jakie w jej wieku są jednocześnie normalne, jak również trudne do zaakceptowania. Musi sobie poradzić nie tylko z rozwodem rodziców, o który obwinia ojca, ale i z trudami dorastania, nowym otoczeniem w nadmorskim miasteczku no i przede wszystkim pierwszą miłością, czyli uczuciami, których się nie spodziewała.
Ostatnia piosenka przedstawia trudy relacji rodziców z dziećmi, nieodpowiedniego towarzystwa, a także trudnych wyborów podczas dorastania.
Sparks pokazuje nam zwyczajne historie w niezwyczajny sposób i pozwala odczuwać uczucia bohaterów, które wraz z każdą stroną wypełniają także czytelnika.

Dopiero teraz Zauważyłem że przeczytałam tą książkę 2 x.
Widać że mi się książka podobała skoro sięgnąłem ją już drugi raz.
Pierwszy raz ją czytałam w 2021 roku.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Dopiero teraz Zauważyłem że przeczytałam tą książkę 2 x.
Widać że mi się książka podobała skoro sięgnąłem ją już drugi raz.
Pierwszy raz ją czytałam w 2021 roku.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.