Wodny Pająk

Okładka książki Wodny Pająk Wilfred Davies, Robin A. H. Waterfield
Okładka książki Wodny Pająk
Wilfred DaviesRobin A. H. Waterfield Wydawnictwo: empi2 Seria: INTRYGA kryminał, sensacja, thriller
INTRYGA
The Water Spider
empi2
1998-01-01
1998-01-01
Krzysztof Gawrecki
gra paragrafowa zagadki logiczne zagadki lateralne powieść detektywistyczna

Okładka książki Pajęcza sieć Wilfred Davies, Robin A. H. Waterfield
Pajęcza sieć Wilfred Davies, Rob...

Wcielamy się w T.M., czyli Twardy Mózg - nieocenionego prywatnego detektywa. Musimy wykorzystać nasze zdolności dedukcji, łączenia faktów i zdobywania informacji, aby przeprowadzić skuteczne śledztwo. W pierwszej części jest to tajemnicza kradzież złota z sejfu na statku.
Opowieść jest całkiem szeroko rozbudowana i wymaga faktycznie skupienia. Prowadzenie zbyt długiego dochodzenia, podążanie za fałszywymi tropami, czy odniesienie poważnych urazów dyskwalifikują nas ze śledztwa. Mamy tutaj sprytnie wkomponowaną w książkę sieć powiązań, na której zaznacza się kolejne tropy, co jest kluczowe do ukończenia historii. Sami autorzy podkreślają we wstępie, że rzadko udaje się ukończyć ją za pierwszym podejściem - faktycznie, poziom trudności jest na tyle wysoki, że potrzebowałam kilku podejść, aby skutecznie poprowadzić mojego detektywa, ale końcowy sukces dawał miłą satysfakcję. Klimat jest nieźle oddany, choć brakowało mi szerszego rozbudowania postaci, którą się prowadziło, aby lepiej się w nią wczuć. Tematyka zbrodni też nie była idealnie w moim guście (wolę kryminały związane np. z morderstwami i większą tajemnicą, jak np. w Sherlocku Holmesie),ale mimo to spędziłam z nią przyjemne kilka godzin :)

Nieco retro, ale dla fanów paragrafówek jak najbardziej do polecenia :)

Osobiste 10 przemyśleń na temat tej książki:
1. Książka gra, czyli przechodzisz do odpowiedniej strony po wybraniu dalszych losów bohatera.
2. Zagadka kryminalna.
3. Książka jest średnia pod względem trudności przejścia. Po kilku próbach udało się.
4. Nie jest to wybitne dzieło, ale lekka rozrywka z dala od komputera.
5. Po nieudanej próbie nie trzeba zaczynać od początku tylko od charakterystycznego momentu, w którym podejrzewaliśmy, że możemy podjąć złą decyzję.
6. Jest kilka ścieżek do rozwiązania tej książki.
7. Podczas czytania w kluczowych momentach trzeba zapisać odpowiedni numer (podany w danym fragmencie),do którego z pewnością jeszcze wrócimy.
8. Czasem bym wybrał opcję, której nie ma podanej w książce, ale to normalne w tego typu pozycjach :)
9. Trzeba uzbierać naprawdę sporo dowodów, aby rozwiązać sprawę.
10. Książka, którą można podarować miłośnikom gier RPG.

Osobiste 10 przemyśleń na temat tej książki:
2. Zagadka kryminalna.
4. Nie jest to wybitne dzieło, ale lekka rozrywka z dala od komputera.
5. Po nieudanej próbie nie trzeba zaczynać od początku...

• A1) -- ULUBIONE
  • BOOK * Na półce * To See