A Court of Mist and Fury

Okładka książki A Court of Mist and Fury Sarah J. Maas
Okładka książki A Court of Mist and Fury
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Bloomsbury Children's Books Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2) romantasy
romantasy
Dwór cierni i róż (tom 2)
Bloomsbury Children's Books
2016-05-03
2016-05-03
9781619634466
Inne

Wow, chyba podobała mi się bardziej niż poprzednia część, ciężko powiedzieć, ale kocham Kasjana, Azriela, Mor, Amrenę i przede wszystkim Rhysanda całym moim serduszkiem.

Teraz kilka luźniejszych komentarzy: złota klata Feyry zrobiona przez Tamlina mnie strasznie bolała, Ianthę chciałabym nazwać wieloma niemiłymi słowami, ale się powstrzymam. Tarquin (książę Dworu Lata) to przeuroczy fae.

Jestem ogromną fanką dynamiki Rhysa i Feyry, mają taką fajną energię, że tak powiem. Na koniec dodam, że ostatnie kilka rozdziałów naprawdę mnie zaskoczyło, wręcz zmiotło z planszy, ale było mega. I jedyne na co mogę trochę ponarzekać to to, że zepsuto mojego ulubionego bohatera jakim był Lucien, znaczy ja wiem, że trzeba było, ale liczę, że w trzeciej części zostanie naprawiony.

Nie ma.. Naprawdę, nie ma lepszej powieści niż Dwór mgieł i furii.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wyobraźni i geniuszu autorki. To co się ze mną działo podczas czytania.. aż ciężko wyrazić to słowami.

Delektowałam się każdą stroną. Za nic nie chciałam opuszczać tego świata. Chciałam się w nim zanurzyć do głębi. Każdy rozdział wzbudzał we mnie lawinę emocji i z zapartym tchem śledziłam kolejne wydarzenia. Autorka niejednokrotnie łamała mi serce, by za moment ukoić je jak nikt inny. To było coś niesamowitego.

Wszystko co się wydarzyło miało sens, miało swój początek, było ściśle ze sobą związane. Wątek romantyczny był poprowadzony tak idealnie, z takim wyczuciem, że serce rosło z każdą kolejną chwilą. Nie spotkałam się jeszcze w literaturze z takimi bohaterami jakich wykreowała tu autorka. Tak dokładnie przedstawiła nam ich myśli, wewnętrzne rozterki i historię, przez którą zostali ukształtowani, że zdają się rzeczywiści. Trafiają do naszego serca by już na zawsze w nim pozostać.

Odnalazłam w kartach tej powieści wszystko czego potrzebowałam i jestem pewna, że będzie to powieść, do której wielokrotnie będę wracać. Do malowniczych opisów autorki, do cudownych wyznań, łamiących serce wyborów.

Jeszcze nigdy nie użyłam tego określenia, ale właśnie ten tom, ta zawarta w nim historia stała się moim imperium rzymskim.

Nie ma.. Naprawdę, nie ma lepszej powieści niż Dwór mgieł i furii.

Kocham całym sercem!

Kocham całym sercem!

Druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Autorka skupiła się na ukazaniu traumy czy oswajaniu się z mocami, dzięki temu postacie nabierają realizmu. Relacja głównych bohaterów jest ciekawa i nie sposób im nie kibicować. Polecam!

Mam wrażenie że druga część jest lepsza. Nasza bohaterka przechodzi przemianę co nie jest łatwe i to czuć. Po traumatycznych przeżyciach pod Górą dochodzi do siebie a raczej powoli umiera od środka bez żadnych szans na pomoc. Ale czy na pewno może jest ktoś kto potrafi ją ocalić kto od początku o nią walczył. Dużo się dzieje. Zwroty akcji i cudowne zakończenie warte całej książki. Nie mogę się doczekać kolejnej części.

Na półkach: , , , , , , ,

Ach czyta się jednym tchem. Sama grubość książki jest niezauważalna. Ciekawie wykreowany świat i bohaterowie. Polecam.

Czasem warto dać drugą szansę serii - "Dwór mgieł i furii" o kilka oczek przewyższa pierwszą część cyklu. Bohaterowie stają się bardziej złożeni, z przyjemnością śledzi się ich losy, a i przedstawiony świat staje się dużo ciekawszy. Może końcówka jest trochę chaotyczna, niemniej jednak na tyle zaskakująca, że z pewnością sięgnę po kolejny tom.

Oj tak zdecydowanie było warto kontynuować czytanie po pierwszym tomie ;)

Oj tak zdecydowanie było warto kontynuować czytanie po pierwszym tomie ;)

Świetna książka. Ciężko się od niej oderwać. Przeczytana na 3 razy.

Świetna książka. Ciężko się od niej oderwać. Przeczytana na 3 razy.

Pierwszy tom nie za bardzo przypadł mi do gustu. Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po ,,Dwór mgieł i furii’’ miałam obawy, że będę rozczarowana. Nie byłam pewna, czy to jednak seria dla mnie. Na szczęście okazało się, że kontynuacja jest niesamowita! Nie potrafiłam się oderwać. Sarah J. Maas świetnie przedstawiła Dwór Nocy.

Podobało mi się to, że autora zmieniła kierunek, w którym podążała fabuła. Ta część pozwoliła nie tylko bardziej Feyre, ale również Rhysa. Główna bohaterka w końcu przestała być irytująca, zaczęła podejmować dojrzałe decyzję. Nie była już ślepo zapatrzona w Tamlina. Byłam trochę w szoku, kiedy ukazano nam jego prawdziwe oblicze. Uwielbiałam fragmenty, kiedy Rhys i Feyra okazywali sobie uczucia. Strasznie im kibicowałam.

Pojawia się wiele niespodziewanych zwrotów akcji. W trakcie czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Uważam, że warto sięgnąć po kontynuację, która jest o niebo lepsza od pierwszego tomu. @wydawnictwo_uroboros wydaje teraz tę serię w nowej szacie graficznej.

Podobało mi się to, że autora zmieniła kierunek, w...

Sarah J. Maas Dwór mgieł i furii Zobacz więcej
Sarah J. Maas Dwór mgieł i furii Zobacz więcej