Mały lord

Little Lord Fauntleroy
literatura dziecięca
2015-11-30

Na półkach: , , , ,

Książkę mam od dziecka, ale czytałam ją po raz pierwszy i bardzo żałuję... że sięgnęłam po nią dopiero teraz. Wspaniała książka napisana przyjemnym językiem. Mimo, że jest to literatura dziecięca, przekazuje wartości ważne dla każdego, w każdym wieku.

Wspaniała, pełna ciepła opowieść. Zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Książka ta przywraca wiarę w dobroć ludzkiego serca, czasami ukrytą głęboko, kryjącą się nawet w złym skostniałym i zatwardziałym człowieku. Wystarczy tylko otoczyć go miłością i wskazać że czynienie dobra może nadać jego życiu głębszy sens i sprawi że sam zapomni o swoich dolegliwościach i troskach.

Bardzo przyjemna pozycja o dobru i "złu", o powolnym procesie roztapiania zlodowaciałego serca. Wspaniale jest trafić na taką zapomnianą książkę w czasie porządków.

Książka dla dzieci ale mnie zachwiciła. Czytałam ją z zaciekawieniem o dalsze losy głównego staro-malutkiego bohatera.

Na półkach: , , , , ,

Cudownie było sobie przypomnieć tę historię przy okazji czytania jej dzieciom. Nieskomplikowana fabuła: mały chłopczyk o dobrym sercu w opozycji do zgorzkniałego starca, po drodze różne perypetie dodające opowieści kolorytu, dodatkowo siła przyjaźni, a na koniec metamorfoza dziadka głównego bohatera. No i przy okazji lekcja historii i obyczajów: niekończące sie pytania...

Ciekawa jest ta książka, ale wole fantasy

Poznałam i polubiłam Cedryka w piątej klasie podstawówki jeszcze w niewielkim w wydaniu z różową okładką :) Książka w ciekawy, a jednocześnie subtelny sposób porusza tak ważne tematy jak miłość, przyjaźń, zaufanie, odpowiedzialność za drugiego człowieka i potrzebę czynienia dobra. Wartka akcja wciąga nas w wir wydarzeń i wszyscy kibicujemy dziadkowi Cedryka by pozbył się...

Książka niezwykle refleksyjna! Zawsze płaczę, bo bardzo wzrusza ( przynajmniej mnie). Jedną z moich ulubionych lektur i książek. Cedryk jest uroczym dzieckiem. Jest wzorem najlepszego syna jakiego może mieć matka. Bardzo lubię zwrot jakiego używa w stosunku do swojej mamy, czyli Najdroższa. Jego urok i dobroć sprawiły wielkie zmiany, ale cóż nie chcę spoilerować. ZAPRASZAM...

Wzruszająca powieść o małym chłopcu, który z dnia na dzień dowiaduje się, że jest lordem. I tak oto uroczy Cedryk wyrusza do swojego dziadka-gbura i zmienia jego światopoglądy. Główny bohater potrafi zmiękczyć serce każdego. Polecam.

Dyskusje

2 309