Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Éric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Cykl o Niewidzialnym literatura piękna
Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran
2016-02-16
2001-01-01
Barbara Grzegorzewska
Znak Literanova
Barbara Grzegorzewska opowiadanie francuskie - 21w.
Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran
literatura piękna
2016-02-16
Barbara Grzegorzewska
Cykl o Niewidzialnym
Barbara Grzegorzewska opowiadanie francuskie - 21w.

~ #panibrahimikwiatkoranu Opowiada historię chłopca, który nie zaznał w życiu miłości rodzicielskiej. W obliczu głębokiej żałoby ojca musi nauczyć się funkcjonowania w świecie dorosłych. Na szczęście los stawia na jego drodze pana Ibrahima (sklepikarza), który staje się nowym "ojcem" chłopca. Mężczyzna uczy go czym jest miłość, system wartości, religia, dorosłość, kultura,...

"Panie Ibrahimie, kiedy mówię, że uśmiech jest dla bogaczy, chcę powiedzieć, że jest dla ludzi szczęśliwych"
"Musiałem sobie udowodnić , że można mnie kochać, musiałem to rozgłosić całemu światu, zanim się wyda, że nawet moi rodzice, jedyni ludzie, którzy powinni mnie znosić, woleli uciec."

Mojżesz jest jedenastoletnim chłopcem, wychowywanym przez ojca. Matka wraz z jego...

1990

Drugie spotkanie z autorem, całkiem przyjemna i refleksyjna książeczka.

Pięknie napisana. Prawdziwa uczta literacka. Szczerze polecam.

Kolejna cudowna książka tego autora.
Każdy z nas chce być kochany i czuć się potrzebny. Schmitt tworzy historię, w której z niezwykłą łatwością omawia te problemy i pokazuje, że każdy z nas ma prawo do bycia szczęśliwym.

Na półkach: , , , ,

To moje pierwsze spotkanie z pisarzem Erikiem Emanuellem Smithem.Styl pisarza świetny,ciekawa fabuła,szybka akcja i trzyma w napięciu.
Po prostu wspaniała,wzruszająca i porywająca głęboko za serce książka.

Maleńka książeczka opowiadająca o tym, co ważne w życiu i nietraceniu nadziei na lepsze jutro. Całkiem przyjemna, ale tak niepozornych rozmiarów, że ciężko coś więcej powiedzieć. Myślę, że dużo lepiej sprawdziłaby się jako bardziej rozwinięta powieść, autor mógłby wtedy znacznie lepiej opisać motywacje bohaterów.

Jedna z lepszych książek Erica Emmanuela Schmitta.

CUDOWNA ! Piękna, niepowtarzalna, chwilami płakałam, chwilami się śmiałam - zwłaszcza na końcu. Mała, ale jakże piękna książka. Wypożyczyłam w bibliotece, ale wiem że MUSZĘ mieć swoją. Uwaga - książka ma bardzo wartościowe przesłanie - co jest w życiu ważne. POLCEAM

Każdy szuka swojego miejsca na ziemi. Każdy chce być szczęśliwy. Uczymy się, poznajemy otaczający nad świat, a przede wszystkim słuchamy ludzkich historii. Momo zaprzyjaźnił się z Panem Ibrahimem, sprzedawca że sklepu, który pomógł mu odnaleźć jego miejsce na ziemi.

Dyskusje

6 546